Samsung M110 – nový odolný outdoorový telefon

Společnost Samsung představila „hummera“ mezi mobilními telefony – Samsung M110. Telefon, který je určen všem, co vyznávají aktivní způsob života, překvapí nejen svou odolností vůči nástrahám přírody, ale i zajímavými funkcemi.

Samsung M110 nabízí zvýšenou odolnost proti vniknutí vody a prachu, jeho pogumované tělo lépe chrání přístroj proti nárazům a na slunci oceníte dobrou čitelnost displeje a možnost nastavení intenzity podsvícení a kontrastu. Budete-li naopak užívat telefon ve tmě, oceníte podsvícení klávesnice bílým světlem, zlepšujícím čitelnost klávesnice.

Zajímavá je funkce tzv. zprávy SOS. Předem si nastavíte text, který chcete, aby se v případě nouze odeslal. V nabídce si poté můžete nastavit až pět adresátů. Dostanete – li se během svého pobytu v přírodě do nesnází, stačí čtyřikrát zmáčknout boční tlačítko a zpráva se automaticky odešle. Příchozí hovory z těchto předem nadefinovaných čísel pak přijmete bez jakéhokoliv použití tlačítka.

Baterie telefonu by díky nízkým energetickým nárokům měla vydržet až i 8 hodin telefonování. Pokud se budete venku nudit, můžete si čas zkrátit například fotografováním pomocí integrovaného fotoaparátu nebo poslechem rádia. Tyto kratochvíle však samozřejmě spotřebují více energie než pohotovostní režim a tento fakt byste měli mít na paměti.

Samsung M110 je k dispozici je ve dvou barevných variantách, černo-šedé a černo-zelené. Doporučená cena je 2 900 Kč.

Technické údaje:

  • VGA fotoaparát
  • Bluetooth 1.2
  • WAP 2.0
  • Java 2.0
  • MMS; EDGE;MP3 vyzvánění
  • LCD CSTN 128×128 bodů, 65k barev

Zdroj a foto: Samsung