Samsung uvedl na trh nové tablety Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra

tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra cena

Samsung představil novou řadu tabletů Galaxy Tab S9 s modely Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra. Nabízejí displej Dynamic AMOLED 2X, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy a dotykové pero S Pen. Tablety i pero mají certifikát IP68, takže se dají bez problémů používat i v přírodě.

Vysoký výkon a velká úhlopříčka

Je jedno, zda raději hrajete hry nebo sledujete filmy – model Galaxy Tab S9 Ultra přichází se špičkovým displejem Dynamic AMOLED 2X s úhlopříčkou 14,6 palce neboli 37 cm, což u mobilního zařízení znamená opravdu velkou výhodu. Ve všech modelech nové řady najdeme i technologii HDR10+, která optimalizuje obraz záběr po záběru a scénu po scéně a neustále upravuje jas a barevné podání.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 S9+ S9 Ultra cena

Dynamická obnovovací frekvence se automaticky mění v rozsahu 60 až 120 Hz, aby se obraz nikdy ani na okamžik nezasekl a zároveň se šetřila baterie. Technologie Eye Comfort snižuje zátěž pro oči omezením modrého světla víc než o 70 procent. Díky ní také vynikají zdánlivě nenápadné detaily ve fotografiích, technických nákresech, animacích i v dalším grafickém obsahu. Výhodou je i poměr stran 16:10, vhodný pro filmy i televizní seriály.

Zábavu na tabletech Galaxy Tab S9 ještě vylepšuje skvělý zvuk ze čtveřice reproduktorů, o 20 % větších oproti předchozí generaci. O kvalitu zvuku se postarala renomovaná společnost AKG, samozřejmostí je podpora Dolby Atmos.

Aby si uživatelé připadali opravdu jako v bavlnce, můžou si vybrat různé zvukové režimy pro hraní, hudbu, videohovory apod. A pokud si chcete vzít tablet se zábavou ven, přijde vhod nová technologie Vision Booster. Automaticky detekuje výrazně jasné okolní prostředí a posílí barvy i jas displeje. Tablet můžete při sledování postavit na stůl či jiný povrch na výšku nebo na šířku pomocí oblíbeného ochranného pouzdra se stojánkem.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 S9+ S9 Ultra cena

Samotné tablety řady Galaxy Tab S9 jsou štíhlejší než jejich předchůdci, jejich funkční výbava ovšem rozhodně hubená není. Srdcem všech modelů je vlajková loď mezi procesory, Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, který pohání i nejnovější generaci chytrých telefonů značky Samsung. Při dlouhém streamování, hraní nebo stříhání videa vůbec poprvé u tabletů Galaxy pomáhá zvýšit výkon i vyspělá výparníková komora.

Díky úzké spolupráci s renomovanými partnery z oboru herního vývojářství jsou mnohé mobilní tituly optimalizované pro velký displej. Kromě toho má řada Galaxy Tab S9 ze všech dosavadních tabletů od Samsungu nejvyšší tepelnou účinnost, zmíněná výparníková komora má speciální konstrukci, která odpovídá vysoké zátěži při hraní. Teplo se nyní rozptyluje dvěma směry a systém si proto udrží vysoký výkon po delší dobu.

Dotykové pero Galaxy S Pen

Svoboda tvořit a realizovat nápady bez zbytečných problémů

V základním balení každého z modelů řady Galaxy Tab S9 se nachází doplněk, který uživatelé tabletů dobře znají a milují – dotykové pero Galaxy S Pen. Díky němu lze na tablet skutečně psát jako tužkou na papír. Tablety Galaxy Tab S9 i pero S Pen se v nové generaci pyšní certifikátem IP68, což znamená odolnost proti vlhkosti a prachu – uživatelé mají díky tomu možnost používat tablet v zásadě kdekoli, aniž by si o něj museli dělat obavy.

Perem lze psát i do vyhledávacích okének, do prohlížečů a internetových obchodů s aplikacemi, a díky nové konstrukci dobíjecí kolébky do ní lze pero vložit libovolnou stranou. A pokud chtějí uživatelé ještě lepší zážitky, můžou si pořídit vylepšenou verzi pera S Pen Creator Edition. Ta má zdrsnělý povrch, takže se pohodlněji drží, a lze ji naklopit do výraznějšího úhlu. K dispozici jsou také dva druhy hrotů, tvrdý pro kreslení a měkčí pro psaní.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 S9+ S9 Ultra cena

Kreativní projekty všeho druhu se na kvalitních displejích nových tabletů vyjímají opravdu výborně. Díky funkci Multi Window lze naráz zobrazit až tři aplikace v jednotlivých, úhledně uspořádaných oknech. Můžete tak mít zároveň otevřený třeba internetový prohlížeč, galerii s fotografiemi a poznámkový blok a plynule mezi nimi přecházet. V režimu Pop-Up View se zase aplikace zobrazí jako plovoucí okna, pod nimiž je stále vidět standardní pracovní plocha.

Při cestování nebo práci v terénu přijde vhod ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem a režim DeX Mode – dohromady dokážou změnit tablet v regulérní, ale pořád snadno přenosný počítač. Klávesnici lze nastavit v různých úhlech a je podsvícená, takže působí jako opravdová klávesnice notebooku. V režimu DeX Mode se na displeji zobrazí kurzor, okna lze zvětšovat či zmenšovat a libovolně posouvat, díky funkci Second Screen lze na displeji tabletu zobrazit plochu z počítače nebo ji rozšířit a použít tablet jako druhý monitor. Při videohovoru přes Google Meet je možné obsah displeje sdílet, a dokonce i společně editovat poznámky v Samsung Notes s dalšími účastníky.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra cena

Účelem tabletů řady Galaxy Tab S9 je umožnit lidem pracovat v jakémkoli prostředí a podporovat jejich kreativní úsilí. Proto do funkční výbavy patří spousta aplikací pro aktivity nejrůznějších typů. Oblíbená aplikace GoodNotes umožňuje originální způsob psaní poznámek a deníkových zápisků, na Androidu vůbec poprvé a výlučně pro uživatele tabletů Galaxy. Poznámky vytvořené v GoodNotes na libovolné platformě lze snadno sdílet a společně editovat s dalšími lidmi.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 S9+ S9 Ultra cena

Profesionální program pro střih videa LumaFusion usnadňuje kromě úpravy obrazových záznamů i jejich sdílení. Fotografie a videa pořízená pomocí telefonů Galaxy (i s velkým datovým objemem) lze snadno sdílet v tabletu Galaxy Tab S9 pomocí funkce Quick Share. Při střihu videozáznamů v aplikaci LumaFusion přijde vhod především rozměrný displej Galaxy Tab S9 Ultra.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 Ultra cena

Velkého vylepšení se dočkala i aplikace Clip Studio Paint, v nové verzi funguje jako plnohodnotné tabletové rozhraní ke kreslení či malování. Další aplikace ArcSite zase umožňuje profesionálním i amatérským grafikům či projektantům realizovat nápady a představy formou pečlivě propracovaných 2D CAD nákresů či komplexních projektových studií. Díky úzké spolupráci s Googlem i dalšími partnerskými firmami tak uživatelé můžou využít velkou plochu displeje skutečně na maximum a vdechnout svým nápadům život.

Práce a zábava doma i v terénu

Tablety řady Galaxy Tab S9 samozřejmě od začátku fungují jako pevná a integrální součást širokého ekosystému Galaxy. Mnohé kreativní nástroje tak ideálně fungují při propojení tabletů s jinými přístroji. Například aplikace Multi Control umožňuje snadné kopírování a přetahování textů a obrazových souborů mezi tabletem a chytrým telefonem. Telefon lze přitom ovládat přímo pomocí touchpadu na Galaxy Tab S9.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 Plus cena

Nezáleží ale jen na softwaru – tablety řady Galaxy Tab S9 od nejvyšší telefonní řady Galaxy S převzaly i ikonický design a hardwarové funkce, například vynikající fotografický systém. Jsou lehké a štíhlé, model Tab S9 Ultra má tloušťku jen 5,5 mm, ale certifikát IP68 zároveň svědčí i o značné odolnosti. Bez problémů zvládají i drsnější pobyt v terénu, proti šrámům je chrání konstrukce z pevného hliníku (Armor Aluminum). Pokud vás nejlepší nápady potkávají na nečekaných místech, je nový tablet ideálním nástrojem k jejich realizaci – použít ho lze prakticky kdekoli a vydrží v provozu celý den. A díky novému odolnému zadnímu krytu o něj nemusíte mít strach ani v náročném prostředí.

tablet Samsung Galaxy Tab S9 cena

Technické specifikace

 Galaxy Tab S9Galaxy Tab S9+Galaxy Tab S9 Ultra
Displej11“ (28 cm), Dynamic AMOLED 2X

(60~120 Hz)

12,4“ (31,5 cm), Dynamic AMOLED 2X (60~120 Hz)14,6“ (37 cm), Dynamic AMOLED 2X (60~120 Hz)
* Měřeno úhlopříčně jako plný obdélník bez započítání zaoblených rohů. Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.
Operační systém Android 13.0
Rozměry 165,8×254,3×5,9 mm185,4×285,4×5,7 mm208,6×326,4×5,5 mm
Hmotnost 498 g (Wi-Fi) / 500 g (5 G)581 g (Wi-Fi) / 586 g (5 G)732 g (Wi-Fi) / 737 g (5 G)
Fotoaparát Zadní13 MPix AF13 MPix AF + 8 MPix ultraširoký
Přední12 MPix ultraširoký12 MPix + 12 MPix ultraširoký
Paměť a úložný prostor*8 GB+128 GB

12 GB+256 GB
microSD až do 1 TB**

12 GB+512 GB
microSD až do 1 TB**
12 GB+512 GB

16 GB+1 TB

microSD až do 1 TB**

* Kapacita paměti závisí na zemi, modelu, barevném provedení nebo operátorovi. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.

**Karty MicroSD se prodávají samostatně.

ProcesorQualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 for Galaxy
Baterie*8 400 mAh (typická hodnota)10 090 mAh (typická hodnota)11 200 mAh (typická hodnota)
* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960.
Konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Služby 5G jsou k dispozici jen v lokalitách, kde je tato technologie v provozu. Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.

** Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a operátorovi.

*** Dostupnost Wi-Fi 6E závisí na zemi, operátorovi a prostředí. Vyžaduje optimální připojení a Wi-Fi 6E router.

Barevné varianty*Béžová, Grafitová
* Dostupnost barevných variant závisí na zemi a operátorovi.
Audio4 stereo reproduktory se zvukem z dílny AKG, Dolby Atmos®
Zabezpečení Samsung Knox
Biometrická autentifikaceČtečka otisků prstů na displeji
Příslušenství*S Pen (BLE, v základním balení), S Pen Creator Edition

ochranné pouzdro, ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem, ochranný kryt s klávesnicí, odolný zadní kryt,

průhledné pouzdro NotePaper, ochranná fólie Privacy Screen

* V základním balení S Pen a kabel USB-C. Ostatní příslušenství se prodává samostatně. Dostupnost produktů třetích výrobců se na jednotlivých trzích a u jednotlivých operátorů liší.

Dostupnost a cena

Tablety řady Galaxy Tab S9 lze v České republice předobjednávat od 26. července, v obchodech budou k dispozici od 11. srpna 2023. Zákazníci, kteří si v období od 26. 7. do 10. 8. (včetně) nebo do vyprodání zásob zakoupí tablety Galaxy Tab S9, Galaxy Galaxy Tab S9+ nebo Galaxy Tab S9 Ultra můžou po registraci na stránkách www.novysamsung.cz odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně navíc získat výkupní bonus ve výši 5 000 Kč (při koupi Tab S9), 6 000 Kč (Galaxy Tab S9+) nebo 10 000 Kč (Galaxy Tab Ultra).  Dál zákazníci získají při nákupu nových modelů do 31. 8. pojištění Samsung Care+ na 1 rok zdarma (nutná registrace).

Dostupné modely, velikosti úložiště a doporučené maloobchodní ceny

MODELBARVAÚLOŽIŠTĚVARIANTA WI-FIVARIANTA 5G
Galaxy Tab S9béžová, grafitová8+256 GB21 499 Kč24 999 Kč
12+256 GB23 999 Kč27 499 Kč
Galaxy Tab S9+grafitová12+512 GB29 499 Kč32 999 Kč
Galaxy Tab S9 Ultragrafitová12+512 GB34 499 Kč37 999 Kč
16 GB + 1 TB41 499 Kč44 999 Kč

 Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.