Tiskárna Fujifilm instax SQUARE Link umožní rychlý tisk fotek ze smartphonu

tiskárna Fujifilm Instax Square Link cena

FUJIFILM představuje novou tiskárnu instax SQUARE Link, určenou pro rychlý tisk fotografií ze smartphonu. SQUARE Link je nejnovější člen řady tiskáren instax Link a dokáže tisknout fotky ve čtvercovém formátu instax SQUARE, který má 1,5krát větší plochu než klasické filmy instax mini. 

SQUARE Link nabízí řadu nových, jedinečných funkcí, které mají podpořit kreativitu tvůrců, včetně AR Print (rozšířené reality) a INSTAX Connect. Tyto funkce umožňují fanouškům instantních fotek a tisku z mobilu sdílet své snímky zcela novými způsoby.

tiskárna Fujifilm Instax Square Link cena

Stejně jako všechny předchozí tiskárny instax Link zvládne i SQUARE Link ozdobit fotky nespočtem šablon rámečků, digitálních samolepek nebo tiskových režimů přímo v intuitivní mobilní aplikaci, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémy Android (ke stažení v obchodě Google Play) i iOS (v App Store). To vše usnadňuje sdílení fotek, práci s tiskárnou, a zvyšuje kreativitu jejích uživatelů.

Hlavní funkce tiskárny SQUARE Link:

AR (Augmented Reality) Print:

SQUARE Link nabízí možnost přidávat do fotek funkce rozšířené reality, včetně speciálních efektů, textu, obrázků, barevných pozadí, kreseb a animací. QR kód vytištěný na fotografii odemkne obsah v rozšířené realitě, který si pak uživatelé mohou zobrazit pouhým naskenováním kódu pomocí telefonu. 

INSTAX Connect:

Funkce INSTAX Connect dostupná v aplikaci SQUARE Link umožňuje digitálně sdílet snímky instax. Stačí vybrat snímek ze smartphonu, přidat textový obsah a/nebo efekty a odeslat ho na libovolné připojené zařízení (např. smartphone, tablet atd.).

tiskárna Fujifilm Instax Square Link cena

Uživatelé mohou ke svým snímkům přidávat text a dostávat textové odpovědi přímo na snímek. Příjemci, kteří jsou rovněž uživateli aplikace SQUARE Link, mohou dokonce vytisknout kopii obrázku s textem nebo bez něj.

Možnost přizpůsobení snímků instax

Stejně jako všechny předchozí tiskárny řady instax Link obsahuje také SQUARE Link řadu šablon rámečků, digitálních samolepek a možností tiskových režimů, které umožňují tvůrcům snímky kreativně vylepšit. Uživatelé si mohou zvolit ze dvou tiskových režimů – INSTAX-Rich Mode pro syté barvy a INSTAX-Natural Mode pro klasický vzhled.

tiskárna Fujifilm Instax Square Link cena

Snímky ze smartphonu lze také vylepšit pomocí uměleckých filtrů nebo úpravou jasu, kontrastu a sytosti snímku. Uživatelé aplikace SQUARE Link mohou spojit až devět snímků do jedné tiskové koláže.  

Lehká a rychlá

Kompaktní a lehká tiskárna SQUARE Link přenese fotku z telefonu uživatele prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth a zahájí tisk přibližně za 12 sekund. Podporuje nepřetržitý tisk a je schopna vytisknout až 100 snímků na jedno nabití.

tiskárna Fujifilm Instax Square Link cena

Technické parametry

Metoda tiskuTříbarevná expozice s OLED
Podporovaný filmFUJIFILM INSTAX SQUARE Instant Film (v prodeji samostatně)
Rozměr snímku62 mm × 62 mm
Rozlišení snímku800 × 600 bodů
Tiskové rozlišení12,5 bodu na mm, (318 dpi, rozteč bodů 80 μm)
Úrovně tisku256 úrovní na barvu (RGB)
RozhraníBluetooth Ver. 4.2 (BLE)
Podporované formáty snímkůJPEG, PNG, HEIF, DNG
Doba tiskuOd nahrání fotografie po fotovýstup: cca 12 sekund
Přibližná kapacita tiskuZhruba 100 fotografií (při plném nabití baterie). Počet závisí na podmínkách používání.
ZdrojNabíjecí Li-ion baterie (nevyjímatelná)
Doba nabíjeníZhruba 80 až 120 minut (závisí na teplotě a aktuální úrovni nabití)
Spotřebacca 3 W
Provozní podmínkyteplota: +5 ºC až +40 ºC, vlhkost: 20% až 80% (bez kondenzace)
Rozměry105 mm × 37,5 mm × 127,5 mm (bez vyčnívajících částí)
Hmotnostcca 236 g (bez filmu)
Příslušenství v baleníUSB kabel (Type-C, délka 30 cm)

Dostupnost a cena

Tiskárna Fujifilm instax SQUARE Link se v Česku začne prodávat 16. listopadu 2022 za 3 699 Kč s DPH a bude dostupná ve dvou barevných provedeních – Ash White (bílá) a Midnight Green (zelená). K dostání bude u specialistů s fotopotřebami a u obchodníků s elektronikou. 

Pro zhotovení fotografií tiskárna využívá fotopapíry Fujifilm INSTAX square FILM, které jsou v současné době v prodeji za 879 Kč. Tento lesklý fotopapír je určen pro fotoaparáty typu Instax Square. Rozměry celého snímku 86 x 72 mm. Velikost fotografie 62 x 62 mm. V balení 40 snímků (4×10). Jeden snímek tedy vyjde na cca 22 Kč.

Zdroj a foto: FujifilmInstax

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.