Telefon Nokia G22 je již v prodeji na českém trhu

chytrý telefon smartphone Nokia G22 cena

HMD Global uvádí model Nokia G22 na český trh. Nokia G22 je prvním chytrým telefonem Nokia, jehož hlavním benefitem je zjednodušená opravitelnost. Novinka dále zaujme hlavním fotoaparátem s 50Mpix rozlišením, dvoubarevným provedením nebo třídenní výdrží na jedno nabití. 

Nokia G22 se zvýšenou opravitelností

Nokia G22 byla navržena tak, aby vybrané opravy mohli majitelé uskutečnit v domácích podmínkách úplně sami během pár minut. Spolupráce se společností iFixit, celosvětovou komunitou odborníků na opravy zařízení, zajišťuje téměř okamžitý přístup k návodům a náhradním dílům. Snadno tak lze vyměnit například poškozený displej, ohnutý nabíjecí konektor nebo baterii s nízkou kondicí.

Nová Nokia G22 má záda vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, o čistý zvuk s vylepšenými basy se postará funkce OZO Playback a zásadní vzpomínky zachytí 50Mpix hlavní fotoaparát, který je obohacen o funkce z vyšší řady Nokia X. Novinkou v řadě G je také možnost virtuálně rozšířit operační paměť o další 2 GB pro plynulejší chod náročnějších aplikací.

Záruka a aktualizace

Nokia G22 je navíc další telefon v cenově dostupné řadě G, který dostane tři roky záruky. Samozřejmostí je pak dvouletá podpora hlavních aktualizací a tříletá podpora pravidelných bezpečnostních aktualizací.

chytrý telefon smartphone Nokia G22 cena

Náhradní součástky lze zakoupit na eustore.ifixit.com. Vždy si lze navíc vybrat, zda je potřeba koupit samotný náhradní díl, případně i potřebné náčiní k opravě. Ke každému náhradnímu dílu iFixit doporučuje konkrétní nástroje pro jeho výměnu a opravy se nemusí bát ani úplní začátečníci. Na stránkách iFixit lze najít podrobně popsané postupy oprav, které jsou doplněny o detailní fotografie.

Dostupnost a cena

Nokia G22 je již v prodeji v šedé barvě ve verzi 4/64 GB za doporučenou cenu 4 299 Kč.

Zdroj a foto: HMD Global

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.