Samsung uvádí Neo QLED, MICRO LED, OLED TV pro rok 2024

Samsung televizory 2024 Neo QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle CES 2024

Samsung na CES 2024 uvádí nejnovější televizory v řadách QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle. Zároveň ohlašuje nejnovější procesoru s AI, který by měl výrazně posunout hranice možností u chytrých obrazovek. Kromě lepšího obrazu a zvuku nabídnou nové modely spoustu inteligentních funkcí pro každý životní styl, navíc zabezpečených spolehlivým systémem Samsung Knox.

Neo QLED 8K díky s lepším obrazem 

Nejnovější modely Neo QLED 8K a 4K nabízejí jedinečnou obrazovou kvalitu, vynikající audiotechnologie a spoustu SMART funkcí a služeb. Srdcem řady Neo QLED 8K na rok 2024 je špičkový inovativní procesor NQ8 AI Gen3, jehož neuronová jednotka (NPU) je dvakrát rychlejší než u předchozího modelu. Počet neuronových sítí vzrostl osmkrát (ze 64 na 512), což znamená dokonalou kresbu detailů u obrazu z jakéhokoliv zdroje vysílání. 

K televizorům Neo QLED rovněž nedílně patří bohatá nabídka funkcí pro špičkový obraz a jedinečný design:

 • 8K AI Upscaling Pro – obraz v nižším rozlišení se dopočte a doostří tak, aby odpovídal nejvyšší současné kvalitě.
 • AI Motion Enhancer Pro: eliminuje nedostatky při vykreslení extrémně rychlého pohybu, především při sportovních přenosech.
 • Real Depth Enhancer Pro: Kombinace umělé inteligence a precizního ovládání mini LED diod, umožňuje zvýraznění detailů v rychlých akčních scénách. 
 • Infinity Air Design: K prémiovému zážitku z Neo QLED 8K patří i jedinečné designové provedení. Jeho tloušťka je pouhých 12,9mm a unikátní stojan se „zrcadlovým“ efektem budí dojem, že se televizor volně vznáší v prostoru.

Kromě špičkového obrazu v rozlišení 8K nabízí řada Neo QLED 8K i výtečný zvuk.

 • 2024 Q-Symphony: Tato funkce umožňuje připojit k televizoru nebo projektoru několik bezdrátových reproduktorů a soundbar. Výsledkem je dokonalá synchronizace zvuku ve všech těchto zařízeních při sledování filmů či seriálů i při poslechu hudby.
 • Active Voice Amplifier Pro: Unikátní systém slouží k zesílení dialogů. Ke zvýraznění hlasu využívá umělá inteligence hluboké strojové učení. Dokáže oddělit hlas od ostatních zvukových stop, v případě potřeby ho upraví tak, aby dialogy byly velmi dobře slyšet při jakékoli hlasitosti a probíhající filmové scéně.

Samsung televizory 2024 Neo QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle CES 2024

Operační systém Tizen ve verzi 2024 vylepšuje a usnadňuje sledování televize

Díky operačnímu systému Tizen 2024 se majitelé televizorů řady Neo QLED 8K můžou plně soustředit na obsah. Nabídku si každý člen domácnosti se samostatným účtem může přizpůsobit na míru – každý si může zřídit vlastní profil a nastavit si ho tak, jak mu to nejlépe vyhovuje.

 • Samsung TV Plus: Vylepšené uživatelské rozhraní nabízí přepracovanou variantu domovské obrazovky s nabídkou obsahu přehledně rozděleného do jednotlivých kategorií.
 • Ovladač „Designed for Samsung Gaming Hub“: Samsung uzavřel partnerství s výrobcem herního příslušenství Performance Designed Products (PDP) a obě firmy společně vyvinuly ovladač s názvem Designed for Samsung Gaming Hub, který se rovněž představí na veletrhu CES 2024. 

Jedinečné zážitky s ekosystémem Samsung

 • Workout Tracker: Bezplatná služba monitorování fyzických aktivit zobrazí data o cvičení v reálném čase (např. délku cvičení nebo srdeční frekvenci naměřenou chytrými hodinkami) přímo na displejích různých přístrojů Samsung v domácnosti
 • TechnoGym: Pozvedá domácí cvičení na vyšší úroveň díky kvalitním videím na téma fitness a wellness, která natočili špičkoví trenéři z celého světa v projektu firmy TechnoGym. 
 • F45: Uživatelé se můžou zapojit do světoznámých F45 HIIT tréninků u sebe doma v obýváku, zacvičit si podle videí či se zúčastnit wellness výzev.
 • FlexIt: Individuální tréninky pod vedením špičkových odborníků na fitness a wellness.
 • Tail: Veterinární poradna s konzultacemi přes video, aniž by uživatelé museli opouštět pohodlí domova.
 • Multi Control: Systém umožňuje efektivnější práci z domova, protože veškerá zobrazovací zařízení (televizory, chytré telefony a tablety, monitory apod.) lze ovládat pomocí klávesnice a myši přes Bluetooth. 

Samsung televizory 2024 Neo QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle CES 2024

Nejnovější televizory a další zařízení Samsung jsou nyní ještě lépe kompatibilní s jinými přístroji v rámci ekosystému, což znamená snadnější připojení televizorů například k mobilním nebo nositelným zařízením.

 • Mobile Smart Connect: Všechny nové funkce a služby se snadno ovládají pomocí aplikace SmartThings Mobile Plugin, díky němuž se z obyčejného chytrého telefonu stane multifunkční dálkový ovladač s netušenými možnostmi. 
 • 360 Audio: Funkce oblíbená z jiných zařízení Galaxy se konečně dostává i do televizorů Samsung. Bez problémů k nim lze nyní připojit sluchátka Samsung Galaxy Buds a uživatelé si můžou vychutnat prostorový zvuk u filmů, seriálů nebo her.
 • Vibrary: Díky této funkci si milovníci výtvarného umění můžou naplno vychutnat jedinečná díla svých oblíbených autorů. V režimu Ambient vás může každý den vítat jiné umělecké dílo. 

Nejnovější řada televizorů Neo QLED je navíc vybavena celou řadou funkcí pro zdravotně postižené uživatele, takže si jejich přednosti může vychutnat víc lidí než dřív.

 • Audio Subtitle: Vůbec poprvé v historii se v televizoru představuje funkce, která dokáže využít umělou inteligenci a systém rozpoznávání textu (OCR) a díky těmto technologiím číst nahlas titulky v reálném čase.
 • Remote for Barrier Free: Aplikace pro uživatele se zrakovým, sluchovým či jiným zdravotním postižením usnadňuje ovládání televizoru pomocí chytrého telefonu. Nabízí vylepšené uživatelské rozhraní, např. intuitivnější rozložení tlačítek, jasné barevné odlišení jednotlivých nástrojů či dotykovou odezvu. Kromě toho do výbavy patří nejnovější funkce Samsungu, jako hlasová instruktáž. Aplikaci si lze do značné míry přizpůsobit vlastním potřebám.
 • Režim Relumino Together: Funkce Relumino umožňuje uživatelům se zhoršeným zrakem sledovat seriály, filmy či hry bez nutnosti dalších fyzických pomůcek. Umělá inteligence dynamicky zvýrazňuje obrysy objektů na obrazovce a mění barevné podání, takže i slabozrací uživatelé vidí lidské postavy i objekty jasněji. 

MICRO LED: Posouváme hranice zobrazovacích technologií

S novými průhlednými MICRO LED obrazovka na první pohled vypadá jako tabulka průhledného skla. Ve skutečnosti pyšní extrémně malými MICRO LED čipy, precizní výrobní proces dokonale eliminuje viditelné spoje a lom světla. 

Při výrobě obrazovek sází Samsung na modulární provedení, díky němuž si uživatelé můžou vybrat a na míru přizpůsobit tvar, velikost a poměr stran u obrazovek, aby ideálně ladily s vnitřním prostorem.

Širší OLED obrazovky na přání zákazníků

Řada OLED televizorů Samsung pro rok 2024 staví na odkazu loňské generace, vévodí jí model S95D s obří úhlopříčkou 77 palců (196 cm), vysokou obnovovací frekvencí a mimořádně živými barvami. Obrazovka je o 20 % jasnější než předchozí modely, vyniká skvělým podáním černé, mezi výrazné přednosti patří i přesné barevné podání s certifikátem

Pantone Validated™ (podílí se na něm umělá inteligence). Kromě toho Samsung představil i modely S90D a S85D v různých velikostech od 42 do 83 palců.

Nová technologie OLED Glare Free, vyvinutá speciálně pro letošní OLED obrazovky, vylepšuje přesnost barev, omezuje odlesky a zároveň zachovává ostrost obrazu, který tak neztrácí na kvalitě ani za jasného dne. Nová unikátní povrchová antireflexní vrstva, optimalizovaná pro OLED technologii, umožňuje zachovat jasné barvy a zároveň v maximální míře eliminovat odlesky.

Samsung televizory 2024 Neo QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle CES 2024

Mezi další přednosti modelu S95D patří vyspělý obrazový procesor, který se stará o dokonalé podání bílé barvy, hlubokou černou a přesné odstíny ostatních barev. Nejenže jde o nejjasnější OLED displej v historii Samsungu, nabízí navíc vynikající obnovovací frekvenci až 144 Hz, což při plynulém překreslení rychlého pohybu potěší zejména fanoušky sportu a náruživé hráče.

Nové Lifestyle televizory se hodí pro životní styl všeho druhu

Řada Lifestyle, to nejsou jen televizory jako The Frame, The Serif nebo The Terrace. V duchu hesla Screens Everywhere, Screens for All (Obrazovky všude, obrazovky pro každého) tu nabízí Samsung celou řadu nových produktů všeho druhu. Mezi ty nejzajímavější patří následující:

 • The Frame: Nejprodávanější model lifestylové řady nabízí milovníkům výtvarného umění v nové verzi celou řadu vylepšení. V integrovaném Obchodu s uměním (Art Store) je nyní na výběr na 2500 uměleckých děl z renomovaných muzeí a galerií, podstatně víc než dosud. Nová streamingová služba v rámci Art Store nabízí tzv. ochutnávku umění – několik pečlivě vybíraných uměleckých děl každý měsíc zdarma. Letošní verze The Frame navíc umožňuje snížit náklady na energii až o 10 % díky variabilní obnovovací frekvenci v Režimu umění (Art Mode).
 • Projektor The Premiere 8K: The Premiere 8K je vůbec první projektor s bezdrátovou konektivitou na světě, což výrazně vylepšuje komfort a estetický dojem obývacího pokoje. Projektor s mimořádně krátkou projekční vzdáleností se pyšní celou řadou skvělých vlastností, mezi něž patří třeba špičkový zvuk, podpora cloudového hraní, hlasové ovládání nebo možnost rozdělit obraz na čtyři samostatná okna, což se v mnoha případech může hodit. Do výbavy patří patentovaná technologie Sound-on-Screen s výkonnými softwarovými algoritmy, a tudíž i jedinečným prostorovým zvukem.
 • The Freestyle 2. generace: Nová verze oblíbeného přenosného projektoru podporuje technologii Smart Edge Blending, což znamená propojení dvou projektorů The Freestyle a vytvoření jednoho velkého obrazu (funguje u fotografií i filmů). Výsledný obraz může mít úhlopříčku až 160 palců (406 cm) s poměrem stran 21:9, žádné manuální úpravy nejsou nutné.

Nové soundbary a jejich skvělý zvuk

 Aby byla výbava pro domácí zábavu kompletní, představuje Samsung v roce 2024 i nové soundbary, a tím pádem ještě lepší zvuk než u předchozí generace. Opět se na něm výrazně podílí umělá inteligence.

 • Music Frame: Reproduktor, jehož výkon si každý může přizpůsobit na míru svým potřebám, je kompatibilní s platformou SmartThings a po spárování s televizorem a soundbarem Samsung se postará o prostorový zvuk. Funguje ovšem i samostatně jako běžný bezdrátový reproduktor. Ke spárování se používá technologie Q-Symphony, která zesiluje basy a prostorové pojetí. Navíc lze reproduktor výborně skrýt do rámu obrazu (podobně jako u televizoru The Frame), takže nijak neruší estetický dojem z místnosti.
 • HW-Q990D: Soundbar s prostorovým multikanálovým zvukem v konfiguraci 11.1.4, vynikajícím zvukem Dolby Atmos a podporou rozlišením 4K (pass through) při obnovovací frekvenci 120 Hz. Dokáže analyzovat zvuk a pomocí umělé inteligence ho optimalizovat podle aktuálního obsahu.
 • HW-S800D: Ultratenký soundbar s tloušťkou jen 1,6 palce, tedy 4 cm, se výborně hodí do jakéhokoli prostoru, navzdory malým rozměrům ovšem nabízí překvapivě bohatý zvuk. Ačkoli je o dvě třetiny tenčí než běžné soundbary, skrývá v sobě 10 membrán, mimo jiné speciální reproduktory se zvukem přicházejícím seshora nebo středový kanál pro dokonale čistý hlas. O kvalitní poslech a robustní basy bez zkreslení se stará i výkonný basový subwoofer v kombinaci s pasivní radiátorovou membránou.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.