Samsung Galaxy Book4: Začíná nová éra inteligentních notebooků

notebook, laptop Samsung Galaxy Book4 specifikace cena dostupnost modely

Samsung představil nejnovější řadu notebooků Galaxy Book4, tvořenou modely Ultra, Pro a Pro 360, které nabízejí nový inteligentní procesor, vylepšený displej a robustní zabezpečení, posunující hranice umělé inteligence v počítačích. Získávají také maximální produktivitu díky špičkovému výkonu a novým možnostem připojení.

Inteligentní výkon

  • Nová řada využívá inteligentní procesor Intel® Core™ Ultra 9 s rychlejší CPU, výkonnějším GPU a neuronovou jednotkou NPU.
  • Grafická karta NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop a technologie NVIDIA Studio přináší kreativním uživatelům inovativní možnosti.

Spolehlivé zabezpečení a výdrž baterie

  • Zabezpečení je posíleno platformou Samsung Knox, zabudovanou až na úrovni čipsetu.
  • Nový chladicí systém zajišťuje nižší teploty a tišší provoz, zatímco vylepšená energetická účinnost prodlužuje životnost baterie.

notebook, laptop Samsung Galaxy Book4 specifikace cena dostupnost

Vynikající displej a konektivita

  • Displej s technologií Dynamic AMOLED 2X nabízí výrazný kontrast a živé barvy, s dotykovou funkcí pro interaktivitu.
  • Vylepšený zvuk s technologií Dolby Atmos® a pokročilým Bluetooth standardem LE Audio pro bezproblémové poslechové zážitky.

Kreativní možnosti

  • Uživatelé mohou využívat nástroje jako videoeditor Samsung Studio a aplikace Photo Remaster pro kreativní úpravy obsahu.
  • Funkce Second Screen umožňuje využívat libovolný tablet Galaxy jako druhý monitor k notebooku.

Dostupnost a cena

Notebooky Galaxy Book4 budou postupně uvedeny na trh od ledna 2024 v Koreji. Budou k dispozici v různých provedeních a barvách, s důrazem na čistý design a udržitelnost materiálů. Cena nebyla v oficiální zprávě zveřejněna.

notebook, laptop Samsung Galaxy Book4 specifikace cena dostupnost

S uvedením na trh v České republice ani na Slovensku ze zatím nepočítá. Samsung notebooky v ČR oficiálně neprodává od roku 2014 a ani v letošním roce to bohužel nevypadá na změnu. Je to celkem škoda. Uživatelů, kteří si značku oblíbili (televize, spotřební elektro, mobilní telefony a tablety) je tu víc než dost…

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.