TELINK bude integrovat DJI DOCK (dron v boxu) do bezpečnostních systémů

DJI Dock Telink integrace

DJI TELINK se připravuje na exkluzivní instalace a prodej DJI DOCK (dron v boxu). Jako jedna ze sedmi firem z celého světa totiž ještě před zahájením běžného prodeje získala možnost začít s integrací tohoto zařízení do bezpečnostních systémů.

Odolná dokovací stanice

Dokovací stanice DJI Dock je určena pro dron DJI Matrice 30 (T), který zde přistává, dobíjí se, startuje a provádí naprogramované mise. DJI Dock se uplatní při profesionálním nasazení, typická úloha je komplexní ochrana perimetru, lze ho ale využít také v zemědělství nebo ve stavebnictví.

Dokovací stanice si svůj dron doslova hýčká, vytváří pro něj špičkové podmínky, pracuje při teplotách -30°C až 50°C a má aktivní systém pro řízení teploty včetně integrované meteorologické stanice. Zařízení je napájeno ze sítě, ale obsahuje i záložní baterii, která vydrží až 5 hodin provozu.

Nasazení v bezpečnostních systémech se předpokládá bez připojení k internetu, ale běžní uživatelé mohou využít možnosti vzdálené správy přes cloud. Zařízení váží méně než 100 kilogramů a zabere plochu menší než 1 metr čtvereční. 

„Řídící jednotka a klíčové informace pro vývojáře nám vytváří podmínky v předstihu připravit software, který umožní dostat ovládání a obrazové výstupy z dronu na pulty bezpečnostních systémů v chráněných objektech. Předpokládáme, že právě to bude nejčastější využití tohoto zařízení,” říká šéf TELINK Jaroslav Řešátko.

Provoz “autonomního” dronu v boxu

Základem je předem naprogramovaná a schválená trasa, respektive scénář. Dron letí po trase a kamera se dívá přesně tím směrem, kterým  bylo předem určeno. Pochopitelně se musí brát ohled na veškeré předpisy spojené s provozem dronu.

Scénář není obvykle pouze jeden. Počítá se se standardními scénáři, ale i s krizovými. Dron může plnit úkoly dle časového harmonogramu, nebo na základě jakéhokoliv impulsu, například od bezpečnostního plotu. Jeho ovládání může také převzít vzdálená obsluha.

Smysluplné použití bezpilotních prostředků pro ochranu objektu je samostatnou kapitolou a na jeho správném nasazení se podílí další odborníci. Pro ně je základním podkladem 3D model daného místa i okolí a dále informace související s bezpečností objektu.

Mezi další využití DJI DOCK patří stavební průmysl. Pomocí dronu je možno stavbu  nejenom střežit, ale je možné také vytvářet “stavební deník”. Znamená to pravidelně aktualizovaný 3D model s možností měřit předem zadané parametry stavby. Měřit můžete nejen vzdáleností a plochy, ale také kubatury. Stavba je pak pod dokonalým dohledem.

Zdroj a foto: DJI Telink

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.