ASUS uvedl herní 4K monitor ROG Swift OLED PG32UCDM s odezvou 0,03 ms

herní monitor ROG Swift OLED PG32UCDM cena specifikace

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat herní monitor ROG Swift OLED PG32UCDM s 32palcovým antireflexním panelem QD-OLED s rozlišením 4K, který nabízí úžasně plynulý obraz zásluhou rychlé obnovovací frekvence 240 Hz.

Díky technologii QD-OLED třetí generace nabízí monitor PG32UCDM zářivé barvy, nejhlubší odstíny černé a obraz s vysokým jasem. Krátká doba odezvy 0,03 ms šedá – šedá (GTG) zajišťuje nerozmazaný obraz i při intenzivním hraní.

Uvnitř se nachází pokročilý chladič na míru, který nabízí výkonné chlazení snižující pravděpodobnost vypalování obrazu a zlepšující výkon a životnost OLED panelu. Tento prémiový herní monitor nabízí bezkonkurenční kombinaci velikosti, kvality obrazu a rychlosti obnovovací frekvence, která je zárukou strhujícího hraní.

Rychlost a plynulost

Monitor PG32UCDM pomocí rychlé obnovovací frekvence 240 Hz eliminuje rozmazání obrazu a poskytuje plynulý obraz i v těch nejrychlejších hrách. Doba odezvy GTG 0,03 ms snižuje efekt ghostingu a zajišťuje přesnost pixelů, což dává hráčům konkurenční výhodu.

herní monitor ROG Swift OLED PG32UCDM cena specifikace

Technologie AMD FreeSync Premium Pro a kompatibilita s NVIDIA G-SYNC zajišťují mimořádně plynulý obraz bez trhání a s nízkou latencí.  Zadní strana panelu je navíc obalena grafenovou fólií, která zlepšuje odvod tepla. Vlastní chladič s integrovanými kanály pro proudění vzduchu optimalizuje tepelný výkon, aby se minimalizovalo riziko vypalování.

Maximální pohlcení HDR

Technologie QD-OLED třetí generace poskytuje úchvatný kontrast 1 500 000:1 a výjimečné barvy. PG32UCDM je první monitor značky ROG, který nabízí podporu Dolby Vision a HDR10, přičemž oba formáty HDR lze snadno ovládat prostřednictvím OSD menu. Kompatibilita s VESA DisplayHDR 400 True Black zaručuje nejhlubší odstíny černé, zatímco 99% gamut DCI-P3 a věrné 10bitové barvy poskytují realismus jako v kině.

Volitelný jednotný jas navíc udržuje konzistentní úroveň jasu, a to i při změně velikosti jasných bílých oken. Díky tomu si hráči užijí i dlouhé herní maratony v pohodlí, protože jednotný jas snižuje potenciální zátěž očí způsobenou extrémními změnami jasu.

Bezkonkurenční flexibilita

Monitor PG32UCDM dává uživatelům na výběr několik poměrů stran, takže si hráči mohou zvolit 24,5palcový režim pro esport nebo 27palcový režim pro různé herní žánry. ROG DisplayWidget Center navíc poskytuje intuitivní rozhraní pro přístup k funkcím OLED Care a pro snadnou úpravu nastavení monitoru pomocí myši. Monitor PG32UCDM je také vybaven technologií ROG Gaming AI s funkcemi Dynamic Shadow Boost a Dynamic Crosshair, které zlepšují hraní.

herní monitor ROG Swift OLED PG32UCDM cena specifikace

Novinka nabízí bohaté možnosti připojení, včetně DisplayPortu 1.4 (DSC), HDMI 2.1, USB-C s 90wattovým napájením Power Delivery a konektoru pro sluchátka, což zajišťuje kompatibilitu s celou řadou multimediálních zařízení. 

Hlavní výhody

  • 32palcový herní monitor nabízí panel QD-OLED třetí generace s rozlišením 4K (3840 x 2160), obnovovací frekvencí 240 Hz a dobou odezvy 0,03 ms (GTG) pro pohlcující hraní
  • Výjimečné řízení teplot díky vysoce účinnému vlastnímu chladiči, pokročilému řešení pro proudění vzduchu a grafenové fólii, která snižuje riziko vypalování obrazu.
  • Podpora Dolby Vision, kompatibilita s VESA DisplayHDR 400 True Black, 99% gamut DCI-P3, věrné 10bitové barvy a přesnost barev Delta E < 2
  • Bohaté možnosti připojení zahrnují DisplayPort 1.4 (DSC), HDMI 2.1 a USB-C s 90W napájením Power Delivery

Dostupnost a cena

Model PG32UCDM se prodává za 42 090 Kč, resp. 1 669 euro a zahrnuje tříletou záruku, která se vztahuje na vypalování panelu.

Zdroj a foto: ASUS/ROG

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.