Western Digital představil technologie a novinky pro datová úložiště

Western Digital OpenFlex Data24 3200

Western Digital oznámil uvedení vylepšené technologie na platformě OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF JBOF spolu s novou generací zařízení RapidFlex A2000 a C2000 NVMe-oF fabric bridge (FBD). Další novinkou je dvouportový disk SSD Ultrastar DC SN655 PCIe® Gen 4.0 NVMe. Tato nová úložná řešení představují ekosystém, který zákazníkům poskytuje větší flexibilitu a možnost volby pro zjednodušení nasazení NVMe a NVMe-oF.

Plně integrovaná úložná platforma OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF

Western Digital OpenFlex Data24 3200 je plně integrovaná úložná platforma NVMe-oF, která rozšiřuje výkon NVMe flash paměti v rámci architektury sdíleného úložiště. Oddělením úložných prostředků od výpočetních a jejich sdílením přes Ethernet se OpenFlex Data24 stává široce dostupnou pro více aplikací a serverů, což umožňuje lepší kontrolu zdrojových dat a škálovatelnost prostředků. To vede k lepšímu využití úložiště bez zvýšených nároků na další kapacitu a omezení výkonu.

Pomocí jednotek RapidFlex FBD umožňuje zařízení Data24 3200 připojit až šest hostitelů bez přepínače. Přepínané prostředí umožňuje škálovat ještě více hostitelů a platforem Data24 a poskytuje možnosti škálování od stovek terabajtů až po petabajty NVMe flash s velmi nízkou aplikační latencí. Kromě RDMA přes konvergovaný Ethernet (RoCE) je nyní vylepšené zařízení Data24 vybaveno novou podporou připojení TCP.

Zařízení Data24 3200, které je k dispozici na platformě 2U s 24 pozicemi a na které je poskytována pětiletá omezená záruka, je zkonstruováno tak, aby poskytovalo nízkou spotřebu, vysokou dostupnost a spolehlivost podnikové třídy s kapacitou až 368 TB1 v jediné platformě dvouportových SSD disků PCIe Gen 4.0 s nízkou latencí.

Nová generace jednotek RapidFlex FBD: ASIC A2000 a karta PCIe C2000 Fabric Bridge

Řada zařízení RapidFlex NVMe over fabric bridge poskytuje základní stavební kameny pro výrobce OEM/ODM a velké organizace, které využívají DIY přístup ke své softwarově definované infrastruktuře pro pracovní zátěže nové generace založené na vysoce škálovatelném sdíleném úložišti přes ethernetovou síť. Tyto FBD druhé generace s nízkou spotřebou a vysokým výkonem se dodávají ve dvou verzích: řadič RapidFlex A2000 a RapidFlex C2000, který umisťuje čip A2000 na adaptér PCI pro vysoký výkon řešení, jako je nový OpenFlex Data24.

Nový RapidFlex FBD je jedinečné zařízení, které exportuje sběrnici PCI přes Ethernet, takže externě připojené disky SSD se tváří, jako by byly lokální přímo na serveru. Nová řada také zdvojnásobuje výkon díky dodatečnému portu 100 GbE (2x 100Gb ethernetové porty) přizpůsobenému 16 linkám PCIe Gen 4.0 a poskytuje kořenový komplex PCIe v rámci všech polí NVMe all-flash, což usnadňuje kvalifikaci a nasazení. Jednotky A2000 a C2000 FBD přidávají ke stávajícím možnostem cílového režimu možnost iniciačního režimu, takže zákazníci nyní mohou ve svých serverech nasadit nákladově efektivnější iniciační karty s nižší spotřebou namísto běžné ethernetové síťové karty pro připojení NVMe-oF.

WD A2000 C2000 DC-SN-655

Dvouportový SSD disk NVMe Ultrastar DC SN655 podnikové třídy

Ultrastar DC SN655 je cenově výhodný, dvouportový, vysokokapacitní SSD disk PCIe Gen 4.0 NVMe určený pro zákazníky z oblasti cloudu, OEM a podnikové sféry, kteří potřebují vysoce výkonné a vysokokapacitní úložiště pro různé aplikace a pracovní zátěže, jako jsou disagregovaná úložiště, objektová úložiště, úložné servery a další kritické aplikace.

Ultrastar DC SN655 je vertikálně integrovaný SSD disk, který poskytuje jednoduchou, škálovatelnou, jednoportovou nebo dvouportovou cestu k zajištění nepřetržitého přístupu k datům pro podnikové požadavky na vysokou dostupnost. Nové SSD také navyšuje kapacity od 3,84 TB na 15,36 TB a cílí na úložiště i výpočetní aplikace se smíšenou zátěží. Navíc zvyšuje spolehlivost disku na 2,5 milionu hodin střední doby mezi poruchami (předpokládaná MTF).

Model SN655 navíc dosahuje více než jednoho milionu maximálních IOP pro náhodné čtení a vylepšené kvality služeb (Qos) pro velké nestrukturované pracovní zátěže.2 Dodává se v 15mm formátu U.3 a je zpětně kompatibilní s formátem U.2. Nový SSD disk SN655 nabízí také další podnikové funkce, jako je ochrana proti výpadku napájení a ochrana datové cesty end-to-end pro dostupnost dat v případě potřeby.

Přesnou cenu ani dostupnost produktů výrobce v zaslané tiskové zprávě nezveřejnil.

Zdroj a foto: Western Digital

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.