Nový telefon Samsung Galaxy S22 Ultra nabízí to nejlepší z řad S a Note

telefon smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra

Společnost Samsung Electronics dnes představila novou vlajkovou loď Galaxy S22 Ultra. Novinka nabízí kombinaci toho nejlepšího z dvou špičkových telefonních řad – nepřekonatelný výkon řady Note a vynikající fotoaparát a další funkce, typické pro řadu S. Výrazně tak posouvá laťku kvality v kategorii nejlepších smartphonů na trhu.

Do základní výbavy patří integrované dotykové pero S Pen, vynikající funkce pro noční fotografování a natáčení a baterie, která vydrží déle než celý den. S takovými parametry jsme se ještě nesetkali ani u předchozích modelů s označením Ultra.

„Samsung se s každou další generací špičkových modelů snaží posouvat laťku kvality na vyšší úroveň,“ vysvětluje TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics. „Galaxy S22 Ultra nabízí oblíbené funkce modelů Note a s nimi to nejlepší z řady S v jedinečné kombinaci, která přináší nevídané uživatelské zážitky. Pro svět mobilních technologií jde o pořádný skok vpřed – vytváříme nový standard, díky němuž si mnozí uvědomí, co skutečně špičkový telefon dokáže.“

Reklama/Advertisement

Galaxy S22 Ultra nabízí opravdu vše, co měli majitelé modelů Note tolik v oblibě, od kreativních či pracovních schopností až po špičkový výkon. Přímo v telefonu najdeme i dotykové pero S Pen. Přitom ovšem Ultra na první pohled patří do prémiové řady S. Má vše, co nabízejí další dvě novinky v této řadě, tedy Galaxy S22 a S22+, a ještě spoustu výhod navíc, takže představuje ideální spojení obou řad.

Nejvýkonnější model řady Galaxy S v historii

Vůbec poprvé se v řadě S setkáváme s vestavěným dotykovým perem S Pen známým z řady Note, které je navíc rychlejší než všechny předchozí verze a líp reaguje při ovládání. V porovnání s předchozím modelem má o 70 % nižší latenci (tedy rychlejší odezvu), což znamená přirozenější pocit při psaní i kreslení i snazší práci s aplikacemi.

Právě díky dotykovému peru je S22 Ultra víc než jen obyčejný telefon. Po svých předchůdcích z řady Note zdědil přístroj špičkový výkon a netušené kreativní schopnosti, které majitelé ocení při tvorbě i při práci. Výsledkem je dosud nepoznaný mobilní zážitek.

Špičkový telefon samozřejmě potřebuje špičkový design a provedení, v němž zaujmou například elegantně působící objektivy fotoaparátu nebo štíhlý ocelový rámeček. S22 Ultra se vrací k jednoduchému designu řady Note s jeho typickými výraznými hranami, skvělý dojem podtrhují luxusní sklo a matný povrch zadní stěny. Telefon je na první pohled odolný, ale přitom opravdu elegantní. Na výběr jsou čtyři barevné varianty – černá, bílá, zelená a nově i vínová.

Vynikající fotografie a videozáznamy ve dne i v noci

S Galaxy S22 Ultra pořídíte fotografie i videozáznamy, které můžou jít hned bez jakýchkoli obav do světa, a to za jakéhokoli světla. Klidně i v noci – všechny modely řady S22 disponují pokročilými funkcemi, díky nimž jsou videa natáčená předním i zadním fotoaparátem v jakoukoli denní či noční hodinu jasné a ostré. S22 Ultra je vybavena snímačem s pixely o fyzické velikosti 2,4 um, největšími, jaké Samsung kdy použil. Snímač tak dokáže zachytit víc světla, a tím pádem i víc obrazových dat, takže je záznam jasný a plný detailů. Použité sklo Super Clear Glass navíc účinně brání přezáření při natáčení v noci a v protisvětle. Díky funkci Auto Framing zase přístroj automaticky rozpoznává lidi v záběru a ostří na ně, a to i v případě, že jich je víc než jeden.

Velkou pozornost zasluhuje i mimořádně rozsáhlý zoom, umožňující až stonásobné přiblížení. Galaxy S22 Ultra ovšem nedisponuje jen nejvýkonnějším ze současných fotoaparátů v telefonech Samsung, ale také tím nejchytřejším. Fotoaparát nabízí celou řadu funkcí postavených na umělé inteligenci, například portrétní režim, a prakticky každý snímek či videozáznam vypadá jako z profesionální dílny. Inteligentní automatika se samozřejmě postará o všechna nastavení, takže se uživatel může soustředit jen na kompozici a motiv.

Je úplně jedno, jestli s telefonem zachází naprostý amatér nebo zkušený fotograf – výsledky vždy obstojí i před přísně hodnotícím okem. Stejně jako modely Galaxy S22 and S22+ nabízí i Galaxy S22 Ultra exkluzivní přístup k aplikaci Expert RAW, což je vyspělý grafický program umožňující pokročilé úpravy a nastavení téměř jako s profesionální zrcadlovkou. Snímky lze ukládat v RAW formátu s hloubkou až 16 bit a následně je upravovat do posledního detailu. Podobně jako u regulérních vyspělých fotoaparátů můžete nastavovat citlivost či expoziční čas, měnit barevnou teplotu snímku pomocí vyvážení bílé nebo ručně ostřit přesně tam, kam potřebujete.

telefon smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra

Bezkonkurenční výkon

Kromě zábavy a tvůrčí činnosti je Samsung Galaxy S22 Ultra pochopitelně určený i pro náročné pracovní úkoly. Řada S22 má vůbec poprvé v historii ekosystému Galaxy nejmodernější 4nm procesory, pro které není problém utáhnout pokročilé parametry a systémy s umělou inteligencí. Samozřejmostí je i podpora Wi-Fi 6E, díky níž telefon dosahuje až dvojnásobné rychlosti datových přenosů v porovnání s Wi-Fi 6. Je úplně jedno, zda pracujete, hrajete nejnovější hry nebo streamujete film ve vysokém rozlišení, na špičkový výkon ve všech aplikacích se můžete těšit vždy. A vysokému výkonu odpovídá i vynikající kapacita baterie – na jedno nabití funguje telefon víc než den. Za zmínku nepochybně stojí i podpora rychlého dobíjení s výkonem 45 W. Stačí pouhých deset minut v nabíječce a můžete natočit víc než 50 minut videa. Zkrátka máte prakticky neomezené možnosti práce i zábavy a k tomu jistotu, že nezůstanete bez energie.

Ať už sledujete filmy ze streamingových služeb nebo natáčíte vlastní, můžete si být jisti, že na displeji s obří úhlopříčkou 6,8 palců neboli 17,2 cm, technologií Dynamic AMOLED 2X a adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz budou vypadat výborně. Displej věrně zobrazí každý detail, čemuž napomáhá i špičková jasnost 1750 nit. Kromě toho je k dispozici i technologie Vision booster, díky níž si displej Galaxy S22 Ultra dokáže inteligentně nastavit jas podle aktuální denní doby. Obraz se tak optimalizuje v temné noci i v jasném poledním slunci.

Moc dobře víme, že si zákazníci zaslouží nejlepší mobilní výkon a zážitky, a majitelé libovolného modelu řady Galaxy S22 budou mít k dispozici aktualizace operačního systému Android až ve čtyřech dalších generacích. Miliony uživatelů chytrých telefonů Galaxy tak budou moct využívat nejnovější bezpečnostní, pracovní a zábavné funkce déle než dřív. Tato podpora se navíc v budoucnu rozšíří i na další součásti ekosystému Galaxy.

Zabezpečení, kterému můžete důvěřovat

O zabezpečení chytrých telefonů řady Galaxy S22 se stará osvědčená a výkonná bezpečnostní platforma Samsung Knox Vault. Využívá mimo jiné zabezpečeného procesoru a paměti, v níž se citlivá data (hesla, biometrické údaje, klíče pro blockchain) dokonale izolují od hlavního operačního systému. Díky přehledné grafice v uživatelském rozhraní One UI a v aplikaci Indicator vidíte, které aplikace mají k vašim datům a kamerovým záznamům přístup, takže můžete rozhodnout, zda jednotlivým aplikacím příslušná oprávnění udělit, či nikoli. Novinkou v řadě Galaxy S22 je několik speciálních bezpečnostních prvků, mezi něž patří například architektura ARM micro bránící kyberútokům na operační systém a paměť.

Do výbavy navíc patří i nový, funkční a pohodlný systém Samsung Wallet, který uživatelům dokáže výrazně usnadnit každodenní život. Jde o kombinaci digitálního platebního nástroje, klíčů a peněženky s doklady – studenti díky němu můžou například prokázat oprávnění na nejrůznější slevy, uložíte si do něj palubní vstupenku do letadla apod.

Nové telefony – součást rozsáhlého ekosystému Galaxy

Kromě telefonů řady S22 Samsung zároveň představuje i novou řadu tabletů a také balík aktualizací a nových funkcí pro hodinky Galaxy Watch4. Nové tablety řady S8, tedy základní model Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra, tvoří dosud největší řadu v historii Samsungu, takže si z nich vybere každý, ať už používá tablet hlavně k práci, studiu, zábavě či tvůrčí činnosti. 

Technické údaje

Galaxy S22 Ultra
Displej  6,8” Edge QHD+ (17,2 cm)

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovací frekvence Super Smooth 120 Hz (10~120 Hz) 

Obnovovací frekvence Touch Sampling Rate 240 Hz v herním režimu

Funkce Vision Booster

Filtr Eye Comfort Shield s umělou inteligencí s omezením modrého světla

* Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje Galaxy S22 Ultra: 6,8“ bez zaoblených rohů, skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.

*Displej Dynamic AMOLED 2X s technologií Vision Booster na modelu Galaxy S22 Ultra získal certifikát organizace VDE Germany potvrzující zobrazení 100 procent Mobile Color Volume v rozsahu DCI-P3, což znamená, že obraz není vybledlý a barvy jsou neuvěřitelně živé nezávisle na úrovni jasu. Displej dosahuje maximální jasnosti až 1750 nit, poměr kontrastu mezi nejtmavšími a nejsvětlejšími partiemi displeje narostl na 3 000 000:1.

Zabezpečení   Ultrazvuková čtečka otisků prstů
Rozměry a hmotnost 77,9 x 163,3 x 8,9 mm, 229 g
Fotoaparát   Ultraširoký fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, úhel záběru 120˚

Širokoúhlý fotoaparát 108 MPix

·        Dual Pixel AF, OIS, f1,8, úhel záběru 85˚ 

Teleobjektiv 10 MPix

·        3x optický Zoom, f2,4, úhel záběru 36˚ 

Teleobjektiv 10 MPix

·        10x optický Zoom, f4,9 úhel záběru 11˚ 

Přední fotoaparát 40 MPix

·         f2,2, úhel záběru 80˚ 

*Systém 100X Space Zoom tvoří 10x optický zoom a 10x digitální zoom s technologií AI Super Resolution. Při zoomování přes desetinásobné přiblížení se může zhoršit kvalita obrazu.

Procesor Vyspělý 4nm Exynos 2200
*Může se lišit na různých trzích a v různých zemích
Paměť   12 GB + 512 GB  

12 GB + 256 GB  

8 GB + 128 GB  

* Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.

* Kapacita paměti závisí na zemi.

Baterie   5 000 mAh   
*Založeno na průměrné výdrži baterie v běžných podmínkách. Předpokládá se běžné zatížení. Skutečná výdrž baterie závisí na různých faktorech, k nimž patří síťové prostředí, aktivní funkce, frekvence hovorů, využití dat apod.
Dobíjení  Až 45 W kabelové

15 W bezdrátové

Wireless PowerShare

Kompatibilní s USB-IF

Síťová nabíječka se prodívá samostatně, doporučujeme jen používání dobíječky a kabelů schválených firmou Samsung. Nepoužívejte nekompatibilní, opotřebené nebo poškozené baterie, dobíječky či kabely, telefon by se mohl poškodit. Podporuje dobíjení 45 W.
** Omezeno na chytré telefony Samsung nebo jiné značky s bezdrátovým dobíjením Qi, např. Galaxy S22, S22+, S22 Ultra, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Z Fold2, Note20, Note20 Ultra, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozici u některého příslušenství značky Samsung Galaxy – Galaxy Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch a Galaxy Buds. Klesne-li stav baterie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovat. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.
*Organizace USB Implementers Forum, Inc. (USB-IF) byla založena v roce 1995 kvůli podpoře zařízení s USB a jejich rychlejšímu uvádění na trh. Samsung Galaxy S22 Ultra je vybaven systémem Super Fast Charging kompatibilním s USB standardy, což znamená, že produkt splňuje nejvyšší standardy v oboru. Certifikát najdete na webu www.usb.org.
Operační systém   Android 12

One UI 4.1

Sítě a konektivita  
  5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.2
*Vyžaduje optimální připojení 5G, k dispozici na vybraných trzích. S dotazem na dostupnost a podrobnosti se obraťte na mobilního operátora. Skutečná rychlost stahování a streamingu závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
*Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a mobilním operátorovi.* Dostupnost Wi-Fi 6E závisí na zemi, operátorovi a prostředí. Vyžaduje optimální připojení a Wi-Fi 6E router.* podpora Ultra Wideband
Platby  Pomocí NFC
**K dispozici na vybraných trzích. Platební řešení a funkce se můžou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
Senzory Akcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
Odolnost proti vlhkosti IP68 
*Galaxy S22 Ultra i S-Pen mají certifikaci IP68. IP68 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1,5 m sladké vody na max. 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte.

Dostupnost a předobjednávky

Mobilní telefony Galaxy S22 Ultra se začnou v České republice prodávat 25. února 2022. Galaxy S22 Ultra bude k dostání v černé, bílé, zelené a vínové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 31 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti, 34 499 Kč za verzi 12 GB RAM/256 GB interní paměti a 36 999 Kč za variantu 12 GB RAM/512 GB interní paměti.

Zákazník, který si v období od 9. 2. 2022 do 24. 2. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná zařízení Galaxy S22 Ultra z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro v hodnotě 5 990 Kč. Dále můžou zákazníci využít Trade-in, odprodat své staré zařízení a získat bonus v hodnotě až 5 000 Kč. Celkově tak zákazníci dosáhnou na bonusy v hodnotě až 10 990 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement