Western Digital uvádí nové ukládání dat v průběhu pracovního datového cyklu AI

WDC AI Western Digital zpracování dat AI disky struktura ukládání

Western Digital uvádí šestistupňovou strukturu systému pro práci s daty využitelnou při cyklu zpracování dat pro AI, která definuje optimální skladbu úložišť pro pracovní zátěže AI. Tato struktura pomůže zákazníkům plánovat a rozvíjet pokročilá úložná řešení pro maximalizaci investice do AI, zvyší efektivitu a sníží celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Modely AI pracují v nepřetržité smyčce načítání a generování dat. Zpracovávají mimo jiné text, obrázky, zvuk a video a současně vytvářejí nová unikátní data. Technologie AI se stávají stále pokročilejšími a systémy pro ukládání dat musí nutně poskytovat potřebnou kapacitu a výkon a podporovat výpočetní zátěž a rychlost potřebnou pro velké a sofistikované modely AI. Společnost Western Digital strategicky přizpůsobila svoji nabídku požadavkům na úložiště v jednotlivých kritických fázích cyklu při zpracování dat pro AI a představuje:

  • Výkonný disk SSD PCIe® Gen5 pro trénink a inference AI
  • Vysokokapacitní 64TB* SSD pro rychlá datová jezera AI
  • Pevný disk ePMR UltraSMR 32TB* HDD s nejvyšší kapacitou na světě pro nákladově efektivní úložiště

Podniková úložná řešení pro AI pro výpočetně a úložně náročné úlohy

SSD disk Ultrastar DC SN861

Nový SSD disk Ultrastar DC SN861 je prvním podnikovým řešením PCIe Gen 5.0 společnosti Western Digital s nejlepším výkonem náhodného čtení v odvětví a předpokládanou nejlepší energetickou účinností ve své třídě pro pracovní zátěže s umělou inteligencí. S kapacitou až 16 TB přináší až trojnásobný nárůst výkonu náhodného čtení oproti předchozí generaci s ultra nízkou latencí a neuvěřitelnou odezvou pro trénink rozsáhlého jazykového modelu (LLM), inferenci a nasazení služeb AI.

Nízký profil napájení navíc přináší vyšší počet IOPS/Watt, což snižuje celkové TCO. Technologie PCIe Gen5.0 reaguje na poptávku trhu s umělou inteligencí po vysokorychlostních akcelerovaných výpočtech v kombinaci s nízkou latencí pro obsluhu výpočetně náročných prostředí umělé inteligence.  Ultrastar DC SN861 je navržen pro kritické pracovní zátěže a poskytuje bohatou sadu funkcí, včetně podpory NVMe® 2.0 a OCP 2.0, 1 a 3 DWPD a pětileté omezené záruky.  Produkty Ultrastar DC SN861 E1.S se nyní dodávají v testovacích vzorcích. Následovat bude formát U.2. Sériové dodávky budou zahájeny ve třetím čtvrtletí roku 2024. Další podrobnosti o formátech E1.S a E3.S budou představeny později.

SSD disk Ultrastar DC SN655

SSD disk Ultrastar DC SN655 je určen pro aplikace náročné na ukládání dat. Nové varianty SSD U.3 budou dosahovat kapacity až 64 TB, což umožní vyšší výkon a kapacitu pro správu dat umělé inteligence a rychlejší a větší datová jezera. Nové varianty SSD disku DC SN655 se dodávají na trh v testovací verzi již nyní.

disk Ultrastar DC HC690 UltraSMR

Western Digital začal vybraným zákazníkům dodávat testovací vzorky podnikového pevného disku ePMR s nejvyšší kapacitou v odvětví, a to 32 TB. Nový vysokokapacitní pevný disk Ultrastar DC HC690 UltraSMR je určen pro masivní ukládání dat v hyperškálových cloudových a podnikových datových centrech a bude hrát důležitou roli v pracovních postupech umělé inteligence, kde je nejdůležitější ukládání velkých objemů dat a nízké TCO. Nový 32TB disk využívá osvědčené konstrukce a poskytuje bezkonkurenční kapacitu s bezproblémovou kvalifikací a integrací pro rychlé nasazení při zachování vynikající spolehlivosti a odolnosti. Další podrobnosti o disku budou k dispozici později v létě tohoto roku.

Další informace o cyklu AI Data Cycle a portfoliu úložišť s umělou inteligencí společnosti Western Digital naleznete na adrese: Data Storage for AI. Cena nových produktů nebyla uvedena.

Zdroj a foto: Western Digital

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.