Televizory Hisense pro rok 2024: Tohle jsou nové modely a technologie

Hisense 2024 televize novinky technologie specifikace cena, Mini-LED, ULED, QLED

Hisense letos posouvá laťku zase výš, pokud jde o obraz i zvuk. Mění ale také možnosti domácí zábavy a nastavuje nové standardy v celé kategorii. V hlavní roli jsou opět špičkové ULED televizory se  144Hz panely (i se 144 Hz díky VRR) a ještě dokonalejším podsvícením Mini-LED a s ohromujícím jasem.

Inovací prošel i nyní ještě výkonnější vlastní obrazový procesor  Hi-View Engine s umělou inteligencí, nová jsou i zvuková řešení a technologie. Můžete se těšit na obrazovky výrazně rozměrnější (až 279 cm) a obecně i možnost výběru z vyššího počtu velikostí TV v rámci jedné modelové řady.

Novinkou je také příprava pro jejich kalibrování (Calman Ready), tedy co nejlepšího nastavení barevnosti. Potěší i vylepšený herní režim se 144 Hz a také bezdrátové připojení přes Wifi 6 u více modelů.

Zkvalitněn byl i zvuk a ten vrcholový má nyní audio systém 4.1.2.  Samozřejmostí je podpora HDR formátů, včetně nejpokročilejšího HDR 10+ Adaptive a Dolby Vision IQ, dále kino technologií Dolby Atmos a IMAX Enhanced. Potěší i  certifikace TÜV Rheinland na nízkou emisi škodlivého modrého světla a zejména na kybernetickou bezpečnost. A důraz na udržitelná řešení.

Klíčové technologie a inovace pro 2024

  • V hlavní roli opět podsvícení Mini-LED, které letos bude u více velikostí obrazovek, plus jejich rozčlenění do tří typů (Mini-LED X, Mini-LED PRO a Mini-LED).
  • Přepracovaný a ještě dokonalejší obrazový procesor Hi-View Engine v několika verzích (HiView Engine X nebo PRO).
  • Rozměrnější úhlopříčky: u vlajkové lodi UXN to bude až 110″ – 279 cm, u prémiových U8N a U7N i 100 palců (254 cm), vše v LCD ULED a rozlišení Ultra HD 4K. Ve středních třídách jsou tu LCD QLED, zejména řada E7NQ PRO (ideální pro hry), opět i ve 100 palcové verzi (254 cm).
  • Panely s přirozenou obnovovací frekvencí 144 Hz, i 144 Hz přes VRR u UX, U8, U7 a E7NQ PRO. Dále tu najdete nejvyšší FreeSync Premium PRO (FreeSync Premium u E7NQ) a vylepšený režim Game Mode PRO
  • Různá zvuková řešení a technologie: např. u UXN je nyní nový CineStage X Surround v systému 4.1.2, za pozornost stojí i technologie Hi-Concerto u níž soundbar a TV pracují simultánně
  • Bezdrátové připojení přes Wifi 6E u více modelů, konkrétně UXN, U8N a A85N.
  • Nově připraveno na kalibraci Calman Ready.

Klíčové nové televizní řady pro 2024

Naprostou špičku mezi Mini-LED ULED televizory Hisense představuje řada UXN, která  si vysloužila ve své 110palcové verzi na lednovém veletrhu CES v Las Vegas ocenění „CES Honoree“. Na obrovské obrazovce s úhlopříčkou skoro 2.8 m využívá více než 40 000 samostatně ovládaných stmívacích zón pro vysoký kontrast a téměř dokonalou černou. Současně dosahuje bezprecedentní úrovně jasu až 10 000 nitů, což ještě víc zvyšuje kontrast a dynamický rozsah. Prodávat se bude jako 110UX a 85UX.

Hisense Mini-LED

Nabídku ULED televizorů doplňuje především modelová řada U8N, která svými parametry sebevědomě konkuruje OLED televizorům a špičková U7N, která přijde do prodeje i ve 100palcové verzi, aby přinesla strhující obrazový i zvukový zážitek na obří obrazovce a nabídla bezkonkurenční poměr kvality a dostupné ceny. Nejdostupnějším modelem v kategorii ULED TV bude řada Hisense U6N, která je pomyslnou vstupní branou do světa Mini-LED televizorů.

Vedle vrcholových či prémiových řad je tu řada A85N, která je pro rok 2024 jediná s obrazovkou OLED nevyžadující podsvícení, a modely A5N a A4N. Ty jsou taktéž ve stylu Smart TV, avšak zaměřené na cenu a vysokou konkurenceschopnost. Mezi QLED televizory si Hisense hodně slibuje od řady E7N PRO určené i pro vášnivé hráče dynamických her, kterým nabídne skutečně velkou – až 100palcovou obrazovku.

V roce fotbalového Mistrovství Evropy UEFA EURO 2024, které Hisense sponzoruje už potřetí za sebou, špičkové televizory Hisense rozhodně potěší. Fotbalová klání bude možné sledovat i na obřích obrazovkách a s technologiemi, které zaručí intenzivní fanouškovský zážitek.

Mini-LED ULED TV

ULED UXN

Prémiový ULED televizor Hisense UXN nabízí to nejlepší, co si v kategorii Mini-LED TV dovedete představit. Antireflexní obrazovka s kvantovými tečkami má ve 110palcové verzi více než 40 000 nezávisle regulovatelných zón podsvícení s diodami  Mini-LED X velkými jako špendlíková hlavička. Výsledkem jsou dokonalé kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily, sytou černou a absenci „haló“ efektu. TV má naprosto špičkový jas 10 000 nitů pro živý obraz s přirozenými barvami i dokonale podanou bílou a černou.

ULED televizor Hisense UXN specifikace cena

Mozkem je nová vlastní čipová sada Hi-View Engine X s umělou inteligencí, která detekuje každý snímek a každou scénu, a také rychlý a intuitivní operační systém VIDAA 7.6. TV využívá zvukovou technologii CineStage X Surround s vestavěným audiosystémem typu 4.1.2,  která je  kompatibilní s Dolby Atmos – nabídne prostorovou akustiku kina nebo koncertního sálu či stadionu, ale v pohodlí domova. Skvělý je i profesionální herní režim 144Hz Game Mode PRO s VRR a AMD Freesync Premium Pro, který zaručuje interaktivní herní zážitek bez zpoždění a trhání obrazu.

Nechybí podpora Dolby Vision IQ, již zmíněné Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive a dalších standardů HDR, hlasové ovládání i v češtině, podpora širokopásmového standardu WiFi 6e nebo certifikace IMAX Enhanced a TÜV Rheinland pro nízkou hladinu škodlivého modrého světla a práci s daty.

Vrcholem nabídky bude 110palcová verze 110UXN s očekávanou doporučenou cenou od 159 990 Kč (6490 EUR). Doplní ji dvě menší – 85UXN (85″) s cenou asi 99 990 Kč (3990 EUR) a 65UXN (65″) přibližně za 59 990 Kč (2490 EUR) .

ULED U8N

Vítejte v nové éře zábavy s ohromujícími možnostmi. Hisense U8N má rovněž antireflexní obrazovku s nativní obnovovací frekvencí 144 Hz a technologii Mini-LED PRO pro dokonalý kontrast i  skutečně hlubokou černou. Nabízí vynikající jas až 3000 nitů a úchvatnou čistotu obrazu, zatímco hollywoodská vylepšení jako IMAX Enhanced, filmařský režim Filmmaker Mode a Dolby Vision ještě prohlubují dokonalý filmový zážitek v pohodlí domova.

TV televize Hisense U8N specifikace cena

Mozkem televizoru je nová vlastní čipová sada Hi-View Engine PRO s umělou inteligencí, který spolu s technologií Total HDR Solution optimalizuje obraz. K dispozici jsou všechny systémy HDR stejně. Televizor má vestavěný audiosystém typu 2.1.2; nová zvuková technologie Hi-Concerto navíc propojuje televizor a přidaný soundbar pro prostorový zvuk, který vás doslova obklopí a pohltí. Hráči mohou využít 144Hz Game Mode PRO s technologií HSR a AMD Freesync Premium PRO, které zaručují plynulý obraz bez zpoždění a trhání. K dokonalému pohodlí přispívá i hlasové ovládání v češtině a dálkové ovládání se solárními články.

V nabídce bude od 140 cm (55″), přes 165 cm (65″) až po 191 cm (75″) – u největší 75U8N se bude doporučená cena pohybovat od 49 990 Kč (1990 EUR).

ULED U7N

V mnoha obývácích si najde své místo i další z novinek v pokročilé střední třídě, inovovaná Mini-LED TV z řady U7N s obrazovkou s kvantovými tečkami, stovkami zón lokálního podsvícení a nativní obnovovací frekvencí 144 Hz plus 144 Hz i z vnějšího zdroje (VRR). Mozkem je opět špičková čipová sada Hi-View Engine PRO s umělou inteligencí, využívající strojové učení a další inovativní technologie k předefinování zážitku ze sledování. Díky režimu 144Hz Game Mode PRO se skvěle hodí i pro hraní nejnovějších rychlých a dynamických her v rozlišení 4K. Nechybí ani ALLM (automatický režim nízké latence) a technologie AMD Freesync Premium Pro.

TV televize Hisense U7N specifikace cena

Herní zážitek je proto skutečně plynulý, bez chvění nebo trhání obrazu a s minimálním zpožděním vstupu. Prostorové zvukové podání, v němž nechybí ani basy, zajišťuje vestavěný audio systém typu 2.1  se subwooferem. Skvělá je i podpora kino technologií Dolby Vision IQ a Dolby Atmos, nechybí podpora všech HDR formátů, nebo filmařský režim Filmmaker Mode či certifikace IMAX Enhanced. Chod televizoru zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.6 s pokročilým hlasovým ovládáním v češtině.

Jde o model s největším očekáváním a proto bude v nabídce skutečně hodně úhlopříček: jdou od 140 cm (55″), přes 165 cm (65″) a 191 cm (75″) až po 216 cm (85″), resp. impozantních 254 cm (100″) – doporučená cena bude začínat na 24 990 Kč (1049 EUR).

QLED TV

QLED E7N PRO

Cítíte únavu ze špatného, malého obrazu a zpoždění při hraní her? To vše už může být minulostí. Představujeme Hisense E7N PRO – dokonalý herní QLED televizor s obrazovkou se 144Hz nativní obnovovací frekvencí, kvantovými tečkami Quantum Dot Color a plošným podsvícením FALD s lokálním stmíváním. Obraz zpracovává procesor Hi-View Engine s umělou inteligencí a upscalingem na 4K rozlišení.

TV televize Hisense E7N PRO specifikace cena

Díky hernímu režimu 144 Hz Game Mode PRO (VRR), rozhraní HDMI 2.1 a MEMC s nízkou latencí bude hraní i těch nejdynamičtějších her plynulé. K dispozici je technologie AMD FreeSync Premium i nová lišta Game Bar pro snazší ovládání a nastavování. Technologie Total HDR Solution Adaptive zaručuje dokonalé detaily díky všem možným standardům HDR, včetně Dolby Vision IQ.

Vestavěný audio systém typu 2.1 se subwooferem nabídne kvalitu zvuku, která vás vtáhne do děje. K tomu ještě přidejte režim Filmmaker Mode a certifikaci Low Blue Light od německé zkušebny TÜV Rheinland, která stvrzuje nízkou emisi modrého světla, jež unavuje oči a víte, že máte o pohodu při sledování vašeho oblíbeného obsahu nebo při hraní her postaráno.

Řada E7N PRO bude k dispozici v úhlopříčkách 140 cm (55″), 165 cm (65″), 191 cm (75″), 216 cm (85″) a 254 cm (100″). Doporučená cena největší 100E7N PRO by se měla pohybovat okolo 79 990 Kč (3199 EUR).

Zdroj a foto: Hisense

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.