Stolní lampa Lenovo Go Desk Station s webkamerou a nabíjecí podložkou

stolní lampa Lenovo Go Desk Station s webkamerou Go 4K Pro Webcam cena

Lenovo představilo stolní lampu Go Desk Station s připojitelnou 4K webkamerou Lenovo Go 4K Pro Webcam, nastavitelným stolním světlem, USB rozbočovačem a bezdrátovou nabíječkou mobilních zařízení.

Jednotná video komunikace se stala de facto normou v každodenní práci, ať už v kanceláři, doma nebo kdekoliv mezi tím. Problémy však zůstaly konzistentní – špatná kvalita videa a špatné osvětlení jsou často hlavní příčinou frustrace uživatelů. Přejděte na zařízení Lenovo Go Desk Station s webkamerou.

Toto jedinečné hybridní pracovní řešení spojuje certifikovanou 4K kameru, nastavitelné stolní světlo, otočné rameno, rozšiřující rozbočovač a bezdrátovou nabíječku Qi do jednoho inovativního zařízení, navrženého pro řešení těchto uživatelských potřeb. 

Snadné videokonference

Kamera, která je k dispozici také jako samostatná webkamera Lenovo Go 4K Pro, je určená pro videokonference a streamování ve vysokém rozlišení. Disponuje funkcí automatického ostření a automatického rámování s volitelným zorným polem, automatickým nastavením okolního světla a maximálním rozlišením až 4K při 30 snímcích za sekundu. Pro větší bezpečnost a soukromí je kamera vybavena fyzickou krytkou.

Webová kamera Go 4K Pro Webcam cena

Lenovo Go Desk Station má kromě výše zmíněné kamery také univerzálně nastavitelné rameno a otočné rameno s integrovaným světlem, jehož intenzitu je možné měnit podle potřeby a okolního osvětlení. Toto univerzální rameno se světlem a kamerou lze nastavit téměř v libovolném směru, dokonce i namířit dolů pro živé ukázky nebo skicování, a vytvořit tak dokonalou scénu.

stolní lampa Lenovo Go Desk Station s webkamerou Go 4K Pro Webcam cena

Volba teploty barev

Dotykový ovladač jasu navíc nabízí tři nastavení 3000K, 4500K či 6500K, poskytující jas až 1600 luxů na 0,5 m. Základna Desk Station obsahuje 135W napájecí vstup USB typu C a plnohodnotný 65W port USB typu C, který umožňuje přenos energie například do notebooku, což představuje elegantní řešení s jedním kabelem.

Nabíjecí podložka

Základna obsahuje také dva porty USB typu A 3.1 a výstupní port HDMI 2.0 pro připojení externího displeje s rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu. Výsuvná 15W nabíjecí podložka podložka kompatibilní s Qi zvládne nabíjet podporovaná mobilní zařízení. Případně je na přední straně k dispozici 20W port USB typu C. Toto jedinečné řešení může přinést výjimečné výsledky videokonferencí a zároveň vytvořit čistší a jednodušší pracovní prostředí. 

Dostupnost a cena

Lenovo Go Desk Station s webkamerou bude k dispozici začátkem dubna 2023. Cena zatím nebyla přesně stanovena. Zahraniční zdroje (GizmoChina) uvádějí předpokládanou cenu 329 USD (cca 7 530 Kč) a cenu samostatné kamery Lenovo Go 4K Pro Webcam 150 USD (cca 3 430 Kč).

Zdroj a foto: Lenovo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.