Tablety Samsung Galaxy Tab S8: vysoký výkon a úhlopříčky od 11 do 14,6 palce

tablet Samsung Galaxy Tab S8

Společnost Samsung Electronics představuje novou řadu tabletů Galaxy Tab S8. Patří do ní modely Galaxy Tab S8 a S8+ a také vůbec první tablet nejvyšší řady Tab S8 Ultra s největším displejem a nejvyšším výkonem v historii značky.

Zájemci se můžou těšit na sofistikované hardwarové parametry, špičkové funkce pro práci i zábavu a bezproblémovou spolupráci se spolehlivým ekosystémem Galaxy. Mimořádně výkonné přístroje řady Galaxy Tab S8 se můžou stát skvělými společníky v propojeném světě a nabízejí uživatelům svobodu a flexibilitu, která je dnes při práci i zábavě tolik zapotřebí.

Tablety využíváme stále častěji například při videohovorech a streamingu. Právě proto je každý model řady Galaxy Tab S8 vybaven pokročilými funkcemi a parametry pro videokonference. Patří mezi ně ultraširokoúhlé fotoaparáty na přední straně, trojice mikrofonů nebo inteligentní technologie Auto Framing, díky níž se zájemci můžou těšit na profesionálně vyhlížející výsledky.

Nové tablety dále nabízejí převratné možnosti multitaskingu díky vylepšeným systémům Multi-active Windows a Samsung DeX, bezpečné a snadné sdílení souborů prostřednictvím zabezpečené funkce Quick Share a špičkový pracovní výkon díky novému bleskurychlému procesoru 4 nm a vylepšenému dotykovému peru S Pen v základním balení. To vše je k dispozici v tenkém a odolném těle z pevného hliníku Armor Aluminum. A aby byl zážitek dokonalý, jsou tablety Galaxy Tab S8 integrální součástí rozsáhlého ekosystému Galaxy, který nabízí pokročilé funkce jako Second Screen nebo Buds Auto Switch.

„Při práci, komunikaci i zábavě využíváme stále častěji video a obrazový záznam. Tím pádem je nám jasné, že u tabletu záleží především na velkém displeji a snadné přenosnosti,“ vysvětluje TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics. „Máme za sebou dlouhé roky inovací v mobilním světě a teď jsme je při vývoji Galaxy Tab S8 zúročili – nové tablety posouvají hranice možného. Především to platí pro model Galaxy Tab S8 Ultra.“

Galaxy Tab S8 Ultra aneb Jak rozšířit svůj svět

S modelem Tab S8 Ultra čekají uživatele špičkové zážitky, jaký dosud žádný tablet řady Galaxy nenabídl. Má obří displej s úhlopříčkou 14,6 palců (37 cm) a obnovovací frekvenci 120 Hz, ale také nejtenčí rámeček v historii značky (6,3 mm), což znamená zatím nejlepší poměr displeje a těla. Také samotné tělo je tenčí a lehčí než u předchozích tabletů, ale zároveň i odolnější – zásluhu na tom má především použitý hliník třídy Armor Aluminum, o 30 % odolnější proti poškrábání a o 40 % proti ohybu než konstrukce modelu Galaxy Tab S7. Tablet Galaxy Tab S8 Ultra si díky tomu můžete vzít prakticky kamkoli a užívat si filmů, her a dalšího obsahu.

Při zmíněných videokonferencích uživatelé ocení zejména dvojici výkonných předních fotoaparátů / kamer s 12 megapixely a rozlišením 4K v profesionální kvalitě. K vynikajícímu hardwaru patří i sofistikovaný software s technologií automatické tvorby kompozice a ostření Auto Framing, která při videohovoru neustále ostří na uživatele a kromě toho zoomuje tak, aby se v záběru objevili i další účastníci. Kvalitní videohovor samozřejmě vyžaduje dobrý zvuk, o nějž se starají tři mikrofony s technologií tlumení okolního hluku. A k přehrávání špičkového zvuku bohatého na detaily slouží čtveřice reproduktorů s technologií Dolby Atmos® – najdeme je na všech třech modelech nové řady.

Práce, hra i komunikace na nejvyšší úrovni

Je jedno, jestli chcete dát průchod své kreativitě, ponořit se do hraní nebo se prostě jen věnovat práci – tablety řady Galaxy Tab S8 vám k tomu pokaždé nabídnou špičkový výkon. Srdcem všech modelů je procesor 4 nm, nejvýkonnější, s jakým jsme se v této řadě setkali. Všechny tři modely mají dostatečně velkou paměť a úložný prostor, všemu ovšem vévodí Galaxy Tab S8 Ultra až a 12 GB RAM a 256 GB místa na data. A pokud by to náhodou bylo málo, lze úložný prostor rozšířit u všech tří modelů až na 1 TB pomocí paměťové karty microSD.

Tablety řady Galaxy Tab S8 také jako první modely své značky podporují Wi-Fi 6E, která nabízí až dvojnásobnou rychlost datových přenosů v porovnání s běžnou Wi-Fi 6. Díky optimalizovanému síťovému přenosu se navíc nemusíte obávat slabšího připojení. A pokud Wi-Fi není k dispozici, můžete zvolit verzi s 5G a užít si rychlý a spolehlivý datový provoz.

S tablety Galaxy Tab S8 se také nemusíte bát, že vám dojde energie – inteligentní baterie vydrží celý den a zvládne několik hodin přehrávání videa, takže se klidně můžete pustit do filmového maratonu. Samozřejmostí je rychlé dobíjení s 45 W – stačí 80 minut a baterie je dobitá na 100 %.. A pokud máte tablet dobitý a potřebujete dobít telefon řady S22, žádný problém, stačí obě zařízení propojit USB-C kabelem a tablet poslouží jako skvělá powerbanka..

Vylepšené dotykové pero S Pen

Galaxy Tab S8 Ultra a S8+ disponují novým a vylepšeným dotykovým perem S Pen s prediktivním algoritmem, který výrazně zkracuje odezvu. Výsledkem je velmi pohodlné psaní, jako když používáte běžnou propisku a papír. Nové tablety ovšem potěší i umělecky založené jedince – díky exkluzivnímu partnerství se společností Clip Studio Paint lze vůbec poprvé udělat z chytrého telefonu digitální barevnou paletu, z pera S Pen štětec a z tabletu malířské plátno. K dispozici je celá řada nástrojů, barvy můžete vybírat dokonce i z vlastních fotografií.

Díky vylepšeným fotoaparátům/kamerám můžete natáčet videozáznamy v rozlišení 4K s předním i zadním modulem. Influenceři a vlogeři snadno do záběru dostanou i sami sebe, ulehčí jim to funkce Selfie Video v základní nabídce aplikace Záznam obrazovky. Zanedlouho bude k dispozici i špičkový grafický program LumaFusion’s, díky němuž bude možné videozáznamy v rozlišení 4K upravit v profesionální kvalitě přímo na tabletu s použitím dotykového pera.

Velký displej lze také snadno rozdělit na víc oken, jejichž velikost se dá měnit. To výrazně vylepšuje možnosti multitaskingu – nemusíte mezi jednotlivými aplikacemi vůbec přepínat. Na jediné obrazovce můžete třeba procházet webové stránky a rovnou podle nich měnit prezentaci v Powerpointu.

Tablety samozřejmě pomáhají i v komunikaci s vnějším světem. Za tímhle účelem spojil Samsung síly s Googlem a společně vylepšili systém videohovorů a živého sdílení multimediálního obsahu prostřednictvím Google Duo. S kamarády tak můžete sledovat videa na YouTube, do toho plánovat v prohlížeči schůzky a v interaktivní aplikaci Jamboard dát průchod kreativnímu myšlení.

S Galaxy se otevírají nové možnosti

Tablety řady Galaxy Tab S8 jsou nedílnou součástí rozsáhlého otevřeného ekosystému Galaxy. Otevřenost v tomto případě znamená možnost ovlivnit, jak budou vaše mobilní zážitky vypadat, a používat víc zařízení Galaxy současně. Uživatelské rozhraní One UI Tab 4 je přehledné a intuitivní, zařízení spolu snadno komunikují a integrace tabletu s počítačem a telefonem nepředstavuje žádný problém.

Když vás někde v terénu napadne inspirativní myšlenka, stačí vzít dotykové pero S Pen a udělat si na tabletu Galaxy Tab S8 ve vylepšené aplikaci Samsung Notes poznámku, kterou si pak snadno otevřete a přečtete v telefonu. Tablety řady Tab S8 a telefon Galaxy S22 Ultra jsou navíc vybaveny funkcí Quick Share pro rychlé sdílení fotografií, videozáznamů a dalších souborů dvojnásobnou rychlostí oproti minulosti. Funkce Auto Switch zase umožňuje automatické přepínání sluchátek Galaxy Buds mezi tabletem řady Tab S8 a telefonem Galaxy S22. A poprvé v historii najdeme na tabletech i aplikaci Samsung Health, takže si na velkém displeji můžete pouštět fitness videa a prohlížet si údaje o tom, kolik jste toho nachodili nebo nacvičili.

Majitelé počítačů Galaxy PC kromě toho můžou z tabletu Galaxy Tab S8 udělat druhý počítačový monitor s dotykovým ovládáním. Vylepšení se dočkal i systém Samsung DeX, tedy speciální režim, díky němuž se tablet přepne do „desktopové“ podoby a připomíná běžný počítač. Nyní podporuje průhledná okna a zrcadlové zobrazení obsahu tabletu na jiném zařízení.

Tablet, kterému můžete věřit

V dnešním propojeném světě záleží víc než kdykoli dříve na bezpečnosti jednotlivých zařízení. Právě proto jsou všechny tři modely řady Galaxy Tab S8 vybaveny novými funkcemi, díky nimž vždy víte, zda je v danou chvíli fotoaparát a mikrofon aktivní či nikoli. Máte také vždy pod kontrolou, jaké aplikace mají ke kameře a mikrofonu přístup, a můžete snadno zabránit nežádoucímu nahrávání obrazu či zvuku. Do bezpečnostní výbavy patří rovněž špičková platforma Knox Vault, která šifruje osobní data a udržuje soubory a citlivé informace v dokonalé izolaci od hlavního operačního systému. Všechny tři tablety jsou vybaveny čtečkami otisků prstů, takže je lze odemknout jediným dotykem.

Aby si majitelé tabletů Galaxy Tab S8 mohli mobilní zážitky vychutnat naplno a dlouhodobě, budou mít k dispozici aktualizace operačního systému Android až ve čtyřech dalších generacích. Miliony uživatelů zařízení Galaxy tak budou moct využívat nejnovější bezpečnostní, pracovní a zábavné funkce déle než dřív. Tato podpora se navíc v budoucnu rozšíří i na další součásti ekosystému Galaxy.

Tablet Galaxy Tab S8 Ultra je k dispozici v elegantním a nadčasovém grafitovém provedení, u Galaxy Tab S8 a S8+ je na výběr i další barevná varianta – stříbrná. Společně s modelem Tab S8 Ultra představuje Samsung i ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem,  který možnosti tabletu ještě výrazně rozšiřuje – klávesnice je podsvícená, umožňuje tvorbu klávesových zkratek a tablet lze nastavit v různých úhlech. Kryt s klávesnicí je vyrobený z luxusní antibakteriální polyuretanové umělé kůže a jeho součástí je sklem krytý touchpad. Díky funkci Wireless Keyboard Share lze klávesnici propojit i s telefonem Galaxy.

Tím ovšem nabídka krytů a dalšího příslušenství k tabletům řady Galaxy Tab S8 zdaleka nekončí. Na výběr je například průhledné pouzdro Note View, které umožňuje i v zavřeném stavu psaní ručních poznámek dotykovým perem S Pen, nebo elegantní zadní kryt s poutkem, díky němuž můžete držet Tab S8 v poloze na výšku nebo na šířku, jak vám nejlépe vyhovuje.

Kromě toho se Samsung rozhodl aktivně přispět k omezení množství plastového odpadu v oceánech a zčásti při výrobě Galaxy Tab S8 použil materiály, které původně pocházejí z vyřazených rybářských sítí. Jsme jednou z prvních firem v oboru, které tuto praxi zavedly. Navíc se Galaxy Tab S8 prodává ve vůbec nejtenčím balení v naší dosavadní historii a papír pochází z udržitelných zdrojů. Firma tak přispívá k nižším emisím a podílí se na omezování odpadů. 

Technické údaje

 Galaxy Tab S8Galaxy Tab S8+Galaxy Tab S8 Ultra
Displej11“ (28 cm), 2560×1600, (WQXGA)

276 ppi LTPS TFT, až 120 Hz

12,4“ (31,5 cm), 2800 x 1752 (WQXGA+)

266 ppi Super AMOLED, až 120 Hz

 

14,6“ (37 cm), 2960 x 1848 (WQXGA+)

240 ppi Super AMOLED, až 120 Hz

 

* Měřeno úhlopříčně jako plný obdélník bez započítání zaoblených rohů. Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.
Operační systémAndroid 12.0
Rozměry165,3 x 253,8 x 6,3 mm185,0 x 285,0 x 5,7 mm208,6 x 326,4 x 5,5 mm
Hmotnost503 g (Wi-Fi) / 507 g (5G)567 g (Wi-Fi) / 572 g (5G)726 g (Wi-Fi) / 728 g (5G)
FotoaparátZadní13 MPix AF + 6 MPix ultraširokoúhlý + blesk
Přední12 MPix (ultraširoký)12 MPix (širokoúhlý) + 12 MPix (ultraširoký)
Paměť* a úložný prostor*8 GB + 128 GB,
microSD až 1 TB**
8/12 GB + 128/256 GB, microSD až 1 TB**
* Kapacita paměti závisí na trhu, modelu, barevném provedení nebo operátorovi. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na trhu, modelu, velikosti a formátu souborů.

**Karty MicroSD se prodávají samostatně.

Procesor4 nm 64-bit Octa-Core
Baterie*8000 mAh (typická hodnota)

Super Fast Charging 2.0 (až 45 W)

10090 mAh (typická hodnota)

Super Fast Charging 2.0 (až 45 W)

11200 mAh (typická hodnota)

Super Fast Charging 2.0 (až 45 W)

* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960.

** Dobíječka se prodává samostatně.

Konektivita5G*, LTE**, Wi-Fi 6E ((802.11 a/b/g/n/ac/ax), Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.2
Služby 5G jsou k dispozici jen v lokalitách, kde je tato technologie v provozu. Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.

** Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a operátorovi.

Barevné varianty*grafitová, stříbrnágrafitová
* Dostupnost barevných variant závisí na zemi a operátorovi.
KonektoryUSB-C 3.2
SenzoryAkcelerometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor okolního světla
GPSGPS+GLONASS, Beidou, Galileo
AudioQuad stereo reproduktory se zvukem z dílny AKG, Dolby Atmos®
Mikrofon3 mikrofony
VideoNatáčení4K, 30 obr/s
Přehrávání8K, 60 obr/s
ZabezpečeníSamsung Knox (včetně Samsung Knox Vault)
Biometrická autentifikaceČtečka otisků prstů v postranním tlačítkuČtečka otisků prstů na displejiČtečka otisků prstů na displeji
PříslušenstvíS Pen (BLE, v základním balení), ochranné pouzdro, ochranný kryt s klávesnicí, ochranné polohovací pouzdro, průhledné pouzdro Note View, zadní kryt s poutkemS Pen (BLE, v základním balení), ochranné pouzdro, ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem, ochranné polohovací pouzdro

 

* V základním balení S Pen a kabel USB-C. Ostatní příslušenství se prodává samostatně. Dostupnost produktů třetích výrobců se na jednotlivých trzích a u jednotlivých operátorů liší.

Cena a dostupnost

Tablety Galaxy Tab S8, S8+ a S8 Ultra se začnou v České republice prodávat 25. února 2022.

Verze ve stříbrném provedení nebo s úložným prostorem 256 GB a pamětí 12 GB budou dostupné od konce března.

Galaxy Tab S8 (8+128 GB) bude k dostání v grafitové a stříbrné barvě. Doporučená maloobchodní cena je 19 499 Kč za verzi s Wi-Fi a 22 999 Kč za variantu s 5G.

Galaxy Tab S8+ (8+128 GB) bude k dostání v grafitové a stříbrné barvě. Doporučená maloobchodní cena je 24 499 Kč za verzi s Wi-Fi a 27 999 Kč za verzi s 5G.

Galaxy Tab S8 Ultra bude k dostání v grafitové barvě. V konfiguraci 8+128 GB bude dostupný ve Wi-Fi verzi za 29 999 Kč a v 5G variantě za 33 499 Kč. V konfiguraci 12+256 GB bude ve verzi s Wi-Fi dostupný za 32 499 Kč a za 35 999 Kč ve verzi s 5G.

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 9. 2. 2022 do 24. 2. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná zařízení Galaxy Tab S8, S8+ nebo Tab S8 Ultra z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, dostane bonus v podobě ochranného krytu s klávesnicí k modelům Tab S8 a Tab S8+. K modelu Tab S8 Ultra dostane zákazník jako bonus k předobjednávce ochranný kryt s klávesnicí a touchpadem. Hodnota bonusu je až 8 999 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.