USB disk Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50) s 256bitovým hardwarovým šifrováním

šifrovaný USB disk Kingston IronKey Vault Privacy 50

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP oznámila uvedení svého nejnovějšího šifrovaného USB disku Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50) s certifikací FIPS 197 a 256bitovým hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS pro zabezpečení dat.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 podporuje několik hesel – heslo správce, heslo uživatele a heslo pro jednorázové obnovení přístupu k datům. Hesla lze zadávat v režimu komplexního hesla nebo v režimu heslové fráze. Použití více hesel zvyšuje šanci na obnovení přístupu k datům na disku v případě zapomenutí jednoho z hesel.

Zatímco obvyklý režim komplexních hesel umožňuje zadávat hesla o délce 6 až 16 znaků pomocí 3 ze 4 sad znaků, nový režim heslových frází dává uživatelům možnost používat jako heslo číselný PIN kód, větu, seznam slov nebo dokonce verše o délce 10 až 64 znaků, tedy jakýkoli specifický text, který je zároveň snadno zapamatovatelný. Pro usnadnění zadávání hesla lze aktivovat symbol „oko“ – tím se zadávané heslo zviditelní a sníží se tak počet neúspěšných pokusů o přihlášení.

Správce může nastavit také heslo uživatele a heslo pro jednorázové obnovení přístupu (One-Time Recovery) nebo resetovat heslo uživatele pro obnovení přístupu k datům. VP50 má navíc ochranu proti útokům hrubou silou (Brute Force), která po 10 po sobě následujících nesprávných zadáních zablokuje heslo uživatele nebo heslo pro jednorázovou obnovu přístupu a po 10 po sobě následujících nesprávných zadáních hesla správce šifrovaně vymaže disk. Ztratíte tím sice data, ale nemusíte se obávat, že se k nim dostane někdo jiný.

VP50 může být chráněn také před potenciálním malwarem na nedůvěryhodných systémech tak, že správce i uživatel nastaví režim umožňující pouze čtení dat (Read-Only), který zabrání zápisu na disk. Integrovaná virtuální klávesnice navíc skryje hesla před keyloggery nebo screenloggery. Organizace si mohou prostřednictvím služby Kingston Customisation Program objednat modifikaci disku a nechat ho opatřit uživatelským identifikátorem produktu (PID) pro integraci se standardním softwarem pro správu koncových bodů, aby splňoval firemní požadavky na IT a kybernetickou bezpečnost.

šifrovaný USB disk Kingston IronKey Vault Privacy 50

Malé a střední firmy mohou využít roli správce k lokální správě svých disků, například použít funkce správce konfigurace nebo resetování uživatelských hesel nebo hesel k jednorázovému obnovení přístupu, pro obnovení přístupu k datům na uzamčených discích nebo pro splnění požadavků příslušných zákonů a předpisů, pokud je vyžadována forenzní analýza. Předností VP50 oproti používání internetových a cloudových služeb k ochraně důležitých dat je také to, že jde o šifrované úložiště, které je plně pod fyzickou kontrolou uživatele.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 je k dostání v kapacitách 8 až 256 GB a nabízí také omezenou pětiletou záruku, bezplatnou technickou podporu a legendární spolehlivost značky Kingston.

IronKey Vault Privacy 50
OznačeníKapacita
IKVP50/8GB8GB IronKey VP50
IKVP50/16GB16GB IronKey VP50
IKVP50/32GB32GB IronKey VP50
IKVP50/64GB64GB IronKey VP50
IKVP50/128GB128GB IronKey VP50
IKVP50/256GB256GB IronKey VP50

šifrovaný USB disk Kingston IronKey Vault Privacy 50

Vlastnosti a funkce disku Kingston IronKey Vault Privacy 50:

 • Hardwarově šifrovaný USB disk pro zabezpečení dat: Ochrana důležitých dat pomocí 256bitového šifrování XTS-AES s certifikací FIPS 197. Vestavěné ochrany proti útokům typu BadUSB a Brute Force.
 • Možnost použití více hesel pro snadnější obnovu dat: Možnost nastavení hesla správce, hesla uživatele a hesla pro jednorázovou obnovu dat. Správce může resetovat heslo uživatele a vytvořit jednorázové heslo k obnovení přístupu k datům. Ochrana proti útokům hrubou silou zablokuje heslo uživatele nebo jednorázové heslo k obnovení přístupu, pokud je zadáno chybně 10krát po sobě, a provede kryptografické vymazání disku, pokud je heslo správce zadáno chybně 10krát po sobě.
 • Nový režim zadávání hesla jako heslové fráze: Můžete zvolit režim komplexního hesla nebo režim heslové fráze. Komplexní heslo musí splňovat stanovené podmínky; heslová fráze může být číselný PIN kód, věta s mezerami, seznam slov nebo dokonce verše v délce od 10 do 64 znaků.
 • Další bezpečnostní funkce: Počet neúspěšných pokusů o přihlášení a následnou frustraci uživatele lze omezit pomocí tlačítka „oko“ pro zobrazení zadávaného hesla. Virtuální klávesnice na ochranu zadávaného hesla před keyloggery a screenloggery.
 • Dvojí nastavení režimu Read-Only (ochrana proti zápisu): Zabraňuje útokům škodlivého softwaru pomocí vynuceného režimu Read-Only, který je nastaven správcem pro uživatele, nebo režimu Read-Only pro jednotlivé relace, který je nastaven správcem nebo uživatelem.
 • Využití role správce k lokální správě disků, ideální pro malé a střední firmy: Využijte roli správce pro lokální správu uživatelských hesel a hesel k jednorázovému obnovení přístupu, pro obnovení přístupu k datům na uzamčených discích a pro dodržování zákonů a předpisů, pokud je vyžadována forenzní analý
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity: 8, 16, 32, 64, 128 a 256 GB
 • Konektor: USB typ A
 • Rychlost: USB 3.2 Gen 1 8 až 128 GB: čtení 250 MB/s, zápis 180 MB/s,  256 GB: čtení 230 MB/s, zápis 150 MB/s
 • Rychlost: USB 2.0 8 až 256 GB: čtení 30 MB/s, zápis 20 MB/s 
 • Rozměry: 77,9 × 21,9 × 12,0 mm 
 • Vodotěsnost:  do 1,2 m; splňuje normu IEC 60529 IPX8 
 • Provozní teplota: 0 až 60 °C 
 • Skladovací teplota: -20 až 85 °C 
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1 
 • Záruka/podpora: Omezená 5 letá záruka, bezplatná technická podpora 
 • Kompatibilita: Windows 11, 10, 8.1, macOS (v. 10.14.x – 12.x.x)

Cena USB disku nebyla výrobcem dosud zveřejněna.

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.