Sennheiser Sport True Wireless – bezdrátová sluchátka pro sportovce

bezdrátová sportovní sluchátka Sennheiser Sport True Wireless

Společnost Sennheiser představila plně bezdrátová sluchátka Sport True Wireless, která cílí na aktivní uživatele a sportovce. Kromě TrueResponse měničů zajišťujících špičkový projev s rozsahem 5 Hz – 21 kHz proto nabídnou nejen sadu silikonových uzavřených ušních adaptérů, ale také ploutvičky pro perfektní usazení v ušním boltci a otevřené adaptéry zvyšující úroveň bezpečnosti a uživatelský komfort.

Podpora moderního Bluetooth 5.2 a pokročilé zvukové kodeky AAC a aptX zajišťující bezproblémový přenos veškerých hudebních nuancí jsou samozřejmostí. Milovníky důraznějšího basu nadchne vestavěný ekvalizér, umožňující doladit projev sluchátek dle vlastního vkusu pomocí mobilní aplikace Sennheiser Smart Control pro systémy Android a iOS.

Sluchátkům nechybí ani zvýšená odolnost vůči prachu, vodě a potu splňující požadavky certifikace IP54 a skvělá 9h výdrž, která se se započtením dobíjecího pouzdra vyšplhá až na 27 hodin. Vždy tak budou připravena na maraton v deštivém počasí i náročný den v kanceláři. Při práci se bude hodit také technologie Adjustable Sidetone, která přibližuje komunikaci běžnému hovoru skrze mobilní telefon pomocí přesunutí hovoru do jednoho ze sluchátek tak, aby uživatel slyšel i svůj vlastní hlas.

Špičkový zvuk, který se přizpůsobí 

Sluchátka značky Sennheiser s TrueResponse měniči jsou dlouhodobě uznávaným vrcholem v oblasti mobilního audia. Jinak tomu není ani v případě sportovních sluchátek Sport True Wireless. Čekat tak lze vyrovnaný projev napříč celým slyšitelným spektrem, s hutnými a přesnými basy, příkladně srozumitelným středním pásmem i okouzlujícími detailními výškami. Ti, kteří by snad vyžadovali zdůraznění basů nebo zvonivější výšky, si ale také přijdou na své. Integrovaný ekvalizér jim umožní naladit sluchátka přesně dle jejich vkusu.

bezdrátová sportovní sluchátka Sennheiser Sport True Wireless

Díky přítomnosti otevřených ušních adaptérů v balení jdou ale možnosti přizpůsobení ještě dál. Uživatel bude mít vždy volbu mezi zcela uzavřenou a polootevřenou konstrukcí sluchátek a sám rozhodne, kdy ocení maximální izolaci od okolí a kdy dá přednost zachování přehledu o okolí. V aplikaci Sennheiser Smart Control přitom zvolí režim sluchátek odpovídající aktuální konstrukci. Například při běhu či jízdě na kole tak výrazně klesne ohrožení způsobené okolní dopravou. Přítomnost přirozeného akustického pozadí navíc omezí i vnímání rušivých zvuků dýchání, srdečního tepu a rázů při dopadu nohy na podložku přicházejících přímo z těla běžce. Standardní uzavřené nástavce pak ocení například nadšenci pro fitness, kteří se při posilování chtějí maximálně soustředit.

Perfektní usazení v uchu a odolnost

Perfektní usazení v uchu je zárukou plnohodnotné prezentace basových frekvencí a také uživatele zbavuje strachu ze ztráty některého ze sluchátek. I proto výrobce do balení přikládá sadu sportovních ploutviček, díky kterým se sluchátka nehnou ani při těch nejdivočejších aktivitách. Konstrukce sluchátek navíc splňuje požadavky certifikace IP54, takže nebudou mít problém s deštěm, potem ani prachovými částicemi. Stanou se tak skvělým partnerem i pro ty nejnáročnější dobrodruhy.

Komfortní používání a efektivita

Sennheiser Sport True Wireless nezaostávají ani v oblasti technologické výbavy. Komfortní dotykové ovládání umožní snadné přivolání hlasových asistentů Apple Siri a Google Asistent. Technologie Adjustable Sidetone zpříjemní komunikaci a vestavěný ekvalizér volbu preferovaného zvukového profilu.  Sluchátka navíc dokážou fungovat nezávisle na sobě, a tak skvěle zastanou i roli handsfree v kanceláři či zapůjčeném automobilu. 

Plně bezdrátová sluchátka Sennheiser Sport True Wireless bude možné získat za cenu 3 350 Kč v e-shopu pantershop.cz a u vybraných partnerů již v květnu 2022.

Zdroj a foto: Sennheiser

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.