Samsung představil nové smartphony Galaxy S23, S23plus a S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 S23+ S23plus Ultra, cena, sleva

Samsung uvádí nové modely telefonů Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23. Prémiové telefony nabídnou špičkovou fotografickou techniku a vysoký výkon díky technologii Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy.

Výsledkem tohoto spojení jsou podle výrobce jedinečné herní vlastnosti, za nimiž stojí převratná práce umělé inteligence i dosud nejrychlejší mobilní grafika. Model Galaxy S23 Ultra má integrované oblíbené dotykové pero S Pen, které výrazně rozšiřuje možnosti v oblasti práce, psaní poznámek i zábavy.

Inovace, které stojí za všemi zařízeními řady Galaxy S23 nastavují nové standardy a jsou k dispozici v atraktivním, a přitom ekologicky šetrném provedení – Samsung při výrobě nové řady využil víc recyklovaných materiálů než u jakýchkoli jiných chytrých telefonů Galaxy.

Fotoaparát Samsung Galaxy s vyšším rozlišením a spoustou kreativních možností od rána do večera

Samsung Galaxy S23 Ultra nabízí nejvyspělejší fotografický systém, jaký telefon Galaxy kdy měl, vhodný prakticky do jakýchkoli světelných podmínek, s neuvěřitelně kvalitní kresbou detailů. Vylepšené funkce pro noční fotografování a natáčení optimalizují snímky tak, že jsou skvělé za jakýchkoliv podmínek.

Šum, který tak často znehodnocuje fotografie pořízené ve slabém světle, spolehlivě opraví algoritmy digitálního zpracování obrazu s využitím umělé inteligence tím, že vylepší detaily a barevné odstíny.

Galaxy S23 Ultra nabízí snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů, který k souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning. Přední fotoaparáty nabídnou technologii Super HDR s rychlým automatickým ostřením a vyšší záznamovou frekvencí, která narostla ze 30 na 60 obr/s. Díky tomu budou selfie výrazně lepší.

Samsung Galaxy S23 S23+ S23plus Ultra, cena, sleva

Uživatelé mohou využít celou řadu šikovných fotografických nástrojů a funkcí. K nim patří například aplikace Expert RAW, s níž se setkáme jen u modelů Samsung Galaxy. Ta umožňuje ukládat fotografie souběžně ve formátech RAW i JPG jako u profesionálních zrcadlovek, ovšem bez rozměrné a těžké výbavy.

Ve složitějších světelných podmínkách můžou kreativní jedinci experimentovat s vícenásobnou expozicí, v režimu Astrofotografie se zase můžou těšit na skvělé záběry Mléčné dráhy či jiných objektů na noční obloze. Příslušné hodnoty lze nastavit přímo v prostředí fotoaparátu v aplikaci Expert RAW, kterou si majitelé modelů Galaxy S23 můžou nově stáhnout. Nové možnosti ovládání fotoaparátu najdeme i na chytrých hodinkách Galaxy Watch5 v aplikaci Camera Controller, díky níž se dá například přímo na hodinkách zoomovat.

Samsung Galaxy S23 S23+ S23plus Ultra, cena, sleva

Mezi další nové přednosti fotoaparátu patří i následující:

  • Ve slabém světle nebo v situacích, kde by za normálních okolností byly videozáznamy rozostřené, se u modelu Galaxy S23 Ultra uplatní duální optický stabilizátor obrazu (OIS) fungující ve všech směrech.
  • Během nahrávání videozáznamů v ultravysokém rozlišení 8K rychlostí 30 snímků za sekundu lze nastavit širší úhel záběru, takže záznamy vypadají zcela profesionálně.
  • Každý detail v záběru analyzuje vyspělá umělá inteligence – neuniknou jí ani zdánlivě nenápadné prvky jako oči nebo vlasy. Díky této analýze na fotografiích líp vynikají jedinečné osobní rysy zobrazených lidí.
  • Aby byly záznamy skutečně dokonalé, je k dispozici nová funkce 360 Audio Recording, která ve sluchátkách Galaxy Buds2 Pro vytváří prostorový zvuk.

V modelech Galaxy S23+ a Galaxy S23 se dočkala vylepšení i samotná fyzická podoba fotoaparátu. Odstranili jsme obrubu objektivů, čímž design fotoaparátů Galaxy vstoupil do nové éry a působí ještě výrazněji než dřív.

Špičkový výkon znamená budoucnost mobilního hraní

Herní vývojáři i samotní hráči touží neustále naplňovat i ty nejodvážnější představy. Žádá si to technologii, která překoná veškerá očekávání. Proto firmy Samsung a Qualcomm vylepšily modely Samsung Galaxy pomocí zbrusu nové platformy Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, což je nejvýkonnější platforma v historii řady Galaxy.

Zároveň se jedná o nejrychlejší procesor Snapdragon na současném trhu. Baterie modelu Galaxy S23 Ultra s kapacitou 5000 mAh dokáže pohánět výkonnější fotoaparát než u modelu Galaxy S22 Ultra, aniž by se rozměry samotného telefonu zvětšily.

Přepracovaná mikroarchitektura procesoru zvyšuje výpočetní výkon řady Galaxy S23 zhruba o 30 procent v porovnání s řadou Galaxy S22. Fotografování a natáčení skvělých záběrů ve slabém světle vyžaduje biliony kalkulací za vteřinu, proto výrobci optimalizovali už tak velmi výkonnou NPU architekturu o 49 procent a zapojili do zpracování obrazu nejmodernější algoritmy umělé inteligence. Jedním z nejvýznamnějších vylepšení řady Galaxy S23 je optimalizovaný grafický procesor (GPU), zhruba o 41 procent rychlejší v porovnání s řadou Galaxy 22 a vyvinutý zejména pro náročné uživatele.

Samsung Galaxy S23 S23+ S23plus Ultra, cena, sleva

Galaxy S23 Ultra přichází s podporou technologie sledování světelných paprsků v reálném čase (real-time ray tracing), s níž se v herním mobilním světě setkáváme stále častěji. Technologie dokáže simulovat a sledovat všechny světelné paprsky ve virtuálním obraze, výsledkem je věrnější zobrazení pohybových scén. Zvětšila se i chladicí komora, kterou nyní najdeme na všech telefonech řady Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnější výkon při dlouhém a náročném hraní.

Špičkové výkonové parametry modelu Galaxy S23 Ultra přijdou vhod i vzhledem k rozměrnému displeji s úhlopříčkou 6,8 palce neboli 17,2 cm. Není tolik zakřivený do okrajů jako u předchozích modelů, čímž se jeho plocha opticky zvětšuje a zplošťuje a displej tak nabízí nejlepší obraz v historii chytrých telefonů Samsung Galaxy. Jedinečná funkce Enhanced Comfort neboli Vylepšený uživatelský komfort umožňuje upravit barevné odstíny a kontrast, což především v noci znamená menší zátěž pro oči. K dispozici jsou nově tři stupně intenzity podsvícení namísto dvou, čehož využijeme naopak za jasných slunečných dnů.

Ekologické provedení

Řada Galaxy S23 přináší nejen skvělé technologie, ale také ekologicky šetrné provedení, a také v tomto smyslu posouvá dosud známé hranice. V porovnání s řadou Galaxy S22 se zvýšil podíl recyklovaných materiálů ze šesti interních komponentů u Galaxy S22 Ultra na 12 u Galaxy S23 Ultra. Řada Galaxy S23 také využívá širší spektrum recyklovaných materiálů než jakékoli jiné smartphony Galaxy, například recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyřazených rybářských sítí, barelů na vodu a PET lahví.

Nová řada S23 také jako první disponuje ochranným krycím sklem Corning Gorilla Glass Victus 2 s vylepšenou dlouhodobou trvanlivostí. Také při jeho výrobě se používal recyklovaný obsah, v průměru z 22 procent. Všechny telefony Galaxy S23 Samsung prodává v papírových krabičkách v novém provedení, vyrobených kompletně z recyklovaného papíru.

Samsung Galaxy S23 S23+ S23plus Ultra, cena, sleva

S novou řadou Galaxy S23 zkrátka Samsung hodlá minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a zároveň si udržet vysokou úroveň, pokud jde o kvalitu a estetiku. Celá řada Galaxy S23 získala certifikát UL ECOLOGO, který svědčí o zmenšené ekologické stopě.

Chtějí-li uživatelé používat přístroj co nejdéle, nabízí jim řada Galaxy S23 záruku čtyř budoucích generací operačního systému a pět let bezpečnostních aktualizací. Zákazníci můžou využít i výhodných programů typu Samsung Care+, což je speciální servisní služba pro případ náhodných poškození, oprav apod.

Uživatelsky příjemný systém zabezpečení a ochrany soukromí 

Bezpečí a ochrana osobních údajů tvoří základ celé řady Galaxy S23. Každý chytrý telefon disponuje komplexním systémem zabezpečení Samsung Knox, který získal víc oficiálních bezpečnostních certifikátů než jakékoli jiné mobilní zařízení, platforma nebo řešení na trhu.

Díky jednoduchému ovládacímu panelu mají uživatelé modelů Samsung Galaxy dokonalý přehled, kdo má přístup k jejich datům a jak se využívají. Jediným pohledem lze snadno zjistit, zda jsou osobní údaje v nebezpečí. Systém zasílá uživatelům i jednoduché výzvy, jak v případě potřeby nastavení změnit. Uživatelé také můžou přesně rozhodnout, které aplikace a programy získají přístup k jejich datům a jak je můžou používat.

Dalším bezpečnostním prvkem je systém Knox Vault, poprvé představený u řady Galaxy S21. Ten chrání důležité informace v řadě Galaxy S23 tím, že je izoluje od zbytku paměti i operačního systému.

Víc svobody a flexibility

Srdcem současné řady Samsung Galaxy S je nepochybně vynikající model Samsung Galaxy Ultra. Špičkové inovace, které přináší model Galaxy Ultra, se ovšem neomezují jen na chytré telefony. Kvality celého ekosystému Samsung Galaxy zvyšují i zbrusu nový notebook Galaxy Book3 Ultra a také tablet Galaxy Tab S8 Ultra.

Lepší vzájemná komunikace modelů Galaxy S přináší spoustu dalších výhod. Systém Samsung Multi Control, který umožňuje ovládat notebooky a tablety Samsung Galaxy pomocí jediné klávesnice a myši, nyní přichází i do telefonů Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23.

Vylepšené možnosti práce usnadňují například kopírování textů z jednoho zařízení do druhého. Model Galaxy S23 Ultra také díky funkci Google Meet vylepšuje možnosti videohovorů, při nichž lze využívat poznámky Samsung Notes a pracovat s dotykovým perem S Pen. Při schůzkách přes Google Meet můžou účastníci současně společně upravovat dokument v různých zařízeních se systémem Android a nemusejí si prohlížet sdílenou obrazovku.

Dostupnost a cena

Mobilní telefony Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra s většími kapacitami úložiště se začnou v České republice prodávat 6. února, varianty s nižšími kapacitami od 17. února 2023.

Zákazníci, kteří si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (včetně) nebo do vyprodání zásob koupí mobilní telefon Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra získají model s dvojnásobně vyšší kapacitou paměti za cenu modelu s kapacitou nižší. Při nákupu stačí zadat slevový kód, v případě nákupu v prodejně slevu uplatní prodejce.

Zároveň můžou zájemci po registraci na stránkách www.novysamsung.cz odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně navíc získat výkupní bonus ve výši 3 000 Kč. Celkově tak zákazníci v rámci zahajovací nabídky můžou získat bonusy v hodnotě až 8 500 Kč. 

MODELVELIKOST ÚLOŽIŠTĚBARVYDOPORUČENÁ MALOOBCHODNÍ CENAZAHAJOVACÍ NABÍDKA „VYŠŠÍ PAMĚŤ ZA NIŽŠÍ“

DOPORUČENÁ MALOOBCHODNÍ CENA PO SLEVĚ (1. 2.-16. 2. 2023)

Galaxy S238/128 GBčerná, krémová, zelená, fialová23 499 Kč
8/256 GB24 999 Kč23 499 Kč
Galaxy S23+8/256 GBčerná, krémová, zelená, fialová29 999 Kč
8/512 GB32 999 Kč29 999 Kč
Galaxy S23 Ultra8/256 GBčerná, krémová, zelená, fialová34 999 Kč
12/512 GB39 499 Kč34 999 Kč
12/1 TB44 999 Kč39 499 Kč

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.