BenQ představil nové velkoformátové interaktivní displeje řady BenQ RP03

velkoformátový interaktivní displej BenQ RP03 -BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603, cena

BenQ uvádí na trh interaktivní displeje RP03 pro vzdělávací segment. Velkoformátové obrazovky nabízejí 4K obraz, zvuk Dolby Digital Plus a technologie ClassroomCare, zahrnující  speciální povrchové úpravy odolné proti bakteriím, ionizátorem vzduchu a hardwarovou úpravou proti škodlivému modrému spektru světla s certifikací Eyesafe.

Inovativní výukové technologie

Základem inovací je sada výkonných procesorů A73 a A53 umožňující plynulou a efektivní výuku. Displeje umožňují 40bodové vícedotykové zapojení učitele a studentů na 4K UHD obrazovce, která je zároveň dokonale vtáhne do výuky prostřednictvím dvou 16W reproduktorů a jednoho 16W subwooferu reprodukujících kvalitní prostorový zvuk Dolby Digital Plus.

velkoformátový interaktivní displej BenQ RP03 -BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603, cena

Nová funkce Multi Windows, náročná na výkon, umožňuje současný běh více aplikací z různých zdrojů a operačních systémů*. Součástí výbavy jsou výukové nástroje jako EZWrite 6, digitální tabule s intuitivními nástroji, možností integrace v rámci Google Classroom a herní aplikací Kahoot!.

Displeje podporují také videokonference, webové prohlížeče, jakýkoli obsah přenášený do volitelného PC modulu OPS slot-in PC. K dispozici je také software BenQ InstaShare 2 pro bezdrátové sdílení obrazovky.

Technologie ClassroomCare

99,9 % odolnost vůči běžným patogenům dokládá certifikace od TÜV Rheinland. Obrazovka, přední ovládací panel, dotyková pera a ovladač jsou opatřeny ochrannou vrstvou tvořenou nanočásticemi stříbra.

velkoformátový interaktivní displej BenQ RP03 -BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603, cena

Mezi speciální výbavu se řadí integrovaný senzor kvality ovzduší monitorující úroveň oxidu uhličitého (CO2), formaldehydu (CH2O), těkavých organických látek (TVOC) a pevných částic (PM2,5 a PM10) a při překročení úrovně pevných částic displeje automaticky uvolňují záporné ionty ke snížení znečištění. Ve spolupráci s volitelným modulem OPS slot-in PC mohou být senzory synchronizovány s HVAC a dalšími zařízeními prostřednictvím Azure IoT.

velkoformátový interaktivní displej BenQ RP03 -BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603, cena

Ochranu zdraví dále umocňuje antireflexní povrch displeje a technologie zajištující eliminaci neviditelného, ale citelného blikání na pozadí a hardwarová úprava redukující škodlivé modré světelné spektrum bez nechtěného žlutého nádechu spojeného s dřívější softwarovou úpravou. Série RP03 jsou prvními interaktivními displeji na světě, které získaly certifikaci Eyesafe Vision Health Advisory Board.

Displeje jsou vhodné pro kombinovanou výuku i výuku na dálku. Nabízí speciální port pro kameru, osm zabudovaných mikrofonů eliminujících ozvěnu a hluk na pozadí a několik užitečných konektorů na předním panelu, jako jsou USB-C a HDMI, a NFC přístup jedním kliknutím.

velkoformátový interaktivní displej BenQ RP03 -BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603, cena

Učitelé a administrátoři systémů ocení automatickou aktualizaci firmwaru OTA, možnost využívat systém BenQ Account Management System (AMS) pro rychlý a bezpečný přístup k datům v cloudu, přístup k centralizovaným oznámením a notifikacím prostřednictvím X-Sign Broadcast a Device Management Solution (DMS) pro vzdálenou správu více interaktivních displejů.

Dostupnost a cena

Nové řady velkoformátových displejů BenQ RP6503, BenQ RP7503 a BenQ RP8603 jsou již dostupné u distributorů v České republice i na Slovensku. Ceny se v době vydání článků pohybovaly kolem  65 250 Kč za model BenQ LCD RM6503 s úhlopříčkou 65 palců, 96 470 Kč pro displej BenQ RP7503 a nejvyšší varianta BenQ RP8603 s 86″ panelem byla v nabídce za 124 520 Kč. 

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.