Acer Chromebook 314, 315 a Spin 513 – novinky na trhu

Acer Chromebook 315 CB315

Společnost Acer na veletrhu CES 2022 představila trojici nových Chromebooků, které nabídnou solidní výkon, přidané funkce a potěší celkem nízkou pořizovací cenou. 

Acer Chromebook Spin 513 
Díky štíhlému designu a odolnému hliníkovému tělu je nový Acer Chromebook Spin 513 je vybeven novým superrychlým procesorem MediaTek Kompanio 1380 s osmi jádry pro lepší práci na více úlohách současně a umožňuje uživatelům zůstat produktivní po celý den díky výjimečnému výkonu a až 10hodinové výdrži v provozu na baterii. Produktivitu zvyšuje 13,5″ displej VertiView s poměrem stran 3:2, a rozlišením 2 256 × 1 504 bodů a  7,7mm úzkými bočními rámečky.


Nový Acer Chromebook Spin 513 může přecházet mezi čtyřmi různými režimy používání (např. stan, tablet, běžné rozložení…). Wi-Fi 6 pak pomáchá na cestách udržovat spolehlivé připojení k sítím a hotspotům. Chromebook je navíc do míst se slabým osvětlením vybaven podsvícenou klávesnicí a portem USB-C pro připojení k periferiím, přenos dat a nabíjení mobilních zařízení.
DTS Audio a dvojice reproduktorů směřující vzhůru poskytuje vysoce kvalitní zvuk bez zkreslení. Balení doplňuje dvojice mikrofonů směřujících vzhůru, které uživatelům poskytují vše, co potřebují pro křišťálově čisté konferenční hovory.

Acer Chromebook 315 s 15,6″ antireflexním displej 
Acer Chromebook 315 (CB315-4H/T) je vybaven 15,6″ Full HD IPS antireflexním displejem s volitelným dotykovým ovládáním. Klávesnice notebooku je vybavena samostatným numerickým blokem. Potěší technologie pro čisté a spolehlivé videokonference, mezi které patří HDR webová kamera s širokým zorným polem, technologie pro potlačení odlesků a dvojice integrovaných mikrofonů. DTS Audio poskytuje bohatý zvuk s hlubšími basy. Nejnovější procesory Intel a technologie Wi-Fi 6 zajišťují spolehlivý výkon a konektivitu. Kromě 10hodinové výdrže na baterii uživatelé také ocení také dva porty USB-C Gen 2 a možnost snadného přenosu videa a fotografií díky čtečce karet MicroSD. Acer Chromebook 315 je vybaven touchpadem OceanGlass, který je vyroben výhradně z plastového odpadu z oceánů recyklovaného do textury připomínající sklo.

Cenově dostupný Acer Chromebook 314 s 14″ obrazovkou
Acer Chromebook 314 (CB314-3H/T) je určen pro studenty a rodiny s dětmi školního věku. Je vybaven nejnovějšími procesory Intel, uživatelé mohou počítat s 10hodinovou výdrž na baterii a potěší je Wi-Fi 6 (802.11ax), které podle výrobce poskytuje až 3× rychlejší připojení než Wi-Fi 5. Dotykový 14″ Full HD IPS displej notebooku Acer Chromebook 314 je opatřen antireflexní vrstvou a doplňují jej velmi úzké boční rámečky tenké jen 8,1 mm. Uživatelé se mohou pohybovat v systému Chrome OS prostřednictvím volitelného multidotykového displeje nebo pomocí touchpadu OceanGlass. Acer Chromebook 314 má webovou kameru s technologií TNR (Temporal Noise Reduction) nechybí dvojice vestavěných mikrofonů a reproduktorů. Pro připojení periferií jsou připraveny dva USB-C porty. 

Chrome OS a podpora aplikací
Nové chromebooky Acer využívají operační systém Chrome OS, který zajišťuje rychlý start, snadné používání, zabezpečení a delší výdrž baterie. Podporují webové aplikace a aplikace na Google Play, takže uživatelé budou mít přístup ke všem aplikacím, které potřebují pro produktivní práci, školu, kreativitu a další činnosti.

Cena a dostupnost
Acer Chromebook Spin 513 (CP513-2H) bude v oblasti EMEA k dispozici v dubnu 2022 za cenu od 649 €.
Acer Chromebook 315 (CB315-4H/T) bude v oblasti EMEA k dispozici ke konci prvního čtvrtletí 2022 za cenu od 399 €.
Acer Chromebook 314 (CB314-3H/T) bude v oblasti EMEA k dispozici v dubnu 2022 za cenu od 369 €.

Zdroj a foto: Acer