Smartphony moto g62 5G a moto g42 mají dobrou výbavou za rozumnou cenu

mobilní telefon smartphone Motorola moto g62 5G

Rodina mobilní telefonů moto g se opět rozrůstá a přináší inteligentnější technologie pro všechny. Přivítejte moto g62 5G a moto g42, nejnovější chytré telefony od společnosti Motorola. Obě zařízení jsou navržena pro zábavu díky prémiovým displejům, prostorovému zvuku Dolby Atmos, pokročilým funkcím fotoaparátu a výdrži baterie, která s tím vším bude držet krok.

Moto g62 5G má 6,5-palcový Full HD+ displej, díky čemuž je snadno přenosný a svými kompaktními rozměry vám pohodlně padne do ruky. Plynulá obnovovací frekvence 120 Hz navíc umožňuje hladké skrolování, ať už přepínáte mezi aplikacemi, hrami nebo webovými stránkami.

Prostorový zvuk Dolby Atmos® vám prostřednictvím stereo reproduktorů umožní hlouběji se vnořit do zábavy a vychutnat si hudbu, filmy a kopec dalšího obsahu než kdy předtím. S duálními reproduktory proudí zvuk skrze vás. Užijete si vylepšené basy a vokály, které vytvářejí jedinečný vícerozměrný zvuk s větší hloubkou, čistotou a detaily.

Můžete pořizovat ostřejší fotografie při slabém osvětlení pomocí hlavního fotoaparátu s 50MPx snímačem, epické ultraširokoúhlé záběry s 8MPx ultraširokoúhlým objektivem i profesionální portréty a detailní záběry s vestavěným 2MPx Macro Vision objektivem. Nový moto g62 5G umožňuje spotřebitelům zaznamenávat dvě různé perspektivy současně s režimem Dual Capture. Nové zařízení přichází se 16MPx selfie kamerou se zabudovanou funkcí Face Beauty Video pro bezvadné provedení.

mobilní telefon smartphone Motorola moto g62 5G

Nový moto g62 5G je vybaven mobilní platformou Snapdragon® 480+ 5G, která zajišťuje, že váš telefon poběží rychle a bude vždy připraven k tomu, co bude následovat, ať už jde o stahování filmu, využití dokonalé fotografické příležitosti nebo prohlížení sociálních sítí. Zařízení disponuje baterií o kapacitě 5 000 mAh, což eliminuje obavy z nabíjení telefonu během dne.

Byznys edice moto g62 5G

Zatímco všechny smartphony Motorola jsou chráněny systémem ThinkShield pro mobilní zařízení, moto g62 5G je k dispozici také v byznys edici s certifikací Android Enterprise Recommended. Zákazníkům B2B tak nabízí ještě větší ochranu s dalšími softwarovými a bezpečnostními aktualizacemi po dobu 4 let a certifikacemi na vládní úrovni jako FIPS 140-2.

Kromě toho se společnost Motorola spojila se společností Zimperium, jedním z globálních lídrů v oblasti mobilní bezpečnosti, aby nabídla Moto Threat Defense, špičkovou ochranu před vznikajícími hrozbami, jako je phishing nebo malware, založenou na umělé inteligenci.

mobilní telefon smartphone Motorola moto g62 5G

ThinkShield pro mobilní zařízení poskytuje zvýšenou ochranu budováním řetězce důvěry a dodatečnými bezpečnostními certifikacemi a řešeními, která pomáhají chránit vaše údaje před malwarem, phishingem a jinými hrozbami, čímž udržují vaše informace v bezpečí s ještě lepším zabezpečením.

Moto g42 s OLED displejem

Nový moto g42 umožňuje užít si filmové zážitky kdekoli. Jeho 6,4palcový OLED displej osvětluje každý pixel individuálně, což poskytuje nekonečný kontrast pro živý výsledek a vede k čistší černé, bohatším detailům a jasnějším barvám.

Zvuk v moto g42 je rovněž posunut na vyšší úroveň kombinací duálních stereo reproduktorů s prostorovým zážitkem Dolby Atmos® pro ostřejší detaily a bohaté vrstvy, které přesahují tradiční prostorový zvuk.

mobilní telefon smartphone Motorola moto g42

Aby udržel krok s rychlým životním stylem, moto g42 je vybaven mobilní platformou Snapdragon 680, která nabízí více než 20% zvýšení celkového výkonu baterie ve srovnání s platformou předchozí generace. Zapomeňte na starosti s nabíjením a fungujte naplno celý den až do dalšího dne3 s baterií o kapacitě 5000 mAh. S rychlým TurboPower nabíjením navíc získáte hodiny energie již za pár minut.

Pro vytvoření vlastního pohlcujícího obsahu vyzkoušejte systém tří kamer. Bez ohledu na okamžik je zde kamera připravena k jeho zachycení. Hlavní fotoaparát s 50MPx snímačem s technologií Quad Pixel umožňuje živé snímání za jakýchkoli světelných podmínek a pokročilý 118° ultraširokoúhlý objektiv je vybaven 8MPx snímačem, který vejde do záběru 4x více v porovnání se standardním 78° objektivem. Speciální kamera Macro Vision vás zase dostane do vzdálenosti 3 cm od objektu.

mobilní telefon smartphone Motorola moto g42

Další zdokonalení obrazu na fotkách zažijete se snímačem hloubky, který spolupracuje s hlavní kamerou a automaticky rozostřuje pozadí pro profesionálně vypadající portréty. Režim nočního vidění se zase stará o ohromující čistotu bez ohledu na to, kdy přes den fotíte a je k dispozici na zadní i selfie kameře. 

Nejnovější software a zabezpečení

Moto g62 5G a moto g42 přicházejí s nejnovější verzí Android 12, která zaručuje přizpůsobitelnější, bezpečnější a efektivnější zážitek z chytrého telefonu. Panel ochrany osobních údajů v zařízeních podporuje uživatele tím, že zobrazuje, které aplikace používaly určité funkce.

Společnost Motorola se zavázala vyvíjet jedinečné způsoby, jak učinit váš mobilní zážitek intuitivnějším a kompletně personalizovaným. Funkce My UX vám umožní přizpůsobit telefon tak, aby vyhovoval vašim potřebám a stylu. Jednoduché akce prostřednictvím gest usnadní vaše každodenní interakce. S Moto Gametime budou vaše hry ještě pohlcující. Používejte aplikace a nástroje ke zlepšení hry nebo si přizpůsobte svůj zážitek z poslechu pomocí Dolby Atmos®.

Dostupnost na trhu a cena

  • Moto g62 5G přijde do České republiky v nejbližších týdnech s počáteční cenou od 6 199 Kč.
  • Moto g42 přijde do České republiky v nejbližších týdnech s počáteční cenou od 5 199 Kč.

Zdroj a foto: Motorola/Lenovo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.