Samsung představil herní monitory Odyssey Neo G9 57“ a Odyssey Ark 55″

herní monitor Samsung Odyssey Neo G9 57" G95NC cena akce

Samsung na veletrhu Gamescom 2023 představil nové prohnuté herní monitory Odyssey Neo G9 57” (G95NC) a Odyssey Ark 55” (G97NC) s kvalitním obrazem a vysokou obnovovací frekvencí. V akci můžete k Neo G9 57” získat tablet Galaxy Tab S9 za 1 korunu.

Odyssey Neo G9 57” – skvělé parametry a zážitky

Odyssey Neo G9 57” (katalogový název G95NC) je určený pro mimořádně náročné hráče, kteří pracují na maximálním vylepšení svých výkonů. Jako první monitor na světě nabízí rozlišení Dual UHD (DUHD) a navíc bohaté možnosti konektivity, což mu vyneslo cenu za nejlepší inovaci na veletrhu CES 2023.

Monitor s úhlopříčkou 57“ (tedy 145 cm) a zakřivením 1000R je široký jako dva monitory s úhlopříčkou 32“ a rozlišením UHD, Díky mimořádně ostrém obrazu a širokému zornému poli se hráči ocitnou přímo v centru dění, to dosud nikdy nezažili.

O podsvícení se stará technologie Quantum Matrix Technology s diodami Quantum Mini LED. Jejich konstrukční provedení znamená plynulejší přechody mezi jasy a stíny, nebo naopak výraznější kontrast, pokud to scéna vyžaduje. Každopádně účinně brání přetékání jasů do stínů.

herní monitor Samsung Odyssey Neo G9 57" G95NC cena akce

U monitoru Odyssey Neo G9 se technologie Quantum Mini LED výborně doplňuje se systémem VESA Display HDR™1000. S maximálním jasem 1000 nitů působí obraz v HDR kvalitě živě a realisticky, barvy i kontrasty jsou naprosto přesné, působivá je i prostorová hloubka obrazu.

Náruživí hráči ovšem kromě obrazové kvality potřebují i odpovídající výkon. Nový monitor Samsung jim ho poskytne bez jakýchkoli kompromisů, obnovovací frekvence 240 Hz a odezva 1 ms (GTG) znamená minimální rozostření i ghosting. Hráči tedy mohou reagovat bez jakékoli prodlevy a korunovat zábavné hraní vítězstvím. O špičkové plynulé překreslení pohybu se stará i technologie AMD FreeSync™ Premium Pro.

Odyssey Neo G9 nabízí i bohaté možnosti konektivity díky portu DisplayPort 2.1 s certifikací VESA, který podporuje plynulé hraní i přehrávání videozáznamů s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Mezi další porty monitoru Odyssey Neo G9 patří i HDMI 2.1 a USB hub, k monitoru lze tedy připojit prakticky cokoli.

monitor Samsung Odyssey Neo G9 G95NC CES 2023

Díky mimořádně široké obrazovce s vysokým rozlišením a novým možnostem konektivity nahradí monitor Odyssey Neo G9 s úhlopříčkou 57“ několik monitorů používaných současně. Znamená to čistší a přehlednější herní prostředí a také lepší možnosti multitaskingu. Díky režimům Picture-in-Picture a Picture-by-Picture zobrazit obraz z více zdrojů, funkce Auto Source Switch+ umožňuje připojení k novým zařízením bez nutnosti mezi těmito zdroji přepínat. S ergonomickým stojanem a funkcemi Core Lighting+ a CoreSync se monitor hodí do jakéhokoli prostředí a atmosféra hry odpovídá intenzitě okolního světla.

V srpnu a září 2023 Samsung slaví představení nového monitoru Odyssey Neo G9 i prostřednictvím speciální akce Odyssey Evolves na svém kanálu na sociální síti Twitch. Špičkoví streameři tu budou na tomto monitoru hrát nejlepší světové hry a followery čekají zajímavé ceny, mimo jiné i herní sestava za 10 000 dolarů, jejíž součástí je i Odyssey Neo G9.

Nová úroveň kvality s vylepšeným monitorem Odyssey Ark

Nové verze se dočkal i první herní monitor s úhlopříčkou 55 palců (135 cm) a zakřivením 1000R. Na vylepšení měla velký vliv zpětná vazba od samotných hráčů. Ke špičkové obrazové kvalitě, jedinečnému tvaru a profesionálnímu hernímu výkonu přibyly i další vlastnosti, které náruživým hráčům přijdou opravdu vhod.

herní monitor Samsung Odyssey Ark 55" G97NC cena

Mezi největší přednosti patří obnovovací frekvence 165 Hz a odezva 1 ms (GTG), případně režim Cockpit, v němž mají hráči k dispozici zcela novou perspektivu při orientaci monitoru na výšku.

Kromě toho model Odyssey Ark (katalogový název G97NC) nabízí například nový režim Samsung Multi View, při kterém lze na monitoru zobrazit vedle sebe okna až ze 4 zdrojů. To výrazně rozšiřuje hráčské možnosti při využití externích zařízení. Díky této funkci se lze soustředit jen a jen na hraní a nerozptylovat se zbytečnými rušivými prvky. V režimu Multi View lze zobrazit samostatná okna z tří HDMI portů a z nového portu DisplayPort 1.4. Ten podporuje streaming v rozlišení až 4K.

herní monitor Samsung Odyssey Ark 55" G97NC cena

Odyssey Ark ovšem není jen jednoúčelový herní monitor, hodí se i k mnoha dalším činnostem. Podpora systému KVM (Keyboard, Video, Mouse) z něj dělá špičkové centrum pro multitasking při připojení různých zařízení, které se následně ovládají jedinou klávesnicí a myší.

Model Odyssey Neo G9 bude možné předobjednat na veletrhu Gamescom 2023, Odyssey Ark pro rok 2023 bude možné předobjednávat od září.

Starfield z dílny Bethesda Game Studios na platformě Samsung Gaming Hub.

Toužebně očekávaná vesmírná adventura Starfield z produkce firmy Bethesda Game Studios bude k dispozici na platformě Samsung Gaming Hub pro majitele předplatného Xbox Game Pass od 6. září.

Samsung Neo QLED 8K Gaming Hub

Samsung Gaming Hub nabízí hráčům zcela nový způsob, jak objevovat a streamovat hry od předních vývojářských firem na kompatibilních televizorech a monitorech pro rok 2023, aniž by byla zapotřebí konzole. Ke kompatibilním monitorům samozřejmě patří i modely řady Samsung Neo QLED 8K.

Nové monitory si můžete prohlédnout na veletrhu GamesCom na stánku Samsungu v hale č. 9. Další informace o našich zobrazovacích zařízeních: https://www.samsung.com.

Dostupnost a cena

Monitor 57” Odyssey Neo G9 se začne v České republice prodávat 6. 9. 2023 a doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 58 990 Kč. Zákazníci, kteří si produkt předobjednají v e-shopu Samsung.cz, můžou navíc získat Galaxy Tab S9 (12/128 GB) v hodnotě 21 490 Kč za 1 Kč. Akce platí od 23. 8. do 6. 9. nebo do vyprodání zásob. Doporučená maloobchodní cena monitoru Odyssey Ark 55″ byla stanovena na 49 990 Kč. 

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.