Axis nabízí nové panoramatické kamery řady AXIS M43 s 360° přehledem

panoramatická bezpečnostní kamera AXIS M43 M4317 M4318 cena

Axis Communications představuje nové panoramatické kamery řady AXIS M43. Tyto diskrétní minikopule nabízejí vynikající kvalitu obrazu a nepřetržitý kompletní 180° nebo 360° přehled bez ohledu na světelné podmínky. 

Nové diskrétní minikopule AXIS M4317-PLVE (se senzorem s nativním rozlišením 6 MPx) i výkonnější model M4318-PLVE (12 MPx senzor) jsou připraveny k vnitřním i venkovním instalacím. Navíc jsou vybaveny jednotkou zpracování hlubokého učení (DLPU) spolu s pokročilou videoanalytikou.

Víc pohledů, nebo digitální PTZ

Kamery se dodávají zaostřené už z výroby, co usnadní jejich instalaci. Vybavené jsou stereografickým objektivem s technologií Sharpdome 360, díky které dosahují větší ostrosti obrazu také na jeho okrajích. I když mají jen jeden pevný objektiv a jeden snímací senzor, v reálném čase umějí digitálně vytvářet několik různých pohledů.

Přímo z kamery tak můžete streamovat panoramatické, čtyřúhelníkové, rohové nebo chodbové pohledy bez zkreslení. Kamera M4318-PLVE má navíc také digitální PTZ zobrazení – digitálně umí otáčet, naklánět a přibližovat oblasti zájmu, které zobrazuje opět bez deformací. Díky funkci den/noc a vestavěnému IR přísvitu s individuálně ovladatelnými diodami LED získáte nepřetržité pokrytí bez ohledu na světelné podmínky nebo i v úplné tmě.

Nechybí AI ani kyberzabezpečení

Tyto vysoce výkonné kamery jsou postavené na nejnovější platformě ARTPEC-8 a obsahují i jednotku zpracování hlubokého učení (DLPU), která umožňuje jedinečné možnosti analýzy založené na hlubokém učení. S aplikací AXIS Object Analytics je pak možné spolehlivě detekovat a klasifikovat osoby, vozidla, nebo i typy vozidel – vše na míru konkrétním potřebám instalace.

panoramatická bezpečnostní kamera AXIS M43 M4317 M4318 cena

V základní výbavě nových kamer nechybí technologie společnosti Axis Zipstream s kodeky H.264 a H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu v důležitých detailech. Další technologie společnosti Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR umožňují kamerám snímat barevný obraz i při nedostatečném světle a zvládat i náročné světelné podmínky, například když sluncem zalitý záběr obsahuje současně velmi jasné oblasti i velmi tmavá místa ve stínech.

Standardní výbava kamer Axis zahrnuje také funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a zabezpečit systém jako celek.

Klíčové vlastnosti AXIS M4317-PLVE a AXIS M4318-PLVE:

  • Dokonalý přehled 180° a 360°;
  • vestavěný infračervený systém s jednotlivými LED diodami;
  • podpora analytiky založené na hlubokém učení;
  • předinstalovaná funkce AXIS Object Analytics;
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti;
  • digitální PTZ, které usnadní instalaci.

Dostupnost a cena

Nové kamery AXIS M4317-PLVE a AXIS M4318-PLVE budou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v 2. čtvrtletí 2023 za doporučené koncové ceny 17 300 Kč a 21 300 Kč.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.