Reklama/Advertisement

Panasonic na CESu 2014 představil novou řadu fotoaparátů LUMIX

Fotoaparát Panasonic LZ40

Mezi novými fotoaparáty si každý najde to své… Vybírat můžete mezi výborně vybaveným tenký ultrazoom DMC-TZ60 s hledáčkem, GPS a Wi-Fi, ultrazoomem s výklopným displejem DMC-TZ55, stylovým kompaktem DMC-SZ8 s WiFi nebo širokoúhlým ultrazoom DMC-LZ40.

LUMIX DMC-TZ60

Nejnovější vlajkovou lodí populární řady TZ je od začátku roku 2014 model LUMIX DMC-TZ60 s Wi-Fi rozhraním, NFC a GPS. Nejtenčí digitální kompaktní fotoaparát s LVF (Live View Finder) má výkonný 30x optický zoom, který představuje 24-720 mm ekvivalent pro 35mm kinofilm. Díky technologii Intelligent Zoom nabízí TZ60 až 60x digitální zvětšení. Pro stabilizaci obrazu je využit pokročilý stabilizátor obrazu HYBRID OIS +. 18,1megapixelový MOS snímač s vysokou citlivostí a pokročilý obrazový procesor Venus Engine s vysokou rychlostí zpracování a přenosu dat umožňují videozáznam v rozlišení 1920 x 1080 (60P NTSC / 50p PAL) ve formátu AVCHD Progressive i vysokou rychlost sekvenčního snímání 10 snímků za sekundu. Podílejí se také na schopnosti rychlého startu fotoaparátu a režimu automatického ostření Light Speed AF pro zachycení velmi rychlých scén. Vysoké kvality snímků dosahuje fotoaparát díky skvělému dvoustupňovému systému redukce šumu, který dosahuje perfektně čistých snímků i při citlivosti ISO 6400. Kromě tradičního JPG nabízí TZ60 jako první v této řadě možnost pracovat se snímky ve formátu RAW.

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC TZ60

Wi-Fi připojení s technologií NFC (Near Field Communication) umožňuje uživatelům připojit fotoaparát k jejich smartphonu/tabletu a ovládat ho jejich prostřednictvím. TZ60 má vestavěnou GPS (Global Positioning System) a je kompatibilní s ruským systémem GLONASS, takže lze snímky doplnit i o údaje o místě pořízení. S využitím GPS je Lumix schopen z interního zeměpisného slovníku přiřadit také jméno místa a interní hodiny fotoaparátu, které se automaticky aktualizují dle místního času. Při cestování ho proto nemusíte nastavovat ručně.

LUMIX DMC-TZ55

Posledním přírůstkem řady LUMIX TZ je kapesní model TZ55 s 20násobým optickým zoomem, Wi-Fi a novým MOS snímačem. Objektiv LUMIX DC VARIO má 20x optický zoom 24mm ultraširoký úhel záběru (ekvivalent 24-480 mm tradičního 35mm kinofilmu). Nový 16megapixelový MOS senzor, integrovaný v DMC-TZ55 se může pochlubit vysoce citlivým záznamem obrazu a vysokou rychlostí přenosu signálu, společně s vynikajícím odstupem šumu a pokročilým systémem redukce šumu obrazového procesoru Venus Engine. To dovoluje s fotoaparátem pořizovat sériové snímky ve vysokorychlostním režimu 10 snímků za sekundu nebo 4 snímky za sekundu s využitím kontinuálního autofokusu. Uživatelé mohou využít Wi-Fi rozhraní a připojit Lumix k dalšímu zařízení (smartphone/tablet) nebo do domácí sítě.

Fotoaparát Panasonic SZ8

LUMIX DMC-SZ8

LUMIX DMC-SZ8 s Wi-Fi připojením skrývá ve svém stylovém tenkém těle 24mm širokoúhlý objektiv s 12x optickým zoomem (24-288 mm ekvivalent 35mm filmu).. Využitím digitálního inteligentního zoomu iA Zoom lze dosáhnout až 24x přiblížení s minimálním zhoršením kvality snímku. O zpracování obrazu zachyceného 16Mpix snímačem se přitom stará procesor Venus Engine, jehož rychlost dovoluje nejen perfektní sériové snímání, ale rovněž precizní záznam videa v rozlišení 1280 x 720. I tento fotoaparát podporuje Wi-Fi rozhraní IEEE 802.11b/g/n.

Fotoaparát Panasonic LZ40

LUMIX DMC-LZ40

Nový stylový kompakt LUMIX DMC-LZ40 je vybaven výjimečným ultraširokým 42x optickým zoomem (ekvivalent 22-924 mm u 35mm filmu), integrovaným optickým stabilizátorem obrazu, 20megapixelovým snímačem a vysoce výkonným zpracováním obrazu LSI. Proti svému předchůdci (LZ30) je DMC-LZ40 vybaven výkonnějším 22mm širokoúhlým objektivem s 42x optickým zoomem.S funkcí inteligentního zoomu lze tak dosáhnout až 84x zvětšení při rozlišení 3Mpix.

Předpokládaná dostupnost a cena:

DMC-TZ60: od března 2014 s předpokládanou cenou kolem 11 tis Kč (černá a stříbrná varianta).

DMC-TZ55: od dubna 2014 s předpokládanou cenou kolem 7 tis Kč (černá červená a bílá varianta).

DMC-SZ8: od března 2014 s předpokládanou cenou kolem 4 tis Kč (černá a stříbrná varianta).

DMC-LZ40: od dubna 2014 s předpokládanou cenou kolem 7 tis Kč (černá varianta).

Zdroj a foto: Panasonic

You must be logged in to post a comment Login