Výkonné notebooky Acer Swift X s displejem 14 a 16 palců

notebook Acer Swift X

Společnost Acer na veletrhu CES 2022 oznámila dvojici přírůstků v řadě tenkých, lehkých a výkonných notebooků Swift X s dedikovanými grafickými procesory a displeji s úhlopříčkami 14 palců a 16 palců.  

Ultrapřenosný 14″ notebook Swift X (SFX14-51G) má hmotnost 1,4 kg, je vybaven procesorem Intel Core až 12. generace s až 12 jádry a notebookovou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Vše je uloženo v tenkém hliníkovém šasi s výškou jen 17,9 mm. Ventilátor, klávesnice s přívodem vzduchu a dvě heatpipe odvádějí teplo generované tímto hardwarem a pomáhají zařízení udržet špičkový výkon.

16″ model (SFX16-52G) je vybaven procesory Intel Core 12. generace s až 12 jádry (4 jádra P a 8 jader E) a dedikovanou grafikou Intel Arc. O chlazení notebooku se starají dva ventilátory, dvě měděné heatpipe, klávesnice s přívodem vzduchu a větší boční výfukový port. Toto zařízení bylo navrženo ve spolupráci se společností Intel a bude splňovat požadavky platformy Intel Evo prostřednictvím hardwarových specifikací Intel a klíčových cílů v oblasti rychlosti odezvy, okamžitého probuzení, výdrže na baterii, rychlého nabíjení a inteligentní spolupráce.

Oba modely jsou vybaveny operačním systémem Windows 11, mají IPS displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením 2 240 × 1 400 px u 14″ modelu a až 2 560 × 1 600 px (WQXGA) u 16″ modelu. Navíc se chlubí úzkými rámečky, které umožňují dosáhnout poměru obrazovky k tělu až 92,22 %. V kombinaci se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a jasem až 400 nitů nabízí notebooky Swift X čistý obraz, vylepšovaný technologií Acer BluelightShield pro pohodlnější sledování obrazu a technologie Acer ExaColor a Acer Color Intelligence pro živější barvy.

Kromě až 16 GB paměti LPDDR5 a 2TB PCIe SSD úložiště pro rychlejší práci nové modely Swift X využívají mohou technologií Intel Wi-Fi 6E (802.11ax) pro rychlé a stabilní připojení, vhodné pro vysokorychlostní sdílení souborů a plynulé streamování v rozlišení 4K. Vstupy a výstupy notebooků zahrnují dva porty USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt 4 (až 40 Gb/s), dva porty USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.0 a čtečku otisků prstů pro snadné přihlášení pomocí Windows Hello. Pro komunikaci s okolím jsou notebooky vybaveny Full HD webkamerou s technologií Acer Temporal Noise Reduction (TNR) pro vysoce kvalitní obraz i za zhoršených světelných podmínek, Acer PurifiedVoice s technologií AI Noise Reduction pro čistší komunikační hovory a DTS zvuk.

Ceny notebooků ani přesná dostupnost na našem trhu zatím nebyly oznámeny.

Zdroj a foto: Acer