Máte finanční potíže? Možná vám pomohou kurzy finanční gramotnosti

Red Monster Unicorn Publishing finanční gramotnost

Unicorn Publishing: Finanční gramotnost je prvním krokem k odpovědnému nakládání s penězi. Až budete mít větší přehled, nebudou vám mizet z peněženky a dokážete s nimi lépe hospodařit.

Podle průzkumu České bankovní asociace se každý měsíc potýká s finančními obtížemi 17 % Čechů. Po zaplacení základních životních nákladů jim nezbývají žádné peníze na spoření, investice ani na pokrytí nečekaných výdajů. Průzkum také odhalil, že počet exekucí loni vzrostl na 4,5 milionu, což představuje 10% nárůst oproti roku 2017. Přestože se finanční situace v Česku v posledních letech mírně zlepšila, řada expertů se domnívá, že pokud nedojde ke zvýšení finanční gramotnosti, situace se nezlepší.

Právě s ohledem na tuto žalostnou situaci části české populace připravila společnost Unicorn Publishing pod značkou Red Monster kurzy finanční gramotnosti. „Ve spolupráci s odborníky jsme vytvořili dva kurzy. První z nich je obsáhlejší a je určen těm, kteří se chtějí v oblasti financí lépe orientovat. Druhý kurz je určen úplným začátečníkům a je zdarma dostupný všem. Oba kurzy jsou navrženy tak, aby poskytly jak středoškolákům, tak dospělým, nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti, které jsou potřebné k zodpovědnému finančnímu chování,“ vysvětluje Jakub Haláček, ředitel Unicorn Publishing.

Jeden kurz zdarma, druhý za peníze

V současném dynamickém světě financí, kde každým rokem stoupá podíl bezhotovostních plateb a kde lze na internetu snadno objednat a koupit prakticky cokoliv, jsou elementární znalosti financí
a schopnost správně se rozhodovat a orientovat ve finančních produktech důležitější než kdy předtím.

Právě k posílení těchto dovedností slouží komplexní placený online kurz finanční gramotnosti, který vytvořil certifikovaný expert Michal Špaček s více než dvacetiletou praxi na finančních trzích. „Kurz obsahuje 43 lekcí a osm testů, přičemž každá lekce trvá 5 až 10 minut. Zaměřuje se na základní ekonomické principy, finanční matematiku, správu osobních financí, pojišťovnictví, investice a další relevantní témata,“ popisuje Viktor Skrobach, manažer produkce a výroby kurzů. Dodává také, že úspěšní absolventi získají na konci kurzu certifikát.

Alternativa pro začátečníky

Ti, kteří váhají s investicí do rozsáhlého kurzu „Finanční gramotnost“, mají možnost zdarma vyzkoušet základní vzdělávací kurz nazvaný „Peníze od základů“. Tento kurz připravil Unicorn Publishing ve spolupráci se společností KRUK a na podporu Dne bez dluhů.

„Kurz je určen všem začátečníkům a je bezplatný. Obsahuje devět lekcí, které se věnují základům finanční gramotnosti, poskytují informace o půjčkách a dluzích, včetně možností jejich soudního řešení. Cílem kurzu je naučit účastníky, jak správně sestavit domácí rozpočet a upozornit na nejčastější rizika, která mohou rodinné finance výrazně ovlivnit,“ zmiňuje Skrobach.

Red Monster Unicorn Publishing finanční gramotnost

Jak ukázal index finanční gramotnosti České bankovní asociace, lidé s vyšším vzděláním dosahují lepších výsledků ve finanční gramotnosti, což potvrzuje význam vzdělávání v této oblasti. Také z toho důvodu jsou více ohroženi zejména mladí lidé, kteří kvůli nedostatečným finančním vědomostem často čelí závažným problémům.

„Proto jsou naše kurzy speciálně zaměřeny na studenty základních a středních škol, kde je větší potřeba finančního vzdělávání. Naším cílem je motivovat tyto skupiny k získání nezbytných znalostí a dovedností, které nejen zlepší jejich finanční gramotnost, ale také jim otevřou dveře k dalšímu vzdělávání v této oblasti,“ konstatuje závěrem Jakub Haláček.

Další informace o kurzech najdete na webové stránce Red Monster a Unicorn Publishing, kde objevíte i odkazy na relevantní studijní materiály a další zdroje, které můžete využít pro další osobní nebo profesní rozvoj v oblasti financí.

Zdroj a foto: Unicorn Publishing

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.