Sygic GPS navigace detekuje vozidla v protisměru a varuje vás před nimi

Sygic GPS navigace varování jízda v protisměru

Na evropských dálnicích je každý rok zaznamenáno zhruba 4 500 nehod, které jsou způsobeny jízdou v protisměru. Ve Spojených státech pak při takových nehodách zemře v průměru několik lidí denně. Pro zvýšení ostražitosti řidičů na dálnicích přináší Sygic cloudovou službu varování řidičů v nesprávném směru od společnosti Bosch do jejich GPS navigaci v EU, USA a Kanadě.

Za novou bezpečnostní funkcí v Sygic GPS Navigaci je inteligentní řešení, které vás a také další potenciálně ohrožené účastníky silničního provozu okamžitě upozorní na jízdu v protisměru. Za posledních dvanáct měsíců tento systém zmapoval přes 3,3 miliardy směrů jízdy v EU a odhalil přes 300 případů jízdy v protisměru, přičemž okamžitě varoval řidiče. 

Upozornění na nebezpečí

Navigace Sygic bude první službou pro spotřebitele v USA a Kanadě, která zde tuto technologii společnosti Bosch bude nabízet. Pokud vozidlo nebo smartphone využívající tuto službou vjede na dálnici v protisměru, systém v rámci sekund upozorní řidiče daného vozidla a ostatní dotčené účastníky silničního provozu, kteří ho používají, na nebezpečnou situaci.

Díky pravidelnému odesílání anonymizovaných dat z vozidel a aplikací využívajících tento integrovaný systém do cloudu mohou být všichni uživatelé v daném okruhu včas informování, pokud jeden z nich najede do protisměru. Upozornění se může uživatelům zobrazit už do 10 sekund po rozpoznání nebezpečí.

Sygic GPS navigace varování jízda v protisměru

Se spuštěním služby v navigaci Sygic se výrazně zvýší počet uživatelů, a tím i možnost rozpoznání řidičů v protisměru, protože Sygic využívá 2,5 milionu aktivních uživatelů měsíčně.

Včasné varování

Společnost Sygic se rozhodla implementovat tuto cloudovou funkci od společnosti Bosch a vylepšit tak své bezpečnostní funkce v GPS pro spotřebitele. Pro uživatele systémů Android a iOS je to další „strážce“, který pomáhá řidičům zůstat v obraze, aby byli vždy připraveni na to, co je na cestách může potkat. Funkce pracuje online a v reálném čase varuje řidiče před riziky Je zdarma a uživatelé ji mohou kdykoliv deaktivovat.

Zdroje údajů o nehodovosti: Bosch Accident Research a Federal Highway Administration

Zdroj a foto: Sygic

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.