ASUS ROG na veletrhu Gamescom 2023 představil herní novinky

Herni novinky ASUS ROG Republic of Gamers Gamescon 2023

Značka Republic of Gamers (ROG) uvedla na veletrhu Gamescom své herní novinky. Hráči a fanoušci ROG se dočkali modernizovaných základních desek s chipsetem Z790, herních OLED monitorů a nejnovějších produktů pod společnou značkou ROG x Evangelion.

  • Základní desky ROG Maximus Z790 Dark Hero, ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II a TUF Gaming Z790-Pro WiFi podporují rozhraní PCIe 5.0 a paměti DDR5.
  • Kompletní řada herních monitorů ROG OLED včetně ukázky prvního 32″ OLED monitoru na světě s rozlišením 4K, který je k dispozici také ve variantách s úhlopříčkou 34″ a 49″.
  • ROG Rapture GT-BE98 Pro je první herní čtyřpásmový WiFi 7 router na světě s rychlostí až 30 000 Mb/s – až o 160 % rychlejší než WiFi 6.
  • ROG x Evangelion: nová základní deska ROG, grafická karta Strix, Ryujin AIO, herní skříň Hyperion, držák grafické karty, periferie a další produkty

Základní desky ASUS Z790

Během akce ASUS představil základní desky ROG Maximus Z790 Dark Hero, ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II a TUF Gaming Z790-Pro WiFi, které podporují procesory Intel Core 12., 13. a nadcházející generace. Tyto základní desky nabízejí rozhraní PCIe 5.0 a podporu pamětí DDR5 a poskytují uživatelům lepší konektivitu, možnosti ladění výkonu, efektivní řešení chlazení a řadu dalších funkcí.

Základní desky ASUS Z790

Modely ROG Z790 Dark Hero a Strix Z790-A Gaming WiFi II jsou vybaveny technologií WiFi 7 a nejnovějšími anténami ASUS WiFi Q-Antenna, které umožňují výrazně vyšší rychlosti díky tomu, že do každého přenosu se vejde více dat. Konkrétně ROG Z790 Dark Hero nabízí šířku pásma až 320 MHz, zatímco rychlost spojení může dosáhnout až 5,8 Gb/s. Deska TUF Gaming Z790-Pro WiFi nabízí podporu WiFi 6E a obsahuje nejnovější ASUS WiFi Q-Antenna pro lepší bezdrátový výkon a pohodlné nastavení. 

Nové základní desky jsou vybaveny exkluzivními technologiemi ASUS, jako jsou AI Overclocking, AI Cooling II, Two-Way AI Noise Cancelation a ASUS Enhanced Memory Profile II (AEMP II), které zjednodušují nastavení PC a zvyšují jeho výkon. Desky nabízejí mnoho USB portů a podporu rychlého nabíjení na předním konektoru USB typu C s rychlostí 20 Gb/s a funkcí USB Wattage Watcher. Instalace je jednoduchá, protože tyto základní desky obsahují funkce pro nadšence usnaďnující montáž i diagnostiku, včetně Q-Antenna, Q-LED, Q-Release slot PCIe a M.2 Q-Latch. 

Monitor ROG Swift OLED PG32UCDM

ROG Swift OLED PG32UCDM je první 32palcový herní OLED monitor na světě s rozlišením 4K. Vyznačuje se superrychlou obnovovací frekvencí 240 Hz a dobou odezvy 0,03 ms (GTG). Využívá technologii QD-OLED, která poskytuje špičkový jas 1000 nitů , vynikající věrnost barev, široký gamut, výjimečný kontrast a vylepšené subpixelové rozložení pro jasnější a snadno čitelný text.

Monitor ROG Swift OLED PG32UCDM

Model PG32UCDM je vybaven vynikajícím chlazením včetně vlastního chladiče a grafenového materiálu, který chrání OLED panel před rizikem vypalování obrazu. Funkce Smart KVM umožňuje uživatelům ovládat dvě zařízení pomocí jedné klávesnice a myši, aniž by potřebovali další hardware nebo software. Uživatelé mohou používat režim PIP s klávesovými zkratkami pro přepínání zařízení ovládáním pomocí jedné klávesnice a myši. PG32UCDM nabízí i bohaté možnosti připojení, včetně DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 a USB Type-C s funkcí napájení. Předpokládané datum uvedení monitoru na trh je v 1. čtvrtletí 2024.

Monitor ROG Swift OLED PG34WCDM

ROG Swift OLED PG34WCDM je 34palcový ultraširokoúhlý (3440 x 1440) herní OLED monitor, se zakřivením obrazovky 800R, obnovovací frekvencí 240 Hz, dobou odezvy 0,03 ms (šedá-šedá) a s vlastním chladičem, který snižuje provozní teploty a riziko vypálení. Monitor PG34WCDM má špičkový jas 1300 nitů a je kompatibilní s technologií DisplayHDR True Black 400. Kompatibilita s technologií G-SYNC zajišťuje mimořádně plynulý obraz bez trhání a s nízkou latencí.

Monitor ROG Swift OLED PG34WCDM

Zabudovaný Smart KVM umožňuje uživatelům ovládat dvě zařízení pomocí klávesnice a myši. Připojení USB 3.2 umožňuje velmi rychlý přenos souborů přes dva vstupní zdroje. PG34WCDM nabízí bohaté možnosti připojení, včetně DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 a USB Type-C s funkcí napájení až 90 W. Očekává se, že tento model bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2024.

Monitor ROG Swift OLED PG49WCD

Monitor ROG Swift OLED PG49WCD je 49palcový herní OLED monitor se super-ultraširokoúhlým displejem (5120 x 1440), panelem QD-OLED 1800R s obnovovací frekvencí 144 Hz a dobou odezvy 0,03 ms pro pohlcující herní zážitky. Pro lepší výkon a zajištění dlouhé životnosti panelu QD-OLED obsahuje PG49WCD vlastní chladič a grafenovou fólii pro lepší odvod tepla, která snižuje riziko vypalování a zvyšuje maximální jas až na 1000 nitů.

Vestavěná funkce Smart KVM umožňuje uživatelům ovládat dvě zařízení pomocí klávesnice a myši, a to vše bez nutnosti použití specializovaného softwaru nebo dalšího hardwaru. Uživatelé mohou přenášet soubory mezi oběma vstupními zařízeními prostřednictvím superrychlého připojení USB 3.2. Monitor nabízí celou řadu možností připojení včetně portu USB Type-C s funkcí nabíjení zařízení až 90 W, DisplayPort 1.4 a HDMI 2.1. Monitor PG49WCD bude v prodeji od října 2023 a jeho cena bude 1 499 dolarů.

Herní WiFi 7 router ROG Rapture GT-BE98 Pro

ROG Rapture GT-BE98 Pro je první čtyřpásmový herní router s WiFi 7 na světě, který využívá plný potenciál WiFi 7 s podporou 320MHz kanálů v pásmu 6 GHz a nabízí až o 160 % vyšší rychlost než předchozí generace WiFi 6. Modulace 4K QAM navíc vměstná do přenosů více dat, což má za následek až o 20 % vyšší maximální přenosové rychlosti, a poskytuje tak neuvěřitelné rychlosti až 30 000 Mb/s. Díky dvěma dalším revolučním funkcím – Multi-Link Operation a Multi-RU Puncturing – navíc dokáže GT-BE98 Pro poskytovat rychlejší a efektivnější bezdrátové připojení.

Herní WiFi 7 router ROG Rapture GT-BE98 Pro

GT-BE98 Pro je vybaven herními funkcemi včetně tříúrovňové akcelerace her, herního portu a QoS, které snižují lagování a latenci při hraní her. Použití GT-BE98 Pro s PC sestavami vybavenými základními deskami Z790 s WiFi 7 umožňuje uživatelům využívat nejnovější funkce WiFi 7.

Kolekce ROG x Evangelion

ROG nedávno představila nejnovější produkty pod společnou značkou ROG x Evangelion, jejichž ústředním motivem jsou postavy EVA-02 a Asuka ze známého anime seriálu Evangelion.

Kolekce ROG x Evangelion

PC stavitelé a milovníci anime nyní mohou získat prémiové komponenty a periferie ROG vyvedené v klasickém červeno-oranžovém zbarvení EVA-02 s vlastními polepy a grafikou s motivem Evangelionu. Patří mezi ně základní deska ROG Maximus Hero, grafická karta ROG Strix GeForce RTX , AIO chladič ROG Ryujin, herní skříň ROG Hyperion, držák grafické karty, herní periferie a další vybavení.

PC skříň ROG Hyperion GR701 White Edition

ROG Hyperion GR701 White Edition je počítačová skříň formátu E-ATX, která nabízí podporu pro dva 420mm radiátory, čtyři 140mm ventilátory, kovový držák GPU, úložiště součástek, rozbočovač ventilátorů ARGB a dva porty USB typu C na předním panelu s rychlým 60W nabíjením.

PC skříň ROG Hyperion GR701 White Edition

Díky bílé hliníkové povrchové úpravě vnitřních rozvodů nabízí bílá edice kompletní vizuální přepracování původní skříně GR701 Hyperion, která doplňuje ostatní komponenty a produkty ROG z bílé edice. V rámci veletrhu Gamescom 2023 byly představeny také nový chladič ROG Ryujin III 360 ARGB White Edition a zdroj ROG Strix 1000W Gold Aura White Edition.

Grafická karta ROG Matrix GeForce RTX 4090

Grafická karta ROG Matrix Platinum GeForce RTX 4090 využívá jako první pro odvod tepla tekutý kov nanesený na matrici grafického procesoru GPU. Díky tomu vykazuje skvělé teploty, vynikající trvalý výkon a nižší hlučnost.

Grafická karta ROG Matrix GeForce RTX 4090

360mm radiátor s inovativními magneticky propojenými ventilátory v sérii, výkonnější čerpadlo a větší celoplošný chladící plech na grafické kartě společně zajišťují bezkonkurenční výkon a nejvyšší takt GPU po vybalení z krabice. Navíc se tato karta vyznačuje odvážným a moderním designem, který je ideální pro nejpokročilejší herní sestavy.

Zdroj ROG Loki SFX-L 1200W Titanium

ROG Loki 1200W je vysoce výkonný SFX-L zdroj určený pro PC sestavy s malými rozměry (SFF). Díky velkým ROG pasivům zajišťujícím účinné chlazení dosahuje certifikace 80 PLUS Titanium a nabízí více než 90% účinnost od nízké po maximální zátěž. Axiální ventilátor a osvětlení ARGB dodávají styl a funkčnost a harmonizují světelné efekty v celém PC systému. Loki 1200W je plně modulární a připravený na rozhraní ATX 3.0. Součástí je 16pinový kabel 12VHPWR pro podporu výkonných grafických karet. Desetiletá záruka zajišťuje spolehlivost a jistotu, takže je základem každé SFF sestavy.

Mechanické spínače ROG NX Storm

Mechanické spínače ROG NX Storm využívají kompozitní polyoxymethylenový (POM) materiál pro dřík a polykarbonátové (PC) pouzdro, které zajišťuje mimořádně hladký a hmatově příjemný stisk kláves. Stěnová konstrukce dříku zvyšuje stabilitu a zabraňuje vnikání prachu. Tyto spínače jsou z výroby speciálně vyladěny a předem lubrikovány, aby byl zajištěn ostrý a klikavý stisk kláves spojený se známým „klapavým“ zvukem. Spínače ROG NX Storm jsou kompatibilní s herními klávesnicemi ROG Strix Scope II 96 Wireless a ROG Strix Scope II.

ROG Moonstone Ace L

ROG Moonstone Ace L je herní podložka pod myš z tvrzeného skla, která nabízí velmi rychlé skluzy a snadné pohyby myši. Povrch podložky ROG Moonstone Ace L je vyroben z tvrzeného skla s tvrdostí 9H a nabízí výjimečnou odolnost a pevnost v tahu.

ROG Moonstone Ace L

Dodatečná povrchová úprava skleněného povrchu snižuje hlučnost, takže pohyby po podložce pod myš zůstávají tiché a při hraní vás tak nebude nic rozptylovat. Plně silikonová základna doplněná stylovým označením ROG zajišťuje, že podložka pod myš zůstane pevně na svém místě.

ROG Raikiri Pro

Raikiri Pro je vysoce přizpůsobitelný ovladač, který nabízí všestranné připojení ve třech režimech – Bluetooth, 2,4 GHz RF nebo kabelové připojení pomocí USB-C garantující kompatibilitu s PC a notebooky. Lze jej dokonce používat s konzolí Xbox prostřednictvím kabelového připojení. Vestavěný OLED displej lze naprogramovat tak, aby zobrazoval vlastní animace a stavové indikátory nebo přepínal profily ovladače – a to i během hraní.

ROG Raikiri Pro

Mezi další intuitivní ovládací prvky patří čtyři levá a pravá tlačítka, která lze naprogramovat pro příkazy ve hře nebo pro provádění změn citlivosti joysticku za chodu. Mrtvé zóny si můžete přizpůsobit v softwaru Armoury Crate. Levý a pravý trigger lze také nastavit do režimu krátkého nebo plného rozsahu.

Inovace základních desek BTF

Účastníci akce Never Stop Gaming si také mohli prohlédnout revoluční řešení skrytých konektorů v podobě základní desky TUF Gaming B760M-BTF WIFI D4, základní desky TUF Gaming Z790 concept a grafické karty ASUS GeForce RTX 4070 BTF concept.

Konstrukce se skrytými konektory zjednodušují vedení kabelů pro začínající PC stavitele a zlepšují celkový vzhled PC. Konektory jsou důmyslně ukryty na spodní straně základní desky a design BTF zajišťuje čisté vedení kabelů, takže je ideální pro nadšené stavitele PC. Skryté konektory navíc zlepšují proudění vzduchu, což vede k vynikajícímu chladicímu výkonu.

Grafická karta ASUS GeForce RTX 4070 BTF se může pochlubit revolučním designem, který eliminuje potřebu tradičních 8pinových nebo 16pinových externích napájecích konektorů na kartě. Přidává nový konektor, který umožňuje přenášet napájení přímo ze slotu pro výkonnou grafickou kartu na základní desce. V kombinaci se základní deskou a šasi se skrytými konektory se výrazně zjednodušuje proces sestavování a organizace kabelů, protože odpadají viditelné kabely na přední straně počítače.

Chladič TUF Gaming LC II 360 ARGB

Řada odolných vodních AIO chladičů TUF Gaming LC II 360 ARGB pro procesory poskytuje výkon a funkce potřebné k dosažení toho nejlepšího v běžných herních sestavách. Chladicí kapalina protéká přes osvětlenou styčnou plochu a přes zesílené opletené 400mm hadice, než dorazí k vysokokapacitnímu radiátoru chlazenému třemi 120mm ventilátory ARGB – ty jsou opatřeny drážkovanými lopatkami pro optimální proudění vzduchu a snížení hlučnosti.

Chladič TUF Gaming LC II 360 ARGB

Prvky Aura Sync ARGB osvětlující ventilátory chladiče a logo TUF Gaming na krytu čerpadla zajišťují, že celek vypadá stylově. TUF Gaming LC II 360 ARGB je navržen jako stylový doplněk k základním deskám TUF Gaming a obsahuje osvětlení Aura Sync, které osvětluje ventilátory chladiče a logo TUF Gaming na krytu čerpadla.

Zdroj a foto: ROG/ASUS

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.