Samyang představuje nový filmový objektiv Xeen CF 135 mm T2.2

filmový objektiv Samyang Xeen CF 135 mm T2.2

Řada Samyang XEEN CF byla poprvé představena koncem roku 2019 v produktové řadě skládající se z modelů 24, 50 a 85 mm, u všech se světelností T1.5. Od té doby se řada rozrostla a dnes společnost Samyang představuje nový objektiv Xeen CF 135 mm T2.2.

Zkratka „CF“ znamená kompaktní („compact“) a flexibilní („flexible“), čímž se zdůrazňuje kompaktní velikost a univerzálnost objektivů.

Při navrhování objektivů Xeen CF bylo cílem vytvořit filmový objektiv, který by byl co nejmenší a co nejkompaktnější, aniž by byla jakýmkoli způsobem snížena kvalita.

Ohnisková vzdálenost 135 mm se často volí pro portréty a záběry zblízka. Díky lehkému provedení je objektiv perfektní pro moderní filmaře, kteří jej chtějí kombinovat s fotoaparátem na gimbalu nebo dronu. Díky nízké hmotnosti objektivu se gimbal nebo dron snadněji vyváží, čímž se prodlouží výdrž baterie a doba produkce.

Čistý obraz, minimální ghosting

Řada Xeen CF přichází se skvělou optickou konstrukcí, která minimalizuje tzv. focus breathing (dýchání při ostření), podporuje rozlišení 8K a dodává záběrům filmový vzhled s mimořádnou reprodukcí detailů. Úžasná světelnost T2.2 nabízí nádherný bokeh, malou hloubku ostrosti a vynikající výkon při slabém osvětlení.

Objektiv vybavený 11 zaoblenými lamelami clony vytváří při široce otevřené cloně jemný a snový bokeh a při zavření křišťálově čistý a ostrý obraz. Filmům dodává umělecký dojem a díky neuvěřitelnému bokehu vytváří pocit jemné dimenze, perfektní pro portréty s rozostřeným pozadím.

Díky jedinečné technologii X-Coating společnosti Samyang jsou efektivně minimalizovány odrazy světla a efekty ghostingu.

filmový objektiv Samyang Xeen CF 135 mm T2.2

Hlavní vlastnosti

  • Pokrytí snímačů full-frame a rozlišení 8K
  • Technologie X-Coating k minimalizaci odlesků světla
  • 11 lamel clony k vytváření nádherných efektů kruhového bokehu
  • Částice v uhlíkových vláknech pro zajištění lehkosti a odolnosti objektivů
  • Standardní průměr 95 mm pro zajištění kompatibility s matte boxy
  • K dispozici pro bajonety Canon EF, Sony E a PL
  • Luminiscenční značky k usnadnění používání za extrémně slabého osvětlení
  • Stejná poloha ostřícího prstence a clonového kroužku u všech modelů této řady
  • Konzistentní 200stupňový úhel rotace pro jemné nastavení ostření

Dostupnost a cena

Nový objektiv bude dostupný v polovině září 2022. Doporučená prodejní cena je 50 490,- Kč / 2.032 €

Zdroj a foto: Samyanglens/Focusnordic

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.