TECNO Camon a Spark – nové smartphony značky TECNO, vstupující na trh v ČR

telefon smartphone Tecno Camon 18 Premier

Na náš trh oficiálně vstupuje světová společnost TECNO, inovativní značka chytrých telefonů, která poskytuje spotřebitelům nejnovější chytré telefony ve více než 70 zemích po celém světě. Na českém trhu společnost TECNO představí hned dvě řady chytrých telefonů, Camon a Spark.

TECNO je prémiová značka chytrých telefonů a zařízení AIoT společnosti TRANSSION Holdings. Heslem značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastavit se před ničím). Jejím cílem je zpřístupnit nejlepší současné technologie progresivním jedincům a nabídnout jim stylově navržené inteligentní produkty, které je inspirují k objevování světa možností a k trendy životnímu stylu, který jim umožňují právě inteligentní technologie.

Společnost TECNO úspěšně rozšířila své podnikání z Afriky na více než 80 000 maloobchodních sítí po celém světě, a to především díky své strategii „myslet globálně, jednat lokálně“. Ta se zaměřuje na globální rozvíjející se trhy a uspokojuje skutečné potřeby spotřebitelů. S více než 400 globálními partnery buduje pozitivní spolupráce, čímž vytváří silný a robustní partnerský ekosystém.

Podle společnosti Counterpoint je TECNO celosvětově uznávaným lídrem ve čtyřech hlavních oblastech včetně vývoje široce dostupných technických řešení, inovativního designu, kvalitního fotoaparátu a umělé inteligence. V nejuznávanějším každoročním průzkumu „100 nejobdivovanějších značek v Africe“ se společnost TECNO již pět let po sobě umístila mezi TOP 6 značek na africkém kontinentu.

Bohaté portfolio produktů

Portfolio společnosti TECNO zahrnuje chytré telefony, tablety, chytrá zařízení a zařízení AIoT, která jsou pro spotřebitele dostupná na více než 70 trzích všech světových kontinentů. K těmto trhům se právě připojuje Česká republika a Slovensko.

Tři hlavní výhody, kterými se TECNO odlišuje od konkurence, jsou uspokojení poptávky místních spotřebitelů, přizpůsobený profesionální fotoaparát pro fotografování a natáčení videa a stylový design, který překvapí uživatele především jeho mladistvým stylem.

Vlastní výzkum a vývoj

Společnost TECNO má obrazovou laboratoř TAIVOS, vlastní výzkumná a vývojová centra s více než 1 600 zaměstnanci ve výzkumu a vývoji spolu s řadou silných mezinárodních podpůrných týmů, které se také věnují výzkumu a vývoji. Snaží se představit špičková zobrazovací řešení, která lépe splňují očekávání spotřebitelů díky kombinaci sběru dat a umělé inteligence. To také značce umožňuje udržet si svou konkurenceschopnost a vedoucí postavení v oboru.

TECNO klade důraz na nejvyšší kvalitu fotografií a videí. Proto jsou přední kamery některých typů mobilních telefonů TECNO vybavené novou inteligentní identifikací mužů a žen, která smartphonu umožňuje rozpoznat rysy uživatele a přizpůsobit fotografii jeho tváři. Pomocí algoritmů AI pro super rozlišení obrazu lze například také obnovit snímky s nízkým rozlišením, které vznikly díky použití digitálního zoomu.

Chytré telefony TECNO běží na OS Android, který je doplněný o vlastní uživatelsky přívětivou nadstavbu HiOS, která zákazníkům zpříjemní ovládání telefonu a také nabízí důležitá bezpečnostní vylepšení. Momentálně se HiOS řadí mezi nejlepší Androidové nadstavby na trhu.

telefon smartphone Tecno Spark 8 Pro

Světovým ambasadorem značky TECNO byl dříve hollywoodský herec Chris Evans, známý především díky své roli Kapitána Ameriky ve filmové sérii od Marvelu. Spolupráce se silnými osobnostmi, které jsou zosobněním charakteristických rysů značky TECNO, můžeme očekávat i v budoucnu.

Značka TECNO aktivně láká mladé spotřebitele na rozmanité a inovativní aktivity. Od roku 2016 je TECNO oficiálním partnerem fotbalového klubu Manchester City. TECNO je jejich hlavním dodavatelem mobilních telefonů a tabletů a společně se zasazují o větší úspěchy a lepší propojení s fanoušky a spotřebiteli.

Na český trh vstupuje TECNO se dvěma řadami svých telefonů

Společnost TECNO kombinuje inteligentní technologie se stylovým designem a nabízí spotřebitelům rozmanitý výběr chytrých telefonů prostřednictvím 4 hlavních produktových řad.

  • Řada PHANTOM: Vlajková loď v každém ohledu s nejlepšími technologiemi ve své třídě.
  • Řada CAMON: Profesionální fotoaparáty s vedoucím postavením v oblasti fotografie a videa
  • Řada SPARK: První volba pro mladou generaci/generaci Z
  • Řada POVA: Obří výkon, superrychlá, vždy zapnutá, perfektní herní zážitek

Na český trh vstupuje společně s řadou chytrých telefonů TECNO Camon, jejíž vlajkovou lodí je TECNO Camon 18 Premier. Nižší řadu značky TECNO u nás zastoupí série TECNO Spark.  Mezi ty patří TECNO Spark 8 společně s vyšší verzí TECNO Spark 8 Pro, dostupný tu bude i model TECNO Spark 8T. Postupně však bude TECNO Mobile na český trh uvádět další telefony ze svého portfolia

Smartphone TECNO Camon 18 Premier se v ČR prodává za 8 990 Kč, levnější Camon 18 již za 4 490 Kč. Telefony z řady Spark jsou k dispozici za 3 990 Kč (Spark 8 Pro), resp. 2 990 Kč (Spark 8)

Zdroj a foto: Tecno

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.