Zdravější a úspornější vaření s Lauben pomocníky v kuchyni

Lauben Vanoce kuchyně zdravé a úsporné vaření

Chcete vařit zdravěji, rychleji a s úsporou energie? Vyzkoušejte pomocníky Lauben do kuchyně, například rýžovar Low Sugar Rice Cooker 1500AT, vakuový mixér VacuFit Blender, horkovzdušnou fritézu Hot Air Fryer 4000BC a úspornou rychlovarnou konvici Vacuum Thermo Kettle VTK01S.

Rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT

Víceúčelový prémiový rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT dokonale připraví všechny druhy rýže stisknutím jediného tlačítka. Netřeba se omezovat jen na rýži, obdobně si přístroj díky 6 chytrým funkcím poradí i s luštěninami.

Během několika minut uvaříte výtečné polévky či kaše. Samozřejmostí je také funkce opětovného ohřevu. Nádoba o objemu 1,5 litru se pyšní nepřilnavým povrchem a po použití ji jednoduše umyjete v myčce.

Rýžovar disponuje speciální inovativní technologií, která v průběhu vaření odděluje přebytečné cukry od škrobu, což příznivci zdravého životního stylu jistě ocení. S funkcí low sugar připravíte rýži s až o 40 % nižším obsahem sacharidů. Zůstanou v ní pouze ty nutričně bohaté a přebytečné se ve vnitřní poklici přemění na želatinu, kterou snadno odstraníte.

Rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT cena

Časovač zajišťuje, že si přípravu jídla můžete naplánovat dle svých potřeb. Pokud se váš partner zdrží, s funkcí keep warm zachováte jídlo teplé i několik hodin bez obavy z toho, že by se rýže rozvařila či ztratila chuť a strukturu.

Pro ovládání rýžovaru slouží intuitivní dotykový displej. Pomáhají-li s vařením děti, buďte klidní, o přístroj se nepopálí, a to díky technologii cool touch. 

Rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT cena

Protiskluzové nožičky zajišťují, aby rýžovar zůstal vždy na svém místě. A je zde ještě jeden bonus, s Lauben Low Sugar Rice Cooker získáte zároveň stylový doplněk! Jeho minimalistický design byl oceněn prestižními cenami Red Dot Design Award (2020) a Design Award (2020).

Rýžovat můžete koupit u prodejců s elektronikou a potřebami pro domácnost (například alza.cz nebo mall.cz) a na webu Lauben za doporučenou cenu  2 590 Kč.

Horkovzdušná fritéza Lauben Hot Air Fryer 4000BC

Digitální multifunkční horkovzdušná fritéza s 8 funkcemi šitými na míru konkrétním surovinám bez problémů zvládne nahradit hned několik domácích spotřebičů. Co je však hlavní, své oblíbené smažené pokrmy si dopřejete bez tuku, krásně křupavé a bez zápachu, který vzniká běžným smažením.

360° cirkulace horkého vzduchu ohřívá jídlo ze všech stran stejnoměrně bez nutnosti použití tuku a pachový filtr si poradí s nepříjemným aroma, které by jinak zaplavilo byt. V Lauben Hot Air Fryer 4000BC připravíte snadno jídlo pro celou rodinu, uvnitř se totiž ukrývá objem 4 l.

Horkovzdušná fritéza Lauben Hot Air Fryer 4000BC cena

Digitální displej fritézy umožňuje jednoduše nastavit teplotu a čas přípravy (režim Manuálního nastavení) nebo zvolit některý ze 6 přednastavených programů – Hranolky, Pečení – maso, Sladké pečení, Zelenina, Univerzální horkovzdušné pečení (DIY), Kuřecí maso. Vybrat si můžete i funkci Předehřátí.

Pro usnadnění kontroly jídla během přípravy slouží průhledné okénko, není tak nutné přerušovat cyklus. Lauben Hot Air Fryer 4000BC vyniká funkčností, designem a naprosto tichým provozem. Pokrmy připravíte nejen zdravěji (až o 80 % méně tuku), ale také o polovinu rychleji a s úsporou energie až 70 % oproti klasické přípravě. Každé jídlo si přitom zachová svou strukturu, vůni, chuť i křupavost.

Horkovzdušná fritéza Lauben Hot Air Fryer 4000BC cena

Díky technologii Cool Touch se nemusíte obávat ani popálení, neboť povrch fritézy se nezahřívá. Příjemným bonusem je možnost umývání komponentů v myčce. Multifunkční horkovzdušná fritéza se stane skvělým parťákem v kuchyni nejen vám, ale jistě potěší i jako dárek pro každého, kdo chce jíst zdravě a chutně.

Horkovzdušnou fritézu Lauben Hot Air Fryer 4000BC zakoupíte na webu Lauben za 2 490 Kč.

Vakuový mixér Lauben VacuFit Blender

Vakuový mixér Lauben VacuFit® Blender zpracovává suroviny bez přístupu vzduchu a nabízí oproti klasickým mixérům lepší výsledek ve všech směrech. Lauben VacuFit® Blender funguje na principu technologie VacuFit®. Pomocí vakuové pumpy odsaje z nádoby vzduch a až poté suroviny rozmixuje.

Vakuový mixér Lauben VacuFit Blender cena

Metoda mixování bez přístupu vzduchu s sebou nese spoustu benefitů. Při klasickém mixování dochází k oxidaci a potraviny se rychleji kazí. Oproti tomu vakuování pomáhá v potravinách zachovat všechny živiny a vitaminy. Takto rozmixovaným ingrediencím zůstane jejich původní barva a aroma, mají krémovější konzistenci a vydrží vám déle čerstvé. Zdravé smoothie si tak můžete připravit klidně večer a vychutnat si jej až ráno po cestě do práce.

K přenosu vám poslouží praktické keep cupy, které jsou součástí balení. Odnímatelné části jsou navíc vyrobeny z odolného a lehkého tritanu, chod zajišťuje tichý motor a všechny jeho komponenty lze mýt v myčce nádobí.

Vakuový mixér Lauben VacuFit Blender můžete zakoupit na webu výrobce Lauben za doporučenou cenu 1 199 Kč.

Rychlovarná termo konvice Lauben Vacuum Thermo Kettle VTK01S

Na rychlovarné konvice se zdánlivě nedá nic vylepšit. Prostě do ní nalijete vodu, spustíte ohřev a za kratší chvilku máte horkou vodu na přípravu kávy, kakaa, čaje. Lauben Vacuum Thermo Kettle VTK01S však ukazuje, že i rychlovarná konvice může pracovat lépe. 

Kromě rychlé přípravy kávy nebo čaje pomůže i s úsporou energie a díky dvojitým stěnám z nerezové oceli funguje jako termoska, takže zabraňuje zbytečným tepelným ztrátám. Díky vakuu mezi stěnami konvice udrží vodu horkou až několik hodin, není potřeba jí ohřívat znovu, což oceníte třeba při přípravě horkých nápojů pro větší množství osob. S Lauben Vacuum Thermo Kettle ohřejete 1,7 l vody naráz.

Rychlovarná termo konvice Lauben Vacuum Thermo Kettle VTK01S cena

Cool touch funkce zajišťuje, že se konvice při ohřívání vody nezahřívá zvenku, takže se nikdy nespálíte. Elektronické ovládání konvice se značkovým termostatem umožňuje ohřát vodu na jakoukoli vámi preferovanou teplotu v rozmezí 40-100 °C. Oproti klasickým rychlovarným konvicím tedy nemusíte čekat, až voda vychladne na požadovanou teplotu, třeba když zaléváte zelený čaj.

Funkce Keep Warm udrží vodu v konvici na vámi nastavené teplotě až po dobu 4 hodin. Další výhodou Lauben Vacuum Thermo Kettle je, že vám na kuchyňské lince nebude překážet. Pro kabel do sítě je vyhrazen prostor na dně otočné základny konvice.

Konvice je v prodeji na webu Lauben za doporučenou cenu 1 299 Kč

Zdroj a foto: Lauben

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.