Snímač a aplikace Elonga ohlídají zdraví přesným měřením srdečního tepu

MySASY Elonga snímač aplikace srdeční tep spektrální analýza

Česká firma mySASY přináší široké veřejnosti vědeckou metodu pro hlídání stavu organismu. Snímač na ruku Elonga a aplikace v chytrém telefonu vám s využitím spektrální analýzy zhodnotí stres a regeneraci organismu. Stačí 3 minuty denně.

Sledování srdeční frekvence

Téměř 70 procent lidí má zkreslený názor o stavu svého organismu, a proto trénují s výrazně horším efektem na kondici, než očekávají. Ukazuje to nejnovější průzkum, který vznikl na základě pravidelných měření metodou spektrální analýzy variability srdeční frekvence (SA HRV).

MySASY Elonga snímač aplikace srdeční tep spektrální analýza

Zúčastnilo se ho 40 tisíc osob. Pomoci to změnit chce nová aplikace Elonga, která podá kvalitní informace o životním stylu a ukáže, jak trénovat. Vychází z revoluční metody SA HRV a původních vědeckých měření. Aplikaci Elonga přináší na trh společnost.

Spektrální analýza a sledování zdraví

Spektrální analýza je nejpřesnější metoda hodnocení HRV, která dokáže změřit a zhodnotit denní stav organismu, a to díky monitorování stresu a regenerace organismu. Snímač Elonga měří intervaly mezi srdečními tepy (HRV) s přesností na tisícinu sekundy. Po 20 letech výzkumu a šesti letech práce s profesionálními sportovci se dostává přímo domů k široké veřejnosti. Je vhodná i pro kardiaky, diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem a pacienty s dalšími civilizačními nemocemi.

„Spektrální analýza variability srdeční frekvence byla dříve dostupná především kvůli své finanční, časové, technické a prostorové náročnosti pouze na specializovaných pracovištích. Jedno měření trvalo 20 minut a nyní stačí tři minuty po probuzení ráno z domova,” říká Radim Šlachta, vědec, fyziolog a zakladatel mySASY, který se výzkumu SA HRV věnuje již dvě dekády.

MySASY Elonga snímač aplikace srdeční tep spektrální analýza Mgr. Radim Šlachta, Ph.D., Vojta Hlavenka

Stažení a využití aplikace Elonga

Po stažení aplikace Elonga do svého mobilu odpoví uživatel několik základních otázek o svém životním stylu. Připojí k aplikaci snímač Elonga (pásek na ruku), kterým se každé ráno během tří minut změří. V aplikaci poté sleduje hodnocení aktuálního i dlouhodobého stavu svého organismu a dostává upozornění na zdravotní rizika. Pro ty nejvíce fyzicky aktivní umí navíc Elonga stanovit fyzickou zátěž, která je pro tělo největším přínosem. Nastaví dlouhodobý maximálně efektivní pohybový program na míru, který uživatele posouvá kupředu bez rizika zranění nebo vyčerpání.

„Do vývoje produktu Elonga jsme investovali vyšší jednotky milionů korun a máme v plánu s ním vstoupit na zahraniční trhy i mimo Evropu. Nejen na základě průzkumů sledujeme, že je ve světě ještě obrovský prostor na trhu, který není penetrovaný podobnými řešeními. Naše vize je, aby se Elonga stala každodenním společníkem pro každého, kdo má zájem starat se o své zdraví,“ doplňuje Vojta Hlavenka, CEO společnosti mySASY a spoluzakladatel produktu Elonga.

MySASY Elonga snímač aplikace srdeční tep spektrální analýza

Aplikace Elonga je v současnosti ke stažení zdarma jak v AppStore, tak v Google Play. Snímač Elonga (pásek na ruku) lze objednat na elonga.com za 1 890 Kč. Do konce roku si ke snímači mohou zájemci předplatit aplikaci zdarma a doživotně. Pokud zakoupíte snímač do konce února 2024, (údaj aktualizován 7. 2. 2024, ověřeno u výrobce), dostanete k němu i předplatné doživotně zdarma.

Zdroj a foto: MySASY, Elonga

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.