Sennheiser zahájil prodej soundbaru Sennheiser AMBEO Soundbar Plus

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje svého nejnovějšího soundbaru Sennheiser AMBEO Soundbar Plus. Novinka se pyšní schopností vytvořit v místnosti virtuální sestavu domácího kina v konfiguraci 7.1.4 podporující Dolby Atmos, DTS:X, 360 Reality Audio a MPEG-H.

Navíc dokáže do imersního 360° zvuku dopočítat i stereo obsah a filmy, jejichž zvuková stopa má 5.1kanálový zvuk. Na rozdíl od tradičního domácího kina přitom zabere minimum prostoru. Pro plnohodnotný prostorový zážitek tak stačí propojit AMBEO Soundbar Plus s televizorem pomocí moderního HDMI 2.1 eARC konektoru a vychutnat si ty nejmodernější zvukové efekty, které se neomezí na pohyb okolo posluchače, ale budou přicházet i shora.

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Kromě milovníků filmu si na své přijdou i fanoušci hudby. Nový soundbar totiž stejně jako jeho předchůdce využívá software AMBEO OS, který umožňuje přímé spojení se streamingovými službami Spotify Connect a TIDAL Connect. Ty si tak posluchač užije skutečně v maximální kvalitě.

Nechybí ani podpora Apple AirPlay 2 a Google Chromecast. Skvěle tak zapadne do chytré domácnosti, ať už uživatel preferuje Apple Homekit, Google Home, nebo dává přednost chytré asistentce Alexa společnosti Amazon.

Ohromující zvuk pro film, hudbu i podcasty

Za překvapivě mohutným zvukem nového AMBEO Soundbar Plus stojí kromě revolučního softwaru, vyvinutého ve spolupráci s Fraunhoferovým institutem, také bohatá sestava reproduktorů a zesilovačů ukrytých v jeho elegantním štíhlém těle.

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Na radosti, kterou posluchači přináší, tak spolupracuje 9 zesilovačů třídy D pohánějících sedm 2″ širokopásmových měničů s aluminiovou membránou doplněných čtveřicí 4″ duálních basových reproduktorů s vysokým zdvihem. Milovníky hudby tak nadchne souhrnný výkon 400 W a frekvenční rozsah 38 Hz – 20 kHz, který dokládá, že skvěle zazní rock, jazz i vážná hudba.

Nejen, že Sennheiser AMBEO Soundbar Plus dokáže perfektně porozumět akustice poslechového prostoru, aby dokonale simuloval všechny virtuální reprosoustavy, pozná i povahu vstupního signálu.

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Dokáže tak automaticky upravit ekvalizér pro co nejlepší poslech hudby, filmů či mluveného slova. Samozřejmě nechybí ani možnost upravit ekvalizaci ručně dle přání posluchače přímo v aplikaci Sennheiser Smart Control. Zvuk tak může být nejen perfektně věrný, ale také úderný a dynamický, který ocení například milovníci taneční hudby.

Bohatá konektivita i rozšiřitelnost

Sennheiser AMBEO Soundbar Plus není pouze jednoúčelové reprodukční zařízení pro sledování filmů a poslech streamované hudby z online zdrojů. Zastane totiž snadno roli plnohodnotného AV receiveru. Kromě HDMI 2.1 eARC portu totiž nabízí další dva HDMI vstupy například pro připojení herních konzolí, optický vstup pro starší televizory či CD přehrávač, a dokonce nechybí ani analogový vstup, který ocení milovníci gramofonního poslechu.

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Výrobce navzdory plné podpoře Wi-Fi sítí neopomněl ani spolehlivější kabelové připojení pomocí Ethernetového konektoru a doplnil i USB konektor pro napájení malých externích zařízení. Přítomnost Bluetooth technologie je samozřejmostí.

Výčet dostupných propojení pak uzavírá analogový výstup pro subwoofer, který však zůstane pravděpodobně nevyužitý. Bezdrátově lze totiž soundbar spárovat dokonce se čtyřmi subwoofery AMBEO Sub zároveň a nasytit tak basem i ty největší obývací pokoje. To vše s maximální elegancí a bez propojovacích kabelů.

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

Dostupnost a cena

Nový Sennheiser AMBEO Soundbar Plus získají milovníci filmů a hudby v elektronickém obchodě distributora www.pantershop.cz a u vybraných partnerů za cenu 37 900 Kč. Bezdrátový Subwoofer Sennheiser AMBEO Sub bude dostupný v průběhu září za cenu 17 900 Kč. 

Zdroj a foto: Sennheiser

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.