Adrop.cz půjčuje VR brýle Meta Quest Pro. Na pár dnů i na týden

VR brýle Meta Quest Pro Adrop.cz zapůjčení cena

Zážitková společnost Adrop.cz do své nabídky přidala možnost zápůjčky VR brýlí Meta Quest Pro. Můžete si je vypůjčit na 2 až 7 dnů a seznámit se s virtuální realitou.

Brýle pro virtuální zážitky

Největší zážitková agentura působící v České republice a na Slovensku jako první nabízí možnost zapůjčit si VR brýle Meta Quest Pro (256 GB). Žhavou novinku, která zatím v obchodech není k dispozici (prodejní cena je stanovena na zhruba 45 tisíc korun), si zájemci mohou půjčit na 2, 4 nebo 7 dní. Dvoudenní zápůjčka přijde na 3 990 korun; v ceně je osobní dodání kamkoliv v Česku.

„Půjčování VR našimi zákazníky každoročně roste o 15 procent. K růstu nám dopomohl i nový balíček nazvaný VR cestování, který míří i na starší generace. Není bez zajímavosti, že velký počet zákazníků si půjčuje VR každý rok opakovaně,“ říká Rostislav Peníška, šéf zážitkové firmy Adrop.cz.

Meta Quest Pro je výrazně lehčí než předchozí modely, váží pouhých 722 gramů. Díky rozlišení 1800×1920 pixelů, obnovovací frekvencí 90 Hz a operační pamětí 12 GB nabízí dokonalý vizuální zážitek. QD-LCD displej je podsvícený mini-LED technologií, která se postará o přesnější podání barev i větší kontrast než u předchozích modelů.

VR brýle Meta Quest Pro Adrop.cz zapůjčení cena

Prostup barev skrz displej umožňuje tomuto zařízení propojit prvky VR a AR (augmentované reality). Na samotném headsetu pak najdete 10 kamer, z nichž pět slouží pro rozpoznávání pohybů obličeje a očí, jedna pro rozšířenou realitu a čtyři pro sledování okolí. Každý herní ovladač má navíc tři samostatné kamery, což je celkem 16 kamer. Kromě nich mají ovladače také tlakový senzor, který zaznamenává, jak silně na něj tlačíte.

Brýle fungují i bez počítače

Pro samotné používání Meta Quest Pro není potřeba výkonný počítač, stačí mobilní telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Využít můžete buď univerzální účet Adropu, zkušenější uživatelé mohou použít svůj účet s nahraným vlastním obsahem.

Hry, vesmír a cestování

Adrop.cz dodává zařízení buď s balíčkem 25 her pro virtuální realitu (včetně megahitů Beat Saber, Fruit Ninja nebo Angry Birds) nebo s cestovatelským balíčkem. Ten zájemcům umožní prozkoumat Antarktidu, podmořský svět případně vesmír a z pohodlí obývacího pokoje se teleportovat prakticky kamkoliv na Zemi.

VR brýle Meta Quest Pro Adrop.cz zapůjčení cena

Technické specifikace headsetu Meta Quest Pro

 • Typ displeje: QD-LCD
 • Rozlišení: 1800×1920 px
 • Základní obnovovací frekvence: 90 Hz
 • Typ čoček: Pancake
 • Zorné pole: až 106°×96°
 • RAM: 12 GB
 • Interní paměť: 256 GB
 • Bezdrátové připojení: Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.2
 • Sledování pohybu očí a obličeje: Ano
 • Průnik světla: plné spektrum barev
 • Výdrž baterie brýlí: 1–2 h
 • Váha brýlí: 722 g
 • Váha ovladače: 153 g

Více informací najdete na stránkách Adrop.cz: https://www.adrop.cz/pujceni-vr-meta-quest-pro. Po každé zápůjčce je zařízení kompletně vydezinfikováno a vyčištěno za pomoci UV záření.

Dostupnost a cena

Služba zapůjčení virtuální brýlí již funguje. Za dvoudenní zápůjčku zaplatíte 3 990 Kč, týdenní využití stojí 9 490 Kč. Při porovnání ceny na den je delší nabídka cenově výhodnější.

Poznámka redakce

Souhlasím, je to hodně peněz. Řada uživatelů může znát jiné brýle pro virtuální realitu, které jsou výrazně levnější. VR headsety pro mobilní telefony stojí pár stovek nebo pár tisíc, kvalita obrazu zpravidla souvisí s kvalitou telefonu. Meta Quest 2 vyjdou na 13 až 15 tisíc korun (128 GB nebo 256 GB verze). V podobných cenách můžete mít HTC Vive Flow nebo TCL NXTWEAR AIR Smart Glasses. Výkonnější varianty HTC Vive Pro Eye nebo HTC Vive XR Elite nakoupíte za 32 až 35 000 Kč. Nabídku vyzkoušení před nákupem jsem nikde nenašel. Pokud jsem špatně hledal, klidně mi napište.

Možnost vyzkoušení VR brýlí Meta Quest Pro i přes vyšší cenu považuji za atraktivní nabídku. Na pár dnů získáte nejen brýle, ale i obsah k prohlížení. Uvidíte nevídané. Před nákupem vlastního VR setu si budete moci vyzkoušet, zda vám virtuální realita vyhovuje. Prohlížení přírodních krás s VR brýlemi zpravidla každého uchvátí. Hraní VR her nabídne skvělou zábavu. Ale u někoho může vyvolat nevolnost, zvracení, bolesti hlavy. 

Zdroj a foto: Adrop.cz

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.