Sencor podporuje DAB+ digitální vysílání a nabízí řadu zajímavých produktů

DAB+ systém Sencor SIR 6000WBD cena

V posledních letech se většina stanic rádia přesunula na nový formát vysílání DAB s vyšší kvalitou zvuku, širší nabídkou stanic k poslechu i doplňkové služby jako je zobrazování obrázků, map, názvů písniček atp.

V následujících letech se pak postupně utlumí analogové vysílání v FM pásmu a nabídka v digitálním vysílání DAB se bude jen rozšiřovat. Při poslechu rádia nás tak čeká doba DABová.

Přechod na digitální vysílání DAB+

Odpověď je jednoduchá. Je prostě v mnoha ohledech lepší! Jde o novou generaci, evoluci v poslouchání rádia. Analogové rádio funguje na stejném principu již více než století a DAB/DAB+ je tak prvním velkým evolučním krokem v rádiovém vysílání.

Přirovnat by se dal k momentu, kdy se do automobilů v šedesátých letech začalo poprvé montovat takzvané Turbo (chcete-li, turbodmychadlo). V té době to bylo nezvyklé, dnes si bez něj lepší auta nedokážeme představit.

DAB+ má výrazně kvalitnější zvuk, takže je hudbě i mluvenému slovu lépe rozumět. Nabízí více stanic k poslechu, na přijímačích s displejem zobrazuje názvy písniček a obrázky (obaly desek), je energeticky méně náročný a signálem pokrývá až na pár drobných míst téměř celou ČR. Jak jsme již zmiňovali, je prostě ve všech parametrech lepší!

Rozdíl mezi DAB a DAB+

DAB byl první verzí, jakýmsi předskokanem, v digitalizaci rozhlasového vysílání. Dnes je široce rozšířená vyšší verze DAB+. Tu podporují provozovatelé i samotné přístroje. DAB+ v současné době pokrývá 95 % populace ČR.

DAB+ se od předchozí verze liší hlavně širším pásmem signálu. Umožňuje přenášet doplňková data, jako jsou obrázky, mapy apod. Na lepších zařízeních lze dokonce objednávat a stahovat písničky, které zrovna hrají, nebo hlasovat v anketách.

Sencor DAB+ zařízení na výstavě FastDay 2022

Všechny DAB+ přijímače jsou zároveň vybaveny i analogovými FM tunery? Lze tedy přijímat i další stanice, které zatím v DAB+ nevysílají.

DAB/DAB+ není internetové rádio!

DAB/DAB+ využívá klasického způsobu šíření signálu pomocí sítě vysílačů. Nepotřebujete k němu žádné datové připojení. Naproti tomu internetové rádio vysílá pouze na internetu. Bez datového připojení nebo wifi se u něj neobejdete.

Sencor je na DAB+ plně připraven

Pokud sháníte běžné rádio, audiosystém nebo třeba starý dobrý boombox, Sencor nabízí všechny tyto typy přehrávačů s možností poslechu přes DAB+. Přejít na moderní a kvalitnější DAB+ vysílání tedy můžete doma při poslechu audiosystému s vytříbeným zvukem, kdekoliv, kam si vezmete menší přenosné rádio i třeba při práci, kde v „náročnějším prostředí“ potřebujete silnější výkon boomboxu.

DAB+ rádio Sencor SRD 7800

Jeho prostředí je pro uživatele velmi snadno ovladatelné. Stanice ladí automaticky a s naprostou přesností. Na vestavěnou baterii vydrží hrát až 5 hodin, ale lze jej během přehrávání napájet přímo skrze Micro USB.

DAB+ systém Sencor SRD 7800 cena

Kromě nabídky kanálů DAB+ nabízí SRD 7800 také vstup přes 3,5 mm konektor nebo připojení jakéhokoliv chytrého zařízení přes Bluetooth 5.0. Uložit na něm lze až 60 stanic a výstupní výkon 4 W jej předurčuje ke každodennímu nošení s sebou do práce, která se neodehrává v jednom konkrétním místě.

Digitální DAB+ rádio Sencor SRD 7800 je v prodeji za doporučenou cenu 1 499 Kč.

DAB+ rádio Sencor SIR 6000WDB s WiFi

Díky Wi-Fi připojení rádio Sencor SIR 6000WBD nabídne až 26 000 internetových stanic z celého světa. Pokud nemáte na chalupě dostupný internet, rádio podporuje digitální přenos DAB+ nebo klasické FM.

DAB+ systém Sencor SIR 6000WBD cena

V případě, že budete chtít využít tento model k poslechu vlastního výběru hudby, stačí jen skrze Bluetooth připojit některé z chytrých zařízení. Veškeré informace o přehrávání pak můžete sledovat na barevném LED displeji.

Wifi internetové rádio Sencor SIR 6000WDB je pro zákazníky k dispozici za doporučenou cenu 2 999 Kč.

Boombox Sencor SPT 6500

Přenosný boombox ocení například řemeslníci nebo trenéři a sportovci, kteří své aktivity vykonávají na různých místech. Je lehký (2kg) a nabízí celou řadu možností, jak přehrát, co je zrovna potřeba – od DAB+ signálu přes klasické FM vysílání, z CD, USB, SD karty, Bluetooth 5.0 nebo přes 3,5mm audio konektor.

DAB+ systém Sencor SPT 6500 cena

Je prostě univerzálním audiopřehrávačem. O zvuk (výkon 12 W) se starají dva 6W reproduktory, které si hravě poradí s nejrůznějšími žánry. Nechybí ani funkce sleep timer nebo naopak ranní buzení. Praktické je i dálkové ovládání.

Boombox Sencor SPT 6500 můžete pořídit za doporučenou cenu 2 199 Kč.

Domácí mikrosystém Sencor SMC 5700

100 Wattů maximálního výkonu s čistým a na poslech velmi příjemným zvukem v elegantním provedení leštěného hliníkového těla. To nabízí microsystém Sencor SMC 5700WDB, který je zároveň vybaven možností přehrávání internetových rádií přes Wi-Fi i digitálního příjmu DAB+.

DAB+ systém Sencor SMC 5700 cena

Klasicky střižený microsystém s CD přehrávačem a dvěma reproduktory může být svou výbavou pořád velmi platným přístrojem do domácnosti. Vedle přehrávání z CD, flashdisku (USB klíčenky), harddisku, Bluetooth a klasické FM i DAB+ rádia zvládne i připojení k internetu pomocí Wi-Fi. Právě z internetu pak je schopen naladit více než 26 000 dostupných rádií v té nejvyšší kvalitě.

Ve výbavě microsystému je klasický dálkový ovladač. Reproduktory o výkonu 2 x 50 W hrají silným a vyváženým zvukem a informace o přehrávání microsystém zobrazuje na čitelném 2,8“ LCD displeji s funkcí tlumení v noci.

Microsystém Sencor SMC 5700WDB je zájemcům nabízen za doporučenou cenu 4 999 Kč.

Zdroj a foto: Sencor, Foto: IT Revue

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.