Reklama/Advertisement

ALCATEL ONETOUCH IDOL X – Chytrý mobil, který má cenu

Telefon ALCATEL ONETOUCH IDOL X

Tenké tělo, pěkný displej, čtyřjádrový procesor. Pokud hledáte zajímavý smartphone s pětipalcovým displejem a dbáte při výběru i na design a styl, máte vlastně vybráno. IDOL X se totiž líbí i designérům.

Smartphone ALCATEL ONETOUCH IDOL X získal mezinárodní ocenění GOOD DESIGN Award, udělované chicagským muzeem architektury Athenaeum ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie. Ocenění GOOD DESIGN se uděluje v Chicagu každoročně už od roku 1950. Jedná se o nejstarší a jedno z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu na světě.

Telefon ALCATEL ONETOUCH IDOL X

O ocenění se ucházelo několik tisíc produktů ze 48 zemí světa. IDOL X obdržel ocenění zejména zásluhou spojení výkonných komponent při zachování mimořádně kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti. Navíc podle poroty není jeho ultratenký design obětován na úkor funkčnosti. Smartphone s pětipalcovým IPS Full-HD displejem téměř bez okrajů a pouze 6,9 mm tenkým tělem si ocenění vysloužil za pozoruhodné spojení funkcí s důrazem na detaily. Porotci poukázali také na to, že IDOL X nabízí dokonalý multimediální zážitek, a zároveň precizní zpracování a kvalitní materiály. Kromě toho zaujal telefon i pestrými barvami.

Sluší se připomenout, že IDOL X je v prodeji i v ČR, většinou za doporučenou koncovou cenu těsně pod hranicí 10 tisíc korun včetně DPH. Za tuhle částku získáte mobil, který podporuje provoz dvou SIM karet, je vybaven 5″ IPS displejem s Full HD rozlišením 1920×1080 bodů, pohání jej procesor Quad-Core s pracovní frekvencí 1.5GHz, a pro data využívají 2GB RAM a interní paměť 16GB. Telefon je vybaven fotoaparátem 13.1 MPx, běží na operačním systému Android 4.2 a do jeho výbavy patří podpora Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3G, FM, micro USB.

Zdroj a foto: ALCATEL

 

You must be logged in to post a comment Login