Smartphony OPPO Reno7 5G a Reno7 Lite 5G s mimořádnými funkcemi pro foto a video

telefon smartphone OPPO Reno 7 Lite

Společnost OPPO dnes v České republice představila nejnovější přírůstky do své řady Reno – OPPO Reno7 5G a Reno7 Lite 5G. Reno7 5G nabízí vynikající fotoaparát s funkcemi vylepšenými umělou inteligencí a dokáže zachytit portréty jako digitální zrcadlovka.

Vedle profesionálních schopností fotoaparátů se Reno7 5G a Reno7 Lite 5G vyznačují také ikonickým designem OPPO Glow s efektem Laser Direct Imaging (LDI), vůbec poprvé přeneseným na vnější stranu smartphonu. V Česku bude do konce týdne v prodeji model OPPO Reno7 Lite 5G.

Společnost OPPO dnes v Praze představila svou novou řadu chytrých telefonů, OPPO Reno7. Série zahrnuje dva nové modely, OPPO Reno7 Lite 5G a OPPO Reno7 5G.

Spolu s uvedením nových modelů společnost OPPO rozšířila své regionální aktivity ve střední a východní Evropě a vstoupila na trhy v Řecku a Chorvatsku. Johnny Zhang, prezident společnosti OPPO pro střední a východní Evropu, uvedl: „Díky našemu dědictví v oblasti uvádění inovací do praxe věříme, že můžeme pokračovat v udržitelném růstu a že naše produkty mohou mít kladný dopad na životy místních lidí. Uvedení řady Reno7 představuje nový milník na naší cestě v regionu a pokládá základ pro další rok trvalého růstu.“

OPPO Reno7 Lite 5G – Zachycení rozmanitých stylů v portrétech

Smartphone Reno7 Lite 5G je vybavený 64Mpx hlavním fotoaparátem, 2Mpx makro fotoaparátem, 2Mpx snímačem hloubky obrazu a 16Mpx předním fotoaparátem, spolu s řadou působivých kreativních funkcí. Patří mezi ně například Bokeh Flare Portrait, Selfie HDR, AI Palettes, AI Color Portrait, Portrait Retouching a další.

  • Funkce Bokeh Flare Portrait umožňuje pořizovat portrétní snímky s bohatým bokeh efektem, stejně jako u špičkových digitálních zrcadlovek. Algoritmus rozlišuje mezi lidským objektem a pozadím, zvyšuje jas objektu a zároveň automaticky rozmazává pozadí pro dosažení působivého bokeh efektu. Rovněž retušuje detaily lidských vlasů nebo oblečení na úrovni jednotlivých pixelů, takže se na jednoduchém pozadí jeví výjimečně jasně.
  • Funkce Selfie HDR zachycuje jasná selfies i ve špatném osvětlení nebo protisvětle. Přední fotoaparát automaticky detekuje světlo na pozadí a využívá algoritmus pro potlačení jasného světla při detekci obličeje v protisvětle nebo jasného pozadí, čímž zajišťuje, že objekt i pozadí jsou zachycené s plnými detaily.

OPPO Reno7 Lite 5G – Vícerozměrný design pro každou náladu

V návaznosti na ikonický design řady Reno představuje Reno7 Lite 5G ultraštíhlý retro design a dvě nové barvy: Rainbow Spectrum a Cosmic Black.

Třívrstvá textura a dvouvrstvý proces povrchové úpravy dodávají zadnímu krytu matný povrch s třpytivým vzhledem. Reno7 Lite 5G je prvním smartphonem, který používá tuto kombinaci lesklé a matné textury, jež nahrazuje nadbytečný základní materiál, který se u jiných smartphonů obvykle nachází kolem modulu fotoaparátu.

Barva Rainbow Spectrum využívá techniku dvouvrstvého povlaku, který obsahuje barevný gradientní povrch, sestávající z červené, žluté a zelené barvy, a základní vrstvu, obsahující reflexní indiový povlak. Tyto vrstvy společně vytvářejí duhový, proměnlivý šestibarevný efekt, přecházejících přes zadní kryt smartphonu.

telefon smartphone OPPO Reno 7 Lite

Reno7 Lite 5G poprvé přináší OPPO Dual Orbit Lights – osvětlení, která je diskrétně integrované kolem obou hlavních fotoaparátů. Po zapnutí připomínají světla Dual Orbit Lights dva nebeské prstence snášející se z noční oblohy. Dual Orbit Lights svítí nebo blikají elektricky modrou, světle modrou, azurově modrou nebo dětsky modrou barvou v závislosti na různých scénářích, například při zapnutí telefonu, nabíjení, příchozím hovoru nebo nepřečteném oznámení a také při spuštění her.

Reno7 Lite 5G má nový ultratenký retro design s hmotností přibližně 173 g a tloušťkou kolem 7,55 mm u modelu Rainbow Spectrum a přibližně 7,49 mm u modelu Cosmic Black. Zařízení má módní přední a zadní pravoúhlé rámečky s 2,5D zakřivením a s jemným rámem ve tvaru písmene C, které telefonu dodávají mimořádně elegantní vzhled.

Přední stranu smartphonu vyplňuje 6,4palcový AMOLED displej s 60Hz obnovovací frekvencí, který poskytuje plynulý vizuální zážitek. Displej má navíc certifikaci Netflix HD a Amazon Prime Video HD pro přehrávání vysoce kvalitního videoobsahu.

OPPO Reno7 Lite 5G – Výkon 5G pro každou příležitost

Reno7 Lite 5G je jedním z prvních zařízení, které pohání mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 695 5G, postavená na 6nm výrobním procesu. Smartphone Reno7 Lite 5G je také vybavený velkou 4 500mAh baterií a 33W bleskovým nabíjením SUPERVOOCTM, které umožňuje zařízení nabít na 100% už za 63 minut, nebo tři hodiny telefonovat po pouhém pětiminutovém nabíjení.

Smartphone Reno7 Lite 5G je standardně vybavený 8GB pamětí RAM a 128GB úložištěm. Při použití technologie OPPO RAM Expansion lze 8GB operační paměť smartphonu rozšířit až o 5 GB dočasným přidělením paměti ROM, což umožňuje spuštění více paměťově náročných aplikací současně a s menším zpožděním.

OPPO Reno7 5G – Revoluční umělá inteligence umožňuje pořizovat portréty jako z digitální zrcadlovky

Díky využití schopností umělé inteligence, vyvinutými společností OPPO, je Reno7 5G vybavený výkonnými portrétními funkcemi. Ústředním prvkem telefonu je trojitý fotoaparát s umělou inteligencí a vysokým rozlišením. Na zadní straně je Reno7 5G vybavený hlavním fotoaparátem s rozlišením 64 Mpx, dále fotoaparátem s ultraširokým úhlem záběru 118 stupňů a makro fotoaparátem, který dokáže zaostřit na objekty vzdálené pouhé 4 cm. Na přední straně telefonu je umístěný 32Mpx fotoaparát s ultraširokým záběrem.

Výkonný hardwarový základ smartphonu Reno7 5G využívá řada portrétních funkcí, podporovaných špičkovými technologiemi umělé inteligence:

  • Režim Portrait Mode produkuje úžasné portrétní fotografie s malou hloubkou ostrosti a bokeh efektem pozadí. Dále poskytuje vysokou míru přizpůsobení hloubky ostrosti a bokeh efektu u portrétních snímků pořízených předním i zadním fotoaparátem. Díky 25 různým hodnotám clony od f/0.95 do f/16 lze s novým portrétním režimem kreativně upravovat snímky podle zvoleného stylu. Pokročilý algoritmus umělé inteligence dokáže simulovat různé ohniskové vzdálenosti a vytvořit tak efekt hloubky ostrosti podobný objektivům digitálních zrcadlovek s širokou clonou. Režim Portrait Mode nabízí také další funkce pro vylepšení fotografií, jako je detekce a zachování textury a tónu pleti, s retušovacími efekty, které poskytují vysoce kvalitní a jasné snímky s přirozeným a profesionálním efektem hloubky ostrosti.
  • Funkce Bokeh Flare Portrait Video přináší do fotoaparátu telefonu Reno7 5G exkluzivní možnosti portrétního videa jako u digitální zrcadlovky. Funkce Bokeh Flare Portrait Video, která je založená na algoritmech zpracování obrazu, vyvinutými společností OPPO, poskytuje zpracování portrétního videa v reálném čase, přičemž portrétované objekty vypadají přirozeně a jasně. Díky další optimalizaci detekce a zachování tónů pleti, spolu s celou paletou retušovacích efektů, mohou uživatelé snadno vytvářet poutavá videa s bokeh odlesky v pozadí, jaká bylo dříve možná pořídit jen při použití objektivů digitálních zrcadlovek s velkou clonou.
  • Funkce AI Highlight Video dokáže zřetelně zachytit detaily v pozadí i popředí díky automatické optimalizaci na základě světelného prostředí. Algoritmy Live HDR a Ultra Night Video funkce AI Highlight Video se při záznamu videa zadním fotoaparátem aktivují automaticky. Díky tomu je možné bez manuálního nastavování pořizovat jasnější a kvalitnější videa v protisvětle při západech slunce nebo tmavých městských scenériích.

Smartphone Reno7 5G je také vybavený řadou kreativních obrazových funkcí: AI Color Portrait Video dokáže automaticky detekovat objekt ve videu a zachovat jeho plnou původní barvu, zatímco zbytek obrazu se změní na černobílý; Dual-View Video pomáhá uživatelům vyprávět příběhy z různých perspektiv tím, že současně zaznamenává video z předního i zadního fotoaparátu současně; Portrait Retouching detekuje různé osoby ve videu a aplikuje různé retušovací efekty na základě identifikovaných rysů. Reno7 5G nabízí také výkonné funkce pro snímání obrazu v různých scénářích, včetně Ultra Steady Video, Focus Tracking, Ultra-Clear 108MP Image a Flash Snapshot.

OPPO Reno7 5G – Ultratenký design s efektem OPPO Glow

OPPO Reno7 5G navazuje na ikonický design řady Reno svým ultratenkým tělem, jehož tloušťka je přibližně 7,81 mm a hmotnost kolem 173 g. Reno7 5G je také opatřený efektem OPPO Glow, který ožívá prostřednictvím dvou barev: Startrails Blue a Starry Black.

Smartphone Reno7 5G je osazený 6,4palcovou AMOLED obrazovkou s obnovovací frekvencí 90 Hz a 180Hz vzorkovací frekvencí dotyků, která poskytuje živější a plynulejší zážitek. Obrazovka je také certifikovaná společností SGS Eye Care Display na nízkou emisi modrého světla, což může pomoci snížit namáhání očí při dlouhodobém používání. Reno7 5G má také certifikaci Netflix HD a Amazon Prime Video, což uživatelům umožňuje vychutnat si vysoce kvalitní streamovaný obsah v ještě větších detailech.

OPPO Reno7 5G – Neomezený výkon pro pohlcující herní zážitek

Srdcem smartphonu Reno7 5G je výkonná čipová sada MediaTek Dimensity 900 5G, vyrobená 6nm technologií, která podporuje moderní síťové technologie 5G a Wi-Fi 6.

Reno7 5G je také standardně vybavený 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Díky technologii RAM Expansion, vyvinuté společností OPPO, lze 8GB operační paměť rozšířit o další 2, 3 nebo 5 GB dočasné paměti, přidělené z nevyužitého úložiště.

Navíc, díky velké baterii s kapacitou 4 500 mAh, 65W nabíjení SUPERVOOCTM a režimům Super Power Saving Mode a Super Nighttime Standby, lze Reno7 5G nabít na 100 % za 31 minut a používat jej celý den.

Společnosti OPPO rovněž optimalizovala telefon Reno7 5G pro ještě více pohlcující herní zážitek díky integrování vylepšené sady technologií HyperBoost: AI Frame Rate Stabilizer monitoruje výkon systému a změny teploty v reálném čase a udržuje pokles snímkové frekvence na optimálních hodnotách, aby zajistil plynulejší herní zážitek; Quick Startup udržuje často hrané hry na pozadí a umožňuje okamžitě se vrhnout do hraní.

OPPO Reno7 5G – Neomezené pohodlí díky zbrusu novému systému ColorOS 12

Reno7 je první řada smartphonů OPPO, která přichází se zcela novým systémem ColorOS 12. Díky funkci Air Gestures mohou uživatelé přijímat nebo ztišit telefonní hovory nebo ovládat oblíbené aplikace pouhými gesty, aniž by se museli dotýkat telefonu. Funkce PC Connect nabízí pohodlnější možnosti práce s více zařízeními díky bezproblémovému připojení Reno7 5G k počítači. Po připojení lze mezi oběma zařízeními snadno přenášet soubory a ovládat oznámení i další funkce.

Díky optimalizaci přidělování prostředků s funkcí AI System Booster je komplexní míra stárnutí telefonu Reno7 5G po 3 letech každodenního používání pouhých 2,75 %, což poskytuje plynulejší a rychlejší zážitek po delší dobu. Tato vlastnost byla ověřená společností TÜV SÜD v rámci 36měsíční certifikace plynulosti a Reno7 5G je jedním z prvních chytrých telefonů, které získaly tuto certifikaci na nejvyšší úrovni A.

Na úrovni operačního systému byla zvýšena také bezpečnost smartphonu Reno7 5G. Funkce Anti-Peeping for Notifications skrývá obsah oznámení, pokud zjistí, že se na telefon dívá někdo jiný. Mimořádně bezpečné uživatelské prostředí bylo certifikováno společnostmi jako ePrivacy, ISO a TrustArc.

Dostupnost a ceny

Model OPPO Reno7 Lite 5G bude v Česku dostupný od 15. dubna, a to ve variantě Cosmic Black, s 8 GB RAM a 128 GB ROM a operačním systémem ColorOS 12 za 9 699 Kč. K dostání bude u většiny běžných prodejních partnerů. Barevná varianta Rainbow Spectrum bude v prodeji později.

Model OPPO Reno7 5G není zatím v České republice v prodeji.

Technické specifikace

 OPPO Reno7 5GOPPO Reno7 Lite 5G
DesignStarry BlackRainbow Spectrum

Cosmic Black

Procesor a paměťMediaTek Dimensity 900 5G

RAM: 8 GB

ROM: 256 GB

Qualcomm Snapdragon 695 5G

RAM: 8 GB

ROM: 128 GB

Operační systémAndroid 11 + ColorOS 12Android 11 + ColorOS 12
DisplejAMOLED, 6,4“, 1 080 × 2 400 bodů, 409 ppi, 90 Hz, HDR10+AMOLED, 6,4“, 1 080 × 2 400 bodů,

409 ppi, 60 Hz

Přední fotoaparát32Mpx selfie kamera16Mpx selfie kamera
Hlavní fotoaparát64Mpx hlavní kamera

8Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát

2Mpx makro fotoaparát

64Mpx hlavní kamera

2Mpx makro fotoaparát

2Mpx snímač hloubky obrazu

Technologie fotoaparátu/kameryPortrait Mode, Bokeh Flare Portrait, Flash Snapshot, Selfie HDR, AI Palettes, AI Color Portrait, AI Scene Enhancement, Portrait Retouching, Bokeh Flare Portrait Video, AI Highlight Video, AI Color Portrait Video, Dual-View Video, Ultra Steady Video, Focus Tracking, Soloop Templates
Mobilní sítěGSM, HSPA, LTE, 5G / dual SIMGSM, HSPA, LTE, 5G / dual SIM
Rozměry a hmotnost73,2 × 160,6 × 7,8 mm, 173 g159,9 × 73,2 × 7,6 mm, 173 g
Baterie4 500 mAh, SUPERVOOC (65 W)4 500 mAh, SUPERVOOC (33 W)
Konektivita802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, USB-C (2.0)802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.2,

USB-C (2.0)

GPSA-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSSA-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS
Další výbavaNFC, senzor otisků prstů v displeji, Netflix HD, Amazon Prime Video HD, Real HD Sound 3.0NFC, senzor otisků prstů v displeji, Netflix HD, Amazon Prime Video HD
CenaNení v prodeji9 699 Kč

Zdroj a foto: OPPO

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.