Reklama/Advertisement

Prohnuté a UHD televize od Samsungu

Prohnuté a UHD televize Samsung

Šest nových televizorů s prohnutým displejem, deset modelů Utra High Definition (UHD) televizorů a vylepšené funkce Samsung Smart TV. To je lákavá nabídka Samsungu pro letošní rok.

Samsung Electronics na veletrhu CES 2014 představil své první komerční prohnuté UHD televizory a široké portfolio prohnutých a UHD televizorů pro rok 2014. Prostřednictvím tří sérií UHD televizorů − S9, U9000 a U8500 – nabídne deset UHD Smart TV s úhlopříčkou od 50″ po 110″, a to jak s prohnutou, tak plochou obrazovkou. Stejně jako konkurenční LG, i Samsung se chlubí první a největší prohnutou UHD TV na světě s úhlopříčkou 105″.

Samsung získal pro své portfolio televizorů šest ocenění CES 2014 za inovace. Model Samsung 65″ H7150 LED Smart TV získal cenu CES Best of Innovation Award a dalších pět televizorů, včetně 78″ prohnuté UHD TV U9000 a 110″ UHD TV S9, si odneslo uznání CES 2014 za design a inženýrství.

Podle výrobce propůjčuje prohnutá obrazovka videu reálné vlastnosti, kterých na plochých obrazovkách nelze docílit. Navíc širší zorné pole vytváří panoramatický efekt, díky kterému se obrazovka zdá ještě větší, než je. Prohnutý design vytváří vyváženou a sjednocenou pozorovací vzdálenost pro reálnější zážitek ze sledování a s lepšími pozorovací úhly a vyšším kontrastem z různých pozic.

Prohnuté a UHD televize Samsung

Samsung vyvinul optimální zakřivení 4200R, které poskytuje nejlepší kvalitu obrazu z běžné sledovací vzdálenosti 3-4 metry. Kombinace křivky a UHD technologie vytváří dokonalý zážitek, který přivádí obraz k životu a obklopuje diváky pestrými barvami, jasem a propracovanými detaily. Tento zážitek je umocněn patentovanou technologií Samsung Auto Depth Enhancer. Jedná se o algoritmus, který analyzuje obraz a automaticky upravuje kontrast pro větší pocit hloubky při sledování nového prohnutého televizoru Samsung. Spotřebitel tak získává 3D efekt i bez speciálních brýlí. Barva je více vykreslena pomocí technologie PurColor, která reprodukuje detailnější odstíny tak, jak filmaři zamýšleli.

UHD televizory poskytují kvalitu obrazu se čtyřnásobně větším rozlišením a více pixely než Full HD. Díky technologii Upscaling, která je součástí všech Samsung UHD televizorů, dostávají diváci nejlepší obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje. Tato patentovaná technologie převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu UHD prostřednictvím jedinečného čtyřfázového procesu. Ten se skládá z analýzy signálu, redukce šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverze počtu pixelů). Technologie UHD Dimming pomáhá dále optimalizovat kvalitu obrazu zpracováním každého bloku obrazu. Výsledkem je hlubší černá a lepší kontrast.

Prohnuté a UHD televize Samsung

Televizory Samsung UHD podporují formáty HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP, ale současně jsou jedinými televizory na trhu, které jsou připravené na budoucí vývoj díky Samsung UHD Evolution Kit. Funkce One Connect Box v podstatě uchovává mozek televizoru externě, což umožňuje zákazníkům vybavit televizor nejnovější verzí Samsung UHD Evolution Kit.

Nová funkce Multi-Link přináší kontextový multitasking na velkou obrazovku. Prostřednictvím rozdělení obrazovky nabízí související obsah. Zatímco uživatel sleduje živé televizní vysílání, může umístit na pravou část obrazovky související výsledky vyhledávání z webového prohlížeče, videa z YouTube a další dodatečné položky. Obrazovku nové série televizorů Samsung U9000 mohou diváci rozdělit hned na čtyři části. Samsung Smart Hub kombinuje na jednom místě předchozí panely pro fotografie, videa, hudbu a sociální panely, aby si uživatelé užili osobní obsah a propojení s okolím. Smart TV využívá čtyřjádrový procesor, který přináší rychlejší načítání a navigaci s celkově lepším výkonem Smart TV.

Prohnuté a UHD televize Samsung

Portfolio Samsung UHD TV pro rok 2014

105palcová prohnutá UHD TV Samsung

Prohnutá UHD TV nabízí prostornou obrazovku, zaoblený design a je největší televizí s poměrem stran 21×9. Pracuje v rozlišení 4K, Full HD a HD a její obrazovka zobrazuje 11 milionů pixelů. Kombinace velikosti obrazovky a automatické technologie Depth Enhancer společnosti Samsung přináší potřebnou hloubku obrazu a reálný zážitek ze sledování.

Série prohnutých UHD televizorů Samsung U9000

U9000 je první sérií prohnutých UHD televizorů na světě. Poskytuje UHD kvalitu obrazu 4K, prohnutý tvar a jedinečný design − rámeček i podstavec je takřka neviditelný. Prohnutá televize má ve srovnání s plochou dvakrát lepší kontrastní poměr v běžném prostředí sledování. Tato druhá generace prohnutých obrazovek Samsung může být připevněna i na stěnu pomocí speciálně navržené montážní sady kompatibilní s normami VESA. Série U9000 bude k dispozici s úhlopříčkami 78″, 65″ a 55″.

Série UHD televizorů Samsung S9

Řada televizorů Samsung S9 se rozroste o model s největší UHD obrazovkou na světě o velikost 110 palců. Pomocí technologie komprese rámu společnosti Samsung je jeho konstrukce silná a stabilní, ale současně štíhlá a elegantní. Série S9 bude nově k dispozici s úhlopříčkou 110″ a 85″, kterou měly stávající modely.

Série UHD televizorů Samsung U8500

Televizory Série U8500 nabízejí obrazovou kvalitu UHD. Televize nejen analyzuje zdroj signálu, ale nově také interpoluje údaje na základě informací z databáze kvality obrazu, která je v ní zakotvena na základě system-on-chip (SoC) systému. Televizory Samsung UHD U8500 jsou tenké pouze 1,2 palce a rám je úzký jen 0,28 palce (7 mm). Série U8500 bude k dispozici v pěti velikostech obrazovky: 75″, 65″, 60“, 55″ a 50″.

Ceny nových televizí Samsung zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj a foto: Samsung

You must be logged in to post a comment Login