TP-Link Tapo L535E: Chytrá žárovka s miliony barev a ovládáním hlasem

chytrá žárovka TP-Link Tapo L535E Wi-Fi ovládání hlasem aplikací specifikace cena

Nová chytrá Wi-Fi žárovka Tapo L535E od společnosti TP-Link podporuje standard Matter a zároveň umí poskytnout maximální individualizaci osvětlení. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který dokáže navodit jedinečnou atmosféru domova.

Jednotná chytrá domácnost

Standard konektivity Matter sjednocuje komunikaci mezi zařízeními chytré domácnosti bez ohledu na platformu či výrobce. Produkty v ekosystému internetu věcí se tak stávají přístupnější pro ještě více domácností. V aplikaci Matter je tak možné ovládat, spravovat či nastavovat produkty bez ohledu na výrobce, stačí pouze kompatibilita s tímto standardem. TP-Link se k protokolu připojil jako jeden z prvních výrobců, a to s produktovou řadou Tapo.

Jasné osvětlení podle vlastních scénářů

Žárovka Tapo L535E poskytuje 1055 lumenů (ekvivalent 75 W) vysoce kvalitního a jasného osvětlení se širokou škálou barev. Tím za sebou nechává konkurenci. Většina standardních inteligentních žárovek končí u 800 lumenů. Uživatelé tak mohou přizpůsobovat jas, teplotu i barvu dle své aktuální potřeby. Plán a časovač dokáže vytvářet pravidelné scénáře spojené se zapínáním a vypínáním společně s vybranými světelnými efekty, podobně pak režim východu a západu slunce umožňuje automatickou aktivaci světel v daný čas.

Ovládání hlasem

Žárovku lze ovládat hlasem pomocí kompatibilních asistentů Google Home, Apple Home nebo Alexa. S funkcí dálkového ovládání mohou uživatelé své chytré žárovky ovládat odkudkoliv a tím navozovat pocit, že je někdo doma, což může odradit nevítané hosty. Funkce Away pak dokáže ve vaší nepřítomnosti zcela samostatně stmívat, zapínat, vypínat a měnit barvy.

chytrá žárovka TP-Link Tapo L535E Wi-Fi ovládání hlasem aplikací specifikace cena

Užitečná funkce skupinového ovládání dokáže současně řídit osvětlení u vybraných žárovek. Široká škála těchto inteligentních automatizací maximalizuje uživatelské pohodlí v inteligentním domově a posouvá kontrolu nad domácím prostředím k ještě větší individualitě.

Propojení s chytrými senzory

Novou chytrou žárovku lze propojit s chytrými senzory Tapo, které dokáží na základě detekce pohybu ve vhodný čas řídit zcela automaticky osvětlení. Konzervativnější uživatelé uvítají možnost dokoupení samostatného chytrého tlačítka k ovládání osvětlení, díky němuž není nutné otevírat aplikaci nebo volat hlasového asistenta.

Žárovka, která šetří energii

V porovnání s běžnou 75 W žárovkou snižuje Tapo L535E spotřebu energie až o 89 %, aniž by došlo ke snížení jasu. V takové kondici vydrží až 25 000 hodin. Spotřebu energie pak uživatelé mohou monitorovat v aplikaci Tapo, čímž získají přehled o nákladech na osvětlení u připojených zařízení.

chytrá žárovka TP-Link Tapo L535E Wi-Fi ovládání hlasem aplikací specifikace cena

Klíčové vlastnosti žárovky TP-Link Tapo L535E:

 • Extra jasné osvětlení s 1055 lumeny (ekvivalent 75 W)
 • 16 milionů barev
 • Teplé až studené světlo 2500–6500 K
 • Stmívatelnost 1–100 %
 • Závit E27
 • Certifikace Matter
 • Hlasové ovládání pomocí Alexa, Google Home a Apple Home
 • Dálkové a skupinové ovládání
 • Režim Away
 • Monitoring spotřeby energie
 • Připojení přímo přes Wi-Fi (není vyžadován hub)

Dostupnost a cena

Doporučená koncová cena žárovky TP-Link TAPO L535E je je 599,- Kč.

Zdroj a foto: TP-Link

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.