Samsung rozšířením partnerství s Google vylepšuje propojení v chytré domácnosti

partnerství Samsung Google chytrá domácnost Google Home Matter SmartThings

Samsung oznámil rozšiření partnerství s Google pro vylepšení vzájemné kompatibility systémů pro chytrou domácnost. V nejbližších měsících tak budou moci majitelé telefonů a tabletů Samsung Galaxy pomocí svých zařízení snadno ovládat jiné přístroje kompatibilní se systémem Matter v ekosystémech SmartThings i Google Home.

Propojení systémů pomůže uživatelům

Až dosud měli uživatelé chytrých domácností s použitím svých zařízení v různých ekosystémech často problémy. Propojení přístrojů napříč ekosystémy znamenalo složitá nastavení v nejrůznějších aplikacích a uživatelských účtech a často nefungovalo obousměrně.

Uživatelé si tudíž museli pamatovat, které konkrétní aplikace lze pro ovládání jednotlivých přístrojů používat. Tento problém řeší nový technologický standard Matter – platforma pro přímé připojení přístrojů k různým aplikacím a ekosystémům.

Uživatelům systém přináší výrazně větší flexibilitu a možnost volby. Společnosti Samsung a Google tak společně budují vzájemně kompatibilní systém, který uživatelům umožní propojit jednotlivá zařízení v ekosystémech SmartThings nebo Google Home jednoduše pomocí operačního systému Android.

SmartThings, Matter a Google Home

Po otevření aplikace SmartThings se uživatelům zobrazí seznam zařízení se systémem Matter, které jsou součástí ekosystému Google Home. Pak už bude snadné zaregistrovat tato zařízení i v systému SmartThings a naopak.

Samsung SmartThings

Následně budou moci uživatelé své přístroje v chytré domácnosti ovládat buď pomocí aplikace SmartThings, nebo v prostředí Google Nest Hub, a nebude mezi tím žádný rozdíl. Uživatelé nebudou muset žádné zařízení přidávat do systému ručně a nebudou si také muset pamatovat, v jakém systému jednotlivá zařízení původně fungovala.

Vyjádření zástupců Samsungu a Google

„Samsung je největším vývojářem zařízení pro operační systém Android a tím pádem si partnerství se společností Google velmi vážíme. Nový standard Matter výrazně vylepšuje uživatelské možnosti a flexibilitu při ovládání chytré domácnosti a je přirozeným důsledkem tohoto partnerství. Díky němu můžeme lépe podporovat naši početnou uživatelskou základnu, která využívá produkty Samsung i Google,“ prohlásil Jaeyeon Jung, korporátní viceprezident a ředitel sekce SmartThings v mobilní divizi Samsung Electronics. „SmartThings i Google usilují o to, aby uživatelé měli při ovládání svých zařízení k dispozici více možností. Důležitým plodem naší spolupráce je tak další prohloubení transparentní kompatibility obou ekosystémů.“

„Představení platformy Matter pochopitelně vzbudí mezi uživateli chytrých domácností značné očekávání. Jsme rádi, že jim můžeme ve spolupráci se Samsungem nabídnout první pohled na to, jak bude budoucnost této technologie vypadat a jak snadno se chytrá domácnost bude dát ovládat,“ dodal Matthew McCullough, viceprezident pro produktový management a vývoj systému Android ve společnosti Google.

Systém Matter ze společné dílny Samsungu a Google bude k dispozici během následujících týdnů. Další informace o ekosystému SmartThings najdete na webu www.smartthings.com.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.