Samsung Home Hub pro přehledné řízení chytré domácnosti

Samsung Home Hub

Samsung Home Hub, představený na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES 2022, nabízí nový způsob správy domácích spotřebičů pomocí inovativního dotykového zařízení ve tvaru tabletu, které poskytuje okamžitý přístup k přizpůsobitelným a propojeným domácím službám. Samsung Home Hub se propojí s řadou chytrých domácích spotřebičů a využívá umělou inteligenci a platformu SmartThings, rozpozná potřeby uživatelů a automaticky jim poskytne správná řešení. 

Díky propojení Samsung Home Hub s chytrými domácími spotřebiči v každém koutě domu bode možné řídit každodenní režim, zvládat domácí práce a starat se o domácnost. Řídicí jednotka domácnosti vám poskytne přehled o celé propojené domácnosti a umožní vám mít nad vším dokonalou kontrolu. Po uvedení na trh se Samsung Home Hub připojí k ekosystému SmartThings, včetně chytrých spotřebičů Samsung. Brzy budete mít k dispozici také přímé připojení k dalším kompatibilním zařízením v systému chytré domácnosti, jako jsou světla nebo elektronické zámky dveří.

Ze zařízení Samsung Home Hub bude možné ovládat služby rozdělené v kategoriích Cooking (Vaření), Clothing Care (Péče o oblečení), Pet (Domácí mazlíčci), Air (Vzduch), Energy (Energie) a Home Care Wizard (Průvodce péčí o domácnost).

K usnadnění přípravy jídla umožní služba SmartThings Cooking pohodlně vyhledávat, plánovat, nakupovat a vařit během celého týdne pomocí služby Family Hub. Když nastane čas vyprat prádlo, aplikace SmartThings Clothing Care se spojí s příslušnými spotřebiči, jako jsou pračka a sušička Bespoke nebo skříň pro údržbu oblečení Bespoke AirDresser, a nabídne vám možnosti péče přizpůsobené podle typu materiálů vašich oděvů, vašich zvyklostí používání a aktuálního ročního období. Služba SmartThings Pet vám umožní kontrolovat vašeho domácího mazlíčka pomocí chytré kamery na robotickém vysavači Bespoke Jet Bot AI+ nebo měnit nastavení spotřebičů, například klimatizace, aby pro něj bylo prostředí co příjemnější.

Služba SmartThings Air se umí spojit s klimatizačními jednotkami a čističkami vzduchu, abyste mohli ovládat teplotu, vlhkost a kvalitu vzduchu v domácnosti podle svých preferencí. Spotřebu energie pohlídá služba SmartThings Energy, která analyzuje vaše zvyklosti při používání spotřebičů a pomocí režimu úspory energie vybaveného umělou inteligencí pomáhá snížit účty za energii. Funkce SmartThings Home Care Wizard monitoruje všechny chytré spotřebiče, posílá upozornění, když je třeba vyměnit nějaké díly, a nabízí rady, pokud něco nefunguje.

Samsung Home Hub je speciální 8,4palcový tablet, který můžete používat, ať už je umístěn ve své dokovací stanici nebo s ním chodíte po domácnosti. K snadnému ovládání hlasem disponuje Samsung Home Hub dvěma mikrofony a dvěma reproduktory, abyste mohli používat hlasové příkazy pro asistenta Bixby a poslouchat oznámení. Pokud máte nějaký dotaz, stačí se zeptat Bixby. Mikrofony zařízení jsou velmi citlivé, takže i když bude Samsung Home Hub umístěn v dokovací stanici, dokáže zachytit slovní příkazy z větší vzdálenosti.

Samsung Home Hub před veletrhem CES 2022 získal ocenění CES Innovation Award od sdružení Consumer Technology Association (CTA). Samsung Home Hub bude k dostání od března nejprve v Koreji a pak po celém světě. Cena produktu nebyla zatím oznámena.

Zdroj a foto: Samsung