Reklama/Advertisement

Biometrický obojek Invoxia Smart Dog Collar vašeho psa najde i ochrání

Obojky proti štěkání, svítící obojky, různé doplňky s GPS měřením, WiFi nebo Bluetooth signálem. Na trhu je celá řada výbavy pro domácí mazlíčky, které jejich chovatel může potřebovat. Od poloviny roku 2022 mezi ně bude patřit biometrický obojek Invoxia Smart Dog Collar, který nabídkou funkcí ostatní zřejmě překoná.

Výrobce Invoxia na letošním veletrhu CES 2022 představil chytrý obojek, který prozradí přesnou polohu psa, ale současně dokáže monitorovat jeho zdraotní stav. Biometrický obojek Invoxia Smart Dog Collar má zabudované senzory, které sledují dech a srdeční tep zvířete. Pokud zjistí nějaké anomálie, dokáže je odeslat majiteli nebo veterináři. Funguje to tak, že naměřená data jsou sledována a vyhodnocována tak, aby odhalily případné odchylky (naznačující onemocnění zvířete). 

Zařízení nespoléhá jen na jednu technologii určení polohy, ale kombinuje Bluetooth, Wi-Fi, GPS a LTE-M. Na mobilním telefonu může majitel sledovat trasu pohybu, pokud je zvíře v blízkém okolí, pak jej k němu telefon přímo dovede. Obojek s aplikací poslouží i v případě, že zvíře běží příliš daleko od majitele. V takovém případě se spustí alarm a může začít hledání/stopování. 

Chytrý obojek Invoxia Smart Dog Collar by se měl objevit na trhu v létě 2022. Rozměrově by měl dobře padnout kolem krku zejména středně velkým psům. Cena obojku by se měla pohybovat kolem 99 USD. Za zmínku stojí i možné další poplatky, například za GPS služby (cca 13 USD měsíčně).

Zdroj a foto: Invoxia

You must be logged in to post a comment Login