Acer uvádí nejlehčí 16″ OLED notebook Acer Swift Edge

16" notebook Acer Swift Edge s OLED displejem cena

Acer představil nejlehčí 16″ OLED notebook na světě Acer Swift Edge (SFA16-41). Je poháněn procesory AMD Ryzen PRO řady 6000 a AMD Ryzen řady 6000 a obsahuje bezpečnostní procesor Microsoft Pluton který pomáhá bránit se proti stále sofistikovanějším útokům. Acer Swift Edge je také vybaven 4K OLED displejem podporujícím 100 % barevného gamutu DCI-P3 a špičkovým jasem 500 nitů pro obraz jako v kině.

Elegantní, odvážný a ultralehký design

Tento 16″ lehký notebook se může pochlubit jednoduchým, ale elegantním designem. Acer Swift Edge váží pouhých 1,17 kg a na výšku měří 12,95 mm. Má velmi tenké šasi z hořčíku a hliníku (slitina Mg-Al), díky čemuž je výrazně přenosnější a odolnější.

Koncepce designu se vyznačuje přesnými lineárními konstrukčními detaily, ostrou zadní hranou a jednoduchou estetikou, která je dědictvím stylové a prémiové řady Swift.

Ve spojení s úžasným displejem, promyšlenou konstrukcí pantů a ostře řezaným předním vybráním je Acer Swift Edge vynikající a stylovou volbou pro mobilní profesionály s aktivním a rychlým životním stylem.

16" notebook Acer Swift Edge s OLED displejem cena

Vysoký výkon a zabezpečení 

Počítač Acer Swift Edge je vybaven procesory AMD Ryzen™ PRO řady 6000, které splňují požadavky na výkon aplikací a firemních potřeb. Výkonní uživatelé získají výjimečnou rychlost zpracování a plynulou odezvu, která urychlí jejich produktivitu a spolupráci díky až 8 vysoce výkonným jádrům „Zen 3+“ postaveným na pokročilé 6nm výrobní technologii.

Správcům IT přinášejí technologie AMD PRO vícevrstvé zabezpečení, které pomáhá udržet hrozby na uzdě, a komplexní možnosti správy pro dlouhodobou stabilitu a spolehlivost.

Procesory obsahují Microsoft Pluton, bezpečnostní procesor navržený společností Microsoft, který zabezpečuje nové počítače se systémem Windows 11 dodatečnou ochranou, jako jsou pověření a šifrovací klíče.

16" notebook Acer Swift Edge s OLED displejem cena

Notebook je vybaven biometrickým ověřováním a slotem Noble Wedge Lock, který mu poskytuje další vrstvu bezpečnostní ochrany zajišťující ochranu uživatelských a firemních dat.

Vynikající displej a konektivita

Acer Swift Edge je vybaven vynikajícím 4K OLED (3 840 × 2 400 px) displejem se 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3, skvělým špičkovým jasem 500 nitů a dobou odezvy kratší než 0,2 ms, což mu poskytuje senzační škálu realistických barev a dokonalou čistotu obrazu.

Tento 16″ notebook má také úzké rámečky s 92% poměrem obrazovky k tělu a splňuje certifikáty VESA DisplayHDR™ True Black 500 a TÜV Rheinland Eyesafe® pro delší a pohodlnější sledování obrazu.

16" notebook Acer Swift Edge s OLED displejem cena

Acer Swift Edge také podporuje novou generaci pokročilých možností v oblasti konektivity. Nabízí Wi-Fi 6E pro vysokorychlostní bezdrátové připojení a sdílení souborů a plynulé streamování v rozlišení 4K. Obsahuje také velkorysou nabídku základních portů, jako je HDMI 2.1, dva porty USB 3.2 Gen 2 Type-C s možností rychlého nabíjení, dva porty USB Type-A a audio konektor, čímž posouvá přenosnou produktivitu a pohodlí na zcela novou úroveň. 

16" notebook Acer Swift Edge s OLED displejem cena

Dostupnost a cena

Acer Swift Edge (SFA16-41) bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 34 990 Kč s daní.

Zdroj a foto: Acer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.