TP-Link Deco XE75: Wi-Fi 6E mesh systém nové generace

TP-Link Wi-Fi Mesh systém AXE5400 Deco XE75

Společnost TP-Link představuje na trhu nový Wi-Fi Mesh systém AXE5400 Deco XE75 pro pokrytí celé domácnosti, jenž patří k těm nejvýkonnějším z mesh systémů značky TP-Link, a to mimo jiné i díky podpoře standardu Wi-Fi 6E.

Pokročilý systém vybaví vaši domácnost třípásmovou sítí, která navýší celkovou rychlost připojení na hodně slušných 5 400 Mbit/s. Zcela nové 6GHz pásmo navíc otevírá prostor těm nejvyšším možným rychlostem, vůbec nejnižší odezvě a bezprecedentní kapacitě. Wi-Fi 6E více než zdvojnásobuje dostupné spektrum, což znamená méně konkurence mezi koncovými zařízeními a bezproblémové přenosy.

Rychlost ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz činí 574 Mbit/s, v 5GHz pásmu pak 2 402 Mbit/s a v pásmu 6 GHz pak dalších 2 402 Mbit/s. Rychlost je vhodná pro aplikace s velkou datovou spotřebou, například streamování videa v 8K rozlišení nebo hraní her v cloudu.

Reklama/Advertisement

Vybrat si můžete z balení jednoho, dvou nebo tří přístupových bodů, přičemž poslední varianta je vhodná pro prostory až do cca 670 metrů čtverečních. A kdyby vám to přece jen náhodou nestačilo, můžete bez problémů dokoupit další přístupové body.

Mesh systém TP-Link Deco XE75 disponuje umělou inteligencí, která zajišťuje inteligentní analýzu síťového prostředí pro ideální pokrytí Wi-Fi. To tak bude přímo přizpůsobeno konkrétním potřebám vaší domácnosti. Pokrytí se díky tomu dostane do každého kouta, respektive přesně tam, kde ho potřebujete.

Připojte až 200 zařízení

K síti můžete prostřednictvím Mesh systému Deco XE75 připojit až 200 koncových zařízení bez kompromisů v rychlosti, a to hlavně díky využití technologií jako OFDMA, MU-MIMO, 1024-QAM nebo BSS Color. Tímto způsobem je zajištěna vyšší kapacita a efektivita na místech s vysokou hustotou uživatelů. Každý z nich může plnohodnotně streamovat a hrát on-line hry, aniž by zažíval výpadky. Už samotný standard Wi-Fi 6E přináší čistší a silnější signál.

TP-Link Wi-Fi Mesh systém AXE5400 Deco XE75

Silné zabezpečení

Již standardem je u těchto modelů od TP-Linku silná úroveň zabezpečení prostřednictvím technologie TP-Link HomeShield, která přináší vyspělé funkce pro ochranu sítě a zařízení IoT. K těm patří ochrana sítě, robustní rodičovská kontrola, technologie QoS (Quality of Service) i ucelené přehledy.

V neposlední řadě si pak všechny potřebné funkce a vlastnosti sítě nastavíte v přehledné a intuitivní mobilní aplikaci Deco v češtině a slovenštině, která vás nastavením provede krok za krokem.

A za zmínku jistě stojí i jednoduchý a minimalistický bílý design oválné jednotky Deco XE75, která tak dokonale zapadne do prakticky jakéhokoliv designového stylu, do něhož může být laděna vaše domácnost.

Klíčové vlastnosti Deco XE75:

  • Wi-Fi 6E pro celou domácnost – Pokryjte až 670 m2 plynulou Wi-Fi nové generace a učiní mrtvé zóny a zamrzání věcí minulosti
  • Zcela nové 6GHz pásmo – Zažijte nejnovější frekvenci Wi-Fi, eliminující rušení ze strany všech starších zařízení. Pásmo 6 GHz také poskytuje výkonné vyhrazené páteřní připojení pro další zefektivnění výkonu jiných než 6E Wi-Fi zařízení
  • Skutečná třípásmová rychlost – Všechny tři Wi-Fi pásma spolupracují na uvolnění celkových rychlostí vaší sítě až do 5 400 Mbit/s pro 200 zařízení
  • Mesh řízený AI – Sjednocuje váš domov pod jedním jménem a heslem a zároveň přináší ta nejlepší připojení při vašem pohybu mezi jednotlivými místnostmi
  • TP-Link HomeShield – Udržuje vaši domácí síť v bezpečí díky špičkovým funkcím pro ochranu sítě a IoT 
  • Jednodušší nastavení než kdy jindy – Aplikace Deco v češtině i slovenštině vás provede nastavením krok za krokem
  • Univerzální kompatibilita – Zpětně kompatibilní se všemi generacemi Wi-Fi a spolupracuje s kterýmkoliv poskytovatelem internetového připojení (ISP) a modemem

Cena produktu se u různých prodejců ČR v současné době pohybuje mezi 18 800 a 20 800 Kč (3 pack).

Zdroj a foto: TP-Link

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement