VMware představilo vylepšení pracovního prostředí Anywhere Workspace

VMware Anywhere Workspace

VMware představuje nové vlastnosti platformy Anywhere Workspace, které IT týmům ulehčí práci spojenou se správou takto složitého prostředí a zvýší jejich produktivitu pomocí automatizace.

IT týmy se v dnešním hybridním pracovním prostředí potýkají s řadou nových výzev. Zaměstnanci používají více různých zařízení, přistupují k širší škále aplikací ve větším počtu cloudů a pracují z více míst než dříve.  VMware Anywhere Workspace umožňuje hybridní práci pomocí jednotné správy koncových bodů (UEM), VDI a DaaS, digitální zaměstnanecké zkušenosti (DEX) a zabezpečení pracovního prostředí.

Autonomní pracovní prostředí

Na konferenci VMware Explore 2022 v USA představila společnost VMware svou vizi „autonomních pracovních prostředí“ – další krok ve vývoji správy digitálního pracovního prostředí, který vnáší datovou vědu a automatizaci do správy koncových bodů, zabezpečení a zkušenosti koncových uživatelů.

Dnešní aktualizace řešení VMware Anywhere Workspace, které zahrnují správu digitální zaměstnanecké zkušenosti, orchestraci IT a řešení VMware Horizon Cloud, vylepšují schopnosti potřebné k naplnění této vize. Nejnovější vylepšení řešení VMware Anywhere Workspace dále začleňují inteligenci a automatizaci do každého kroku procesu, aby zjednodušily provoz IT a nabídly bezpečnější a flexibilnější digitální prostředí pro zaměstnance.

Řešení DEX rozšířeno o podporu zařízení Windows

Funkce a schopnosti souborně nazývané „digitální zaměstnanecká zkušenost“ (DEX) se staly prioritou pro podniky, které se snaží udržet zaměstnance v hybridním pracovním prostředí angažované. Studie společnosti Forrester Consulting z nedávné doby uvádí, že zajištění vynikající zaměstnanecké zkušenosti má čtyři klíčové složky – měření, analýzu, poskytování a nápravu.

VMware rozšiřuje záběr svého řešení DEX tak, aby podporovalo řízení digitální zkušenosti zaměstnanců (DEEM) pro zařízení se systémem Windows spravovaná třetími stranami. S touto aktualizací bude VMware nabízet nejkomplexnější řešení DEX na trhu, které pokrývá poskytování, měření, analýzu a nápravu a nyní podporuje více případů použití koncových bodů a operačních systémů. S řešením DEX od společnosti VMware mohou podniky snadno spravovat digitální pracovní prostředí pro různé koncové body, usnadnit přechod na moderní správu díky komunikaci se všemi zaměstnanci a ušetřit čas a peníze IT.  

Workspace ONE Freestyle Orchestrator

Workspace ONE Freestyle Orchestrator je moderní orchestrační rámec nevyžadující programování nebo pouze na nízké úrovni. IT týmům pomáhá automatizovat složité a ruční konfigurační úlohy. Nová vylepšení řešení Workspace ONE Freestyle Orchestrator umožní automatizaci nad rámec pracovních postupů specifických pro jednotlivé úlohy na konkrétních zařízení v prostředí Workspace ONE a nabízí kontextově řízené postupy zpracování požadavků zahrnující i IT systémy třetích stran.

Díky této rozšířené integraci do nástrojů pro podávání požadavků jiných výrobců, jako jsou ServiceNow, Coupa a další, může IT využívat výhody inteligentního a aktivního řízení vyřizování požadavků. Vedle správy koncových bodů podporuje Freestyle Orchestrator aktivní zpracování požadavků na IT a řeší různé složité podnikové procesy, což umožňuje dále zvýšit efektivitu a agilitu IT. 

VMware Horizon Cloud podporuje hybridní implementace

Řešení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) a desktopu ve formě služby (DaaS) se stala důležitými prostředky v souvislosti s rozmachem distančních a hybridních modelů výkonu práce. Umožňují správcům IT snadno a rychle zřizovat a nasazovat virtuální desktopová prostředí včetně doprovodných aplikací, což šetří čas a podporuje produktivitu.

Společnost VMware dnes oznámila, že zákazníci platformy Horizon 8, kteří užívají nové předplatné Horizon SaaS, budou moci využívat své lokální a cloudové implementace pro připojení k Horizon Cloudu nové generace, a vytvořit tak hybridní cloudové prostředí.

Zákazníci získají flexibilitu při nasazování virtuálních desktopů a aplikací v Microsoft Azure s možností provozovat Horizon 8 lokálně nebo v cloudu při nižších nákladech a lepších možnostech škálování, které platforma Horizon Cloud nové generace nabízí. Díky hybridnímu cloudovému přístupu může IT oddělení dále rozšířit možnosti uplatnění prostředí VDI a DaaS, včetně vysoké dostupnosti / obnovy po havárii a přechodu do cloudu při vyčerpání lokálních kapacit.

Na konferenci VMware Explore 2022 v USA vydala společnost VMware novou generaci Horizon Cloud na Microsoft Azure. Platforma nové generace využívá tenkou edge architekturu, která pomáhá snížit náklady na infrastrukturu o 70 % a zároveň zvyšuje škálovatelnost o 150 %.

A konečně, Horizon Cloud v Microsoft Azure získal prostřednictvím od autorizačního úřadu Joint Authorization Board (JAB) vysokou autorizaci ve federálním programu řízení rizik a autorizace (FedRAMP) a získal oprávnění k provozu (ATO) v civilních úřadech. Dále autorizační balíček Horizon Cloud společnosti VMware v současné době posuzuje vojenská agentura pro informační bezpečnost (DISA) a udělení prozatímního oprávnění k provozu (P-ATO) úrovně 5 pro americké ministerstvo obrany se očekává do konce kalendářního roku.    

Obrana před mobilními hrozbami Workspace ONE

Množství hrozeb na mobilních zařízeních se podle Indexu mobilní bezpečnosti společnosti Verizon v uplynulém roce zdvojnásobilo, přičemž mobilní zařízení v dnešním pracovním prostředí hrají ještě důležitěší roli. Ochrana proti hrozbám Workspace ONE Mobile Threat Defense je integrována do centra VMware Workspace ONE Intelligent Hub. Zákazníkům pomáhá tím, že zjednodušuje aktivaci ochrany před mobilními hrozbami a chrání uživatele bez ohledu na to, kde a jak pracují.

Nyní budou zákazníci také moci aktivovat ochranu proti phishingu a škodlivému obsahu, která bude brzy k dispozici v beta verzi. Podle studie Business 2022 Data Breach Investigations Report společnosti Verizon je phishing na mobilních zařízeních hrozbou číslo jedna. Ochrana před mobilními hrozbami včetně phishingu a ochranou prot škodlivému obsahu pomáhá chránit uživatele a zároveň poskytuje zaměstnancům nejlepší zkušenost.

Zdroj a foto: VMWare

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.