Rychlý internet T-Mobile pokrývá 93 % populace ČR

T-Mobile splnil slib, že jeho rychlý mobilní internet (3G + LTE) bude do konce roku 2014 pokrývat 93 % populace České republiky. Nejrychlejší mobilní internet (LTE) operátora také pokrývá 1815 km hlavních komunikací, mimo jiné převážnou většinu dálnic D1 a D5. T-Mobile dále spustil na svých veřejných mapách pokrytí novou funkcionalitu, která uživatelům umožní zjišťovat i signál uvnitř budov.

LTE síť operátora se již rozprostírá nad 672 obcemi a městy ČR, z nichž nejvíce se nachází na Vysočině a ve Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Patří mezi ně například Praha, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Kopřivnice, Velké Meziříčí, Kuřim, Vodňany, Telč či Vranov nad Dyjí. Signál LTE mohou využívat rovněž návštěvníci lyžařských středisek Karlov pod Pradědem, Klínovec, Černý důl a Strážné.

T-Mobile dosud zobrazoval na svých veřejných mapách pokrytí jen venkovní signál. Pro zvýšení zákaznické spokojenosti a uživatelského komfortu spustil novou funkcionalitu, která umožňuje kontrolovat, zda je pokrytí na konkrétní adrese pouze venkovní, nebo i uvnitř budov.

Reklama/Advertisement

Zajímá vás, zda jste v dosahu LTE? Podívejte se na mapu pokrytí.

Zdroj a foto: T-Mobile

Reklama/Advertisement