Reklama/Advertisement

Třetí generace Ultrabooku ThinkPad X1 Carbon

Společnost Lenovo letos novým modelem ThinkPad X1 Carbon oslavila sto milióntý ThinkPad, který se na trhu objevil po více než 20 letech inovací. Nejnovější generace nejlehčího 14palcového Ultrabooku na světě přináší spolehlivost a odolnost notebooků ThinkPad s ještě delší výdrží baterie.

Nová generace Ultrabooku ThinkPad X1 Carbon se superjasným Full HD 14palcovým displejem nabídne lepší prostředí pro práci i sledování videí. Displej je navíc možné pořídit také v rozlišení WQHD+ (2560 x 1440) s dotykovým AntiGlare panelem. Notebook je vybaven nejnovějšími Intel Broadwell-U procesory 5. generace, které zajistí až 30% zlepšení výkonu integrované grafiky a 10% navýšení výkonu samotného procesoru. Připojená operační paměť o velikosti až 8 GB DDR3L tento výkon jenom podpoří.

Nejnovější X1 Carbon je také vůbec nejmobilnější Ultrabook společnosti Lenovo. Odolné a robustní šasi z karbonových vláken poskytuje notebooku spolehlivou ochranu před vnějšími vlivy, aniž by se to jakkoliv promítlo do váhy zařízení. ThinkPad X1 Carbon si i nadále zachovává extrémně úzký profil pouhých 17 milimetrů a hmotnost 1,28 kg.

Mobilita notebooku X1 Carbon se spojila s ještě delší výdrží baterie. Notebook nově zvládne až téměř 11 hodin práce bez nutnosti nabíjení. Díky technologii RapidCharge se opětovné nabití baterie až na 80 % kapacity dá stihnout za méně než hodinu. Tyto vlastnosti představují jen další výhodou při častých služebních cestách.

Notebook je možné ovládat také pomocí gest a volitelně vylepšeným softwarem rozpoznávání hlasu. Rychlejší zápis nebo přenos dat umožní také nové PCIe SSD úložiště o kapacitě až 512 GB, které nabídne až o 80 % vyšší výkon, než má standardní úložiště SSD. Samozřejmostí je technologie Lenovo OneLink pro připojení dokovací stanice jediným konektorem a pohodlnou práci doma nebo v kanceláři.

Nový ThinkPad X1 Carbon je na našem trhu k dispozici za cenu od 42 217 Kč s DPH.

Zdroj a foto: Lenovo

You must be logged in to post a comment Login