Reklama/Advertisement

Stylový tenký monitor ASUS Designo MX27AQ s úhlopříčkou 27 palců

Nový štíhlý a elegantní monitor ASUS MX27AQ z řady Designo nabízí uživatelům WQHD rozlišení 2560 × 1440 bodů a disponuje technologií ASUS Eye Care, která snižuje namáhání očí při dlouhé práci s počítačem. Monitor je vybaven také integrovanými stereo reproduktory SonicMaster.

Monitor Designo MX27AQ je vybaven 27″ panelem s rozlišením 2560 × 1440, který dokáže reprodukovat ostrý obraz s věrnými barvami. Disponuje až o 77 % větší užitnou plochou displeje, než je běžné u podobně velkých Full HD displejů. Monitor využívá kvalitní AH-IPS (advanced high performance in-plane switching) panel, pro nějž je typický vysoký kontrastní poměr a 100% pokrytí sRGB barevného prostoru, což garantuje věrný obraz. Další výhodou použitého panelu jsou pozorovací úhly 178 stupňů, takže nehrozí zkreslení barev ani při sledování monitoru z extrémních úhlů.

Monitor Designo MX27AQ, který mj. získal ocenění 2015 iF Design Award, se snaží zaujmout i extrémně štíhlým profilem. V nejtenčím bodě měří pouhých 1,25 cm, takže se hodí do jakékoli domácnosti či kanceláře. Monitor se vyznačuje panelem s neznatelným rámečkem o tloušťce 0,1 cm. Jednoduchý, avšak elegantní design podtrhuje také robustní kovový stojan inspirovaný tvarem slunečních hodin.

Asus_MX27AQ_02

Model MX27AQ uživatelům nabízí kromě kvalitního obrazu neméně kvalitní zvuk, a to díky dvojici stereofonních vestavěných reproduktorů s výkonem 3W. Monitor využívá audio řešení SonicMaster, včetně technologie ICEpower od společnosti Bang & Olufsen. SonicMaster zlepšuje každý akustický detail, takže dokáže zprostředkovat čistý zvuk s výraznými vokály a širokým frekvenčním rozsahem. V monitoru se navíc ukrývá čip MobileSound 3, který zaručuje zvuk na úrovni domácího kina.

Kromě toho je monitor vybaven funkcí ASUS AudioWizard se čtyřmi přednastavenými zvukovými režimy (Hudba, Film, Hraní, Uživatelský), které je možné přepínat podle aktuální potřeby. K těmto režimům lze jednoduše přistupovat prostřednictvím nabídky OSD (on-screen display). Monitor obsahuje řešení ASUS Eye Care s technologiemi ASUS Flicker-Free a Low Blue Light, které přispívají ke snížení namáhání očí. To je výhoda pro uživatele, kteří tráví před monitorem dlouhé hodiny. MX27AQ využívá kromě toho i technologii ASUS Blue Light Filter na ochranu uživatelů před škodlivým modrým světlem. K těmto nastavením filtru lze snadno přejít prostřednictvím nové nabídky OSD.

Monitor je kompatibilní s většinou multimediálních zařízení, a je k tomu vybaven řadou různých video vstupů, včetně rozhraní DisplayPort 1.2, dvou portů HDMI a portu HDMI / MHL 2.0. Díky poslednímu jmenovanému rozhraní mohou uživatelé na monitoru MX27AQ zobrazovat obsah uložený na zařízeních kompatibilních s technologií MHL a souběžně po připojení nabíjet svá mobilní zařízení.

Technické parametry:

 • Displej: Úhlopříčka 27,0 palců (68,47 cm), rozlišení 2560 × 1440 bodů, rozteč 0,233 mm (109 ppi)
 • Barvy: 16,7 milionů barev
 • Pozorovací úhly: 178° (H) / 178° (V)
 • Kontrastní poměr: ASUS Smart Contrast Ratio 100 000 000 : 1
 • Jas (max.): 300 cd/m²
 • Doba odezvy: 5 ms (šedá-šedá)
 • Exkluzivní technologie ASUS: Zvuková technologie ASUS SonicMaster, ASUS AudioWizard, Technologie ASUS Eye Care, ASUS Blue Light Filter, ASUS SplendidPlus Intelligence Technology, ASUS QuickFit Virtual Scale, ASUS GamePlus
 • Vstupy a výstupy: DisplayPort1.2, HDMI / MHL2.0, 2× HDMI, Vstupy zvuku z PC, Vstupy zvuku z AV, Konektor na sluchátka
 • Zvuk: 3W stereofonní reproduktory se zvukovou technologií ASUS SonicMaster a technologií ICEpower od společnosti Bang & Olufsen
 • Provedení/stojan: Výjimečně tenké bezrámové provedení, stojan inspirovaný tvarem slunečních hodin s úhly naklonění v rozsahu +20° až -5°
 • Rozměry: 614,4 × 429,5 × 225,4 mm
 • Hmotnost (přibl.): Čistá 5,5 kg, Hrubá 8,3 kg

Monitor je v prodeji prodává v českých a slovenských obchodech za 13 990 Kč, resp. 499,90 euro s DPH.

Zdroj a foto: Asus

You must be logged in to post a comment Login