Samsung představil chytré hodinky Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 Pro

Společnost Samsung Electronics představuje dvojici nových chytrých hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro s novými analytickými funkcemi a celkově vylepšenými parametry.

Model Galaxy Watch5 se soustředí hlavně na vylepšení obvyklých funkcí, které zákazníci od hodinek čekají, zatímco horká novinka od Samsungu, Galaxy Watch5 Pro, nabízí nejlepší výbavu i výdrž v historii. Oba modely majitelům nepochybně pomůžou v plnění každodenních cílů v oblasti zdraví, fitness a wellness.

Špičkový senzor

Lidé po celém světě si stále častěji uvědomují, jak je důležité rozumět zdravotním údajům a řídit se tím při cvičení i v běžném každodenním životě. Nové chytré hodinky značky Samsung to výrazně usnadňují – umožňují monitorovat zdravotní údaje do hloubky a na základě jejich analýzy pomáhají uživatelům při stanovení individuálních cílů ve fitness a wellness.

Hodinky Galaxy Watch5 disponují jedinečným senzorem Samsung BioActive Sensor, díky němuž právě teď začíná nová éra digitálního monitoringu zdraví. Senzor, který se poprvé představil v řadě Galaxy Watch4, využívá jediný čip s unikátní konstrukcí a má trojí funkci – funguje jako optický snímač tepu, elektrický snímač tepu a nástroj pro analýzu bioelektrického odporu současně.

Výsledkem je podrobný monitoring srdeční činnosti a dalších údajů, na displeji se zobrazí například kromě obvyklé tepové frekvence i saturace krve kyslíkem či aktuální hladina stresu. Kromě toho si uživatelé můžou změřit i krevní tlak a ECG – stačí mrknout na zápěstí a hned vědí, jak na tom zdravotně jsou. Od roku 2020 Samsung tuto službu rozšířil do 63 zemí, mezi něž nově patří Bolívie, Nikaragua, Réunion, Turecko a Venezuela.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5

Hodinky Galaxy Watch5 se dotýkají zápěstí větším povrchem než předchozí model Galaxy Watch4, měření je tudíž ještě o něco přesnější. Jedinečný multifunkční senzor BioActive kromě toho funguje v kombinaci s dalšími senzory v hodinkách, včetně nového snímače teploty, což rovněž přispívá k lepšímu pochopení celkové fyzické kondice a pohody. O přesnost teplotního senzoru se stará infračervená technologie, díky níž senzor rychle reaguje na náhlé změny teploty v okolí. To mimo jiné výrazně rozšiřuje možnosti pro vývojáře nejrůznějších zdravotních aplikací.

Zdraví pro každého

Na rozdíl od mnoha jiných chytrých hodinek není model Galaxy Watch5 zdaleka jen vylepšenou verzí fitness náramků určených hlavně k samotnému cvičení. Nové hodinky od Samsungu nabízejí podstatně víc, mimo jiné při monitoringu regenerační fáze po fyzické aktivitě.

O celkové stavbě těla, a tím pádem i celkovém zdraví toho hodně prozradí funkce měření složení těla – uživatel zjistí přesný poměr jednotlivých složek organismu a na základě tohoto měření si může stanovit osobní plán cvičení. Samozřejmostí je dlouhodobé sledování a hodnocení vývoje. V klidové fázi po výkonu pak přijdou vhod třeba data o trendech v srdeční činnosti, případně doporučení ohledně pitného režimu na základě intenzity pocení.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5

Pro zdraví má velký význam i odpočinek, proto majitelům hodinek pomáháme k lepšímu každonočnímu spánku. Galaxy Watch5 monitoruje díky funkci Sleep Scores jednotlivé spánkové fáze, dokáže detekovat chrápání i hladinu kyslíku v krvi.

Kdo chce, může využít i vyspělý program trénink spánku Sleep Coaching zaměřený na vylepšení spánkového režimu – trvá měsíc a je šitý na míru jednotlivým uživatelům a jejich zvykům. Díky integraci do systému SmartThings dokážou hodinky Galaxy Watch5 také automaticky nastavit chytré osvětlení, klimatizaci nebo televizi na určité hodnoty, a vytvořit tak optimální prostředí k zdravému spánku. A nejen zdravému, ale také bezpečnému – kdyby náhodou spadli z postele (nebo kdekoli jinde), hodinky automaticky kontaktují jejich nejbližší.

Majitelé se nemusejí obávat ani vybité baterie či poškození v náročných terénních podmínkách. Baterie Galaxy Watch5 má o 13 % větší kapacitu a po pouhých osmi minutách nabíjení zvládne sledovat osmihodinový spánek, dobíjení je tedy o 30 % rychlejší než u předchozího modelu Galaxy Watch4.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5

Co se týče ochrany, poprvé v historii chytrých hodinek Samsung nový model vybavil displejem se safírovým sklem Sapphire Crystal, jehož vnější vrstva je o 60 % tvrdší, takže se s hodinkami nemusíte bát ani při náročnějších sportech. Chcete si pustit oblíbenou písničku? Na Spotify k tomu stačí hlasové ovládání přes Asistenta Google. A zanedlouho přijde další lahůdka, totiž mapy Google přímo na displeji bez připojení k telefonu. Milovníci hudby si jistě užijí i další streamingové aplikace, například SoundCloud nebo Deezer. A nové uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 umožňuje mimo jiné psát texty na plnohodnotné klávesnici, kromě toho díky němu lze snadněji volat a ocení ho i uživatelé s problémy se zrakem či sluchem.

Galaxy Watch5 Pro – víc funkcí a delší výdrž

Druhý z modelů, horká novinka v našem portfoliu, má název Galaxy Watch5 Pro a je určený především pro milovníky dobrodružství v přírodě. Ať už chodíte pěšky, jezdíte na kole či dáváte přednost jiným aktivitám, budete s novými hodinkami spokojeni, zejména díky špičkové konstrukční kvalitě a jedinečným materiálům, z nichž se vyrábějí.

Vylepšený displej se safírovým sklem Sapphire Crystal se opravdu jen tak nepoškrábe, totéž platí pro odolné titanové pouzdro s přečnívajícím kroužkem, který rovněž přispívá k účinné ochraně displeje. Do výbavy patří i speciální sportovní řemínek s překlápěcí sponou, elegantní a zároveň odolný.

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 Pro

Model Galaxy Watch5 Pro nevyniká jen odolnou konstrukcí, ale také baterií s největší výdrží v celé řadě Galaxy Watch. Baterie je o 60 % větší než v případě Galaxy Watch4. Mezi další přednosti patří podpora formátu GPX, mezi chytrými hodinkami od Samsungu rovněž poprvé.

Mapu se zakreslením absolvované trasy tak můžete snadno sdílet s příteli v aplikaci Samsung Health s funkcí Route Workout, jiné trasy si naopak můžete stahovat z internetu. Na trase pak můžete věnovat plnou pozornost cestě před sebou a nemusíte sledovat mapu – spolehlivě vás povede hlasová navigace. A když se budete chtít stejnou cestou vydat domů, vůbec nemusíte nic do mapy zadávat, hodinky Galaxy Watch5 Pro vás tam díky funkci Track back dovedou samy.

Dostupnost a cena

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro se začnou v České republice prodávat od 26. srpna 2022. Galaxy Watch5 40mm bude možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm budou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Na dobrodruhy se zájmem o stylové, odolné a výkonné hodinky pak čeká model Galaxy Watch5 Pro. Ten se bude prodávat v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm. 

ModelDoporučená cena
Galaxy Watch5 40 mm7 499 Kč
Galaxy Watch5 40 mm LTE8 499 Kč
Galaxy Watch5 44 mm8 199 Kč
Galaxy Watch5 44 mm LTE9 499 Kč
Galaxy Watch5 Pro11 999 Kč
Galaxy Watch5 Pro LTE12 999 Kč

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná hodinky Galaxy Watch5 nebo Galaxy Watch5 Pro z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live v hodnotě 2 490 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.