Reklama/Advertisement

Intel Atom pro smartphony a tablety

Tablet s Androidem

Společnost Intel představila novou platformu postavenou na procesoru Intel Atom(dříve známá pod kódovým označením Moorestown). Platforma využívá energeticky úspornou architekturu vyvinutou společností Intel, zkušenosti Intelu s navrhováním tranzistorů a obvodů a  jedinečné výrobní postupy.

Technologický balíček nabídne podstatně nižší spotřebu elektrické energie a najde využití u inteligentních telefonů, tabletů a dalších mobilních kapesních zařízení.  Platforma zahrnuje rodinu procesorů Intel Atom Z6xx (dříve Lincroft), Intel Platform Controller Hub MP20 (dříve Langwell) a specializovaný integrovaný obvod se smíšeným signálem (dříve Briertown).

Platforma byla přerozdělena tak, aby zahrnovala procesor Intel Atom Z6xx, který kombinuje jádro procesoru 45nm Intel Atom s 3D grafikou, možností pro kódování a dekódování videa a ovladači displeje v jednom SoC řešení. Zahrnuje ovladač Platform Controller Hub MP20, který zajišťuje podporu pro řadu funkcí na systémové rovině a pro I/O bloky.

Nové čipy dokážou nabídnout podstatně úspornější provoz – ve stavu nečinnosti je spotřeba energie nižší více než 50krát; při audio provozu bylo dosaženo více než 20násobné úspory a při prohlížení internetu nebo sledování videa dvounásobné až trojnásobné úspory energie v porovnání s produktem starší generace od společnosti Intel. Díky tomu budou zařízení postavená na tomto čipu moci zákazníkům nabídnout životnost baterie více než 10 dní v pohotovostním režimu, až dva dny přehrávání audio záznamů a 4 až 5 hodin prohlížení internetu a sledování videa. V kombinaci se 1,5–3krát vyšším výkonem, 2–4krát lepší grafikou, více než 4krát vyšším výkonem v JavaScriptu a podpoře dekódování full HD videa (1080p) a nahrávání ve formátu 720p HD tyto inovace obohatí segment kapesních počítačů a učiní z nich funkčně plnohodnotné alternativy PC.

Rodina procesorů Intel Atom Z6xx, Intel Controller Hub MP20 a specializovaný integrovaný obvod se smíšeným signálem jsou dostupné od začátku května 2010. Podporuje široké spektrum škálovatelných frekvencí: až 1,5 GHz pro špičkové inteligentní telefony a 1,9 GHz pro tablety a další kapesní zařízení. Čipy rovněž nabízejí podporu pro Wi-Fi, 3G/HSPA a WiMAX plus řadu dalších operačních systémů včetně systémů Android, Meego a Moblin.

Zdroj: Intel

You must be logged in to post a comment Login