Samsung chrání režimem údržby citlivá data uložená v mobilních telefonech

Samsung ochrana dat režim údržby

Samsung ve svých telefonech nově nabízí režim údržby (Maintenance Mode), který chrání osobní údaje a dalších citlivých informace (fotografie, zprávy, kontakty) v době, kdy uživatel předá telefon například do opravy. 

Samostatný uživatelský účet

V režimu údržby si lze vytvořit samostatný uživatelský účet, takže servisní technici mohou pracovat se základními funkcemi telefonu, a přitom nemají přístup k žádným soukromým datům majitele. Stačí jen vybrat režim údržby v menu Péče o baterii a zařízení, které je součástí hlavního nastavení. Pak je nutné přístroj restartovat – a po restartu je přístup ke všem osobním datům, tedy například k fotografiím, dokumentům či zprávám, zcela zakázán.

V režimu údržby nelze ani otevírat aplikace, které si nainstaloval samotný uživatel. Veškerá data či účty vytvořené v tomto režimu se po jeho opuštění automaticky smažou. Lze stahovat a instalovat aplikace z Galaxy Store, ty se ale automaticky při vypnutí režimu údržby vymažou rovněž.

Bezpečnostní platforma Knox

Zařízení Samsung Galaxy chrání profesionální bezpečnostní platforma Knox, k jejímž výhodám patří ochrana ve více vrstvách. Díky spolupráci s osvědčenými partnery z oboru lze potenciální hrozby detekovat a neutralizovat rychleji než u podobných systémů.

Samsung ochrana dat režim údržby

Zabezpečení je integrální součástí hardwaru i softwaru v celém zařízení od čipů až po aplikace, kteří si uživatelé sami stahují a instalují. Díky ochraně v reálném čase funguje zabezpečení čtyřiadvacet hodin denně. Uživatelé si tedy mohou být jisti, že jsou jejich osobní data v naprostém bezpečí. U zařízení Samsung Galaxy k tomu přispívají i různé funkce a nástroje, například praktický přehled zabezpečovacích zařízení či povolení udělených jednotlivým aplikacím.

Samsung navíc způsoby ochrany neustále vylepšuje a posiluje. V roce 2021 firma nabídla technologii Knox Vault, která ukládá nejdůležitější informace na speciální místo stranou od ostatních dat. Tento měsíc jsme zase představili Knox Matrix, naši vizi příští generace zabezpečení napříč zařízeními. Díky neustálým inovacím se nám daří chránit to nejcennější, co zákazníci mají, tedy jejich osobní informace a zážitky, a hodláme stát v čele snah o maximální mobilní bezpečí i nadále.

Dostupnost

V červenci Samsung úspěšně vyzkoušel režim údržby na telefonech řady Galaxy S21 v Koreji, v září se funkce poprvé představila uživatelům v Číně.  Od 25. 10. 2022 je funkce zpřístupněna v celosvětovém měřítku. Během následujících měsíců ji budou mít postupně k dispozici majitelé vybraných modelů s uživatelským rozhraním One UI 5. Mezi podporované modely patří telefony Galaxy S21 a S22. Postupné zavádění bude probíhat po celý rok 2023, kdy se režim rozšíří do dalších zařízení Galaxy.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.